SAMANDAĞ TARİHİNDE İLK; İLÇEMİZİN İLK KADIN EMNİYET MÜDÜRÜ, GÖREVE BAŞLADI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SAMANDAĞ TARİHİNDE İLK; İLÇEMİZİN İLK KADIN EMNİYET MÜDÜRÜ, GÖREVE BAŞLADI

Bu haber 22 Temmuz 2020 - 10:07 'de eklendi ve 2.198 kez görüntülendi.

Samandağ İlçe Emniyet Müdürü değişti. Emniyet Müdürü Ramazan Öğün’ün yerine, Antakya Silah Patlayıcılar Müdürlüğü görevinden 21 Temmuz 2020 Salı Günü itibari ile Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine Asuman Karacık atandı. İlçemize tayini gerçekleştirilen Emniyet Müdürü Asuman Karacık’a ilk ziyareti SS143 Nolu Samandağ Toplu Taşıma Koop. Başkanı Sabahattin (Hacıoğlu) Özdemir gerçekleştirdi.

Kars doğumlu Karacık, daha önce Diyarbakır Sur, Antakya İlçe Emniyet Müdürlüğü, Defne İlçe Emniyet Müdürlüğü, Antakya Silah Patlayıcıları Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştu.
Atama haberini aldığımız ve makamında ziyaret ettiğimiz Müdür Karacık, sorularımızı yanıtladı. İlçemizde göreve başlamanın heyecanını yaşadığını belirten Emniyet Müdürü Karacık, Hatay’ın medeniyetler beşiği Samandağı’nda görev almaktan onur duyduğunu belirtti.

Müdür Karacık, “Samandağ insanının eğitim seviyesi yüksek. İlçe tarihi kültürel ve doğal zenginliği muazzam. Hatay’ı Samandağı’nı seviyorum. Umarım ilçe halkıda bizi bağrına basar.

Görevimiz kutsal. Kanunlar çerçevesinde bu görevi en iyi şekilde yapacağım.

Kadın olarak bu mesleği isteyerek seçtim ve severek yapıyorum. Dürüst ve doğru çalıştıktan sonra aşamayacağınız hiçbir engel yoktur. Ben bu güne kadar mesleğimi icra ederken hiç zorluk çekmedim. Temennim buranın halkı ile dayanışma içinde görev yapmak” dedi.
Karacık’a ilçede ilk ziyareti gerçekleştiren, ilçemizde toplumsal olaylarda çözüm noktasında enerji harcamaktan geri kalmayan Başkan Özdemir (Hacıoğlu), Karacık’ı tebrik ederek yeni görevinde başarı diledi.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak ilçemizin ilk kadın Emniyet Müdürü Asuman Karıcık’a yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını temenni eder, başarı dileriz.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı