Samandağ İlçe Milli Müdürlüğü “Kitabımı Paylaşıyorum” Projesine Start Veriyor “HADİ BİRLİKTE OKULLARI KİTAPLARLA DOLDURALIM” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Samandağ İlçe Milli Müdürlüğü “Kitabımı Paylaşıyorum” Projesine Start Veriyor “HADİ BİRLİKTE OKULLARI KİTAPLARLA DOLDURALIM”

Bu haber 26 Ocak 2022 - 10:37 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Menderes Tunç, Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesini İlçemizde hayata geçireceğinin altını çizdi.

Konu üzerine gazetemiz haber merkezine açıklamada bulunan Müdür Tunç; “Bakanlığımızın başlatmış olduğu “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” Projesini bizde İlçemizde hayata geçireceğiz.

Bu kapsamda ilk başta okullarımıza yapılan kütüphanelere hikaye, roman ve yardımcı kaynak temini elde etmeye çalışacağız. Kampanyamızı 6 Ocak 2022 tarihinde başlatmakla beraber 17 Haziran 2022 tarihine kadar sürecektir.

Biz bu kampanya ile birlikte Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarımızın kütüphanelerinin hikaye, roman ve yardımcı kaynakları bakımından zenginleştirilmesini, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve  kültür seviyelerini arttırmak istiyoruz.

Kampanyamız müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul liselerin idareci, öğretmen ve velilerini ayrıca ilçemizdeki tüm kurum ve kuruluşları kapsamaktadır.

Toplanan kitaplar Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenmiş okullara teslim edilecektir.

Bağışlanan Kitapların Toplanma Merkezleri ise şöyle; “Sıdıka Bedia Kara İlkokulu, Koyunoğlu İlkokulu, Kuşalanı İlkokulu, Yaylıca Ortaokulu, Karaçay Bedii Sabuncu Anadolu Lisesi, Çöğürlü İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Sutaşı Ortaokulu, Tekebaşı Ortaokulu, Batıayaz Bedi Sabuncu İlkokulu, Yüksel Acun Anadolu Lisesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüdür.

İlçemizdeki tüm okul ve kuruluşlar kendi bünyelerinde kitapları toplayıp yukarıda belirtilen toplanma merkezlerine, her ayın ilk mesai günü iletecektir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak bu kampanyayı geleceğimiz olan çocuklarımız için başlatacağımızın altını çizerken vatandaşlarımızında kitap temini konusunda bizlere yardımcı olmalarını rica ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı