“SAMANDAĞ HALKI HİZMETİ HAK EDİYOR” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“SAMANDAĞ HALKI HİZMETİ HAK EDİYOR”

Bu haber 29 Mart 2019 - 9:08 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.


DSP Samandağ Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Kuzu, yerel seçimlere çok az bir zaman halk toplantılarını sıklaştırdı. Başkan Adayı Kuzu’nun bir sonraki durağı Kurtderesi Mahallesi oldu.

Başkan Adayı Kuzu Kurtderesi Mahallesinde gerçekleştirdiği halk toplantısında; “Bugüne kadar Samandağ hak ettiği değeri görmedi. Samandağ’ın ciddi sorunları var dedik. Bizim amacımız tabi ki belediye yönetmek proje üretmek. Diyorlar ki “DSP’yi AKP çıkarmış, oyları bölüyor”. Bir kere bu seçimin önce hangi seçim olduğunu hatırlayalım. Bu seçim Cumhurbaşkanlığı seçimi mi? Milletvekili seçimi mi? Biz bağımsız mı çıkıyoruz. Partiye zarar vermek adına mı çıkıyoruz? Biz belediyeyi yönetmeye talibiz. Neymiş efendim Aday Arkadaşımız Milletvekili seçiminde bağımsız çıktığında başka partiden çıktığı için CHP’ye zarar vermemiş miş? Burada sırf ülke meselesinin dolduğu günlerde, parlamento seçimleri, en kritik dönemlerde şahsi çıkarlarınız için ülkeye de partiye de zarar verdiniz.  Biz halkın iradesine ipotek koymadık. Biz halka kendimizi anlatmaya çıktık. Bu nedenle, biz temiz siyaset dedik. Dürüstlük dedik. Bu seçim yerel yönetimler seçimi. 4 yeri oylayacağız; 1 muhtarlık, 2 Belediye Başkanlığı, 3 meclis üyeliği, 4 Büyükşehir belediye başkanlığı.

Samandağ bütün partilerden büyüktür. Samandağ halkı hizmeti hak ediyor. Sizlerin oylarınıza talibiz. Vicdanınıza göre gönlünüze göre oy verin. Büyükşehir de her partinin bir aday var. Bizim adayımız da seçimlerde sandık görevlisi olsun diye genel merkez tarafından atanmış bir adaydır.

Biz halkçı belediye diyoruz. Temiz siyaset diyoruz. Bunu sizlerle gerçekleştireceğiz. Biz bu belediyeye gelen yetimin hakkı, Samandağ’ın hakkı olan her şeyin hesabını kuruşuna kadar açıklayacağız. Şeffaf bir şekilde yöneteceğiz diyoruz. Samandağ’ın çok ciddi sorunları ve yaraları var. Biz Samandağ belediyesi problemleri var. Akılcı bir şekilde, bilimsel bir şekilde belediyenin bütçesini çarçur etmeden yönetmemiz lazım. Belediye halkındır. Biz geçmişi sildik önümüze bakıyoruz. Birlikte yöneteceğiz. Alt yapı sorunları var. Önce akılcı bir şekilde alt yapının tamamı gözden geçirilecek. Tespit edilip gerek işlemler yapılacak. Her mahallenin taziye evi sorunu var. Bugün cenazemiz olduğunda yollarda çadır kuruyorlar. Sizlere soruyorum bu bize yakışır mı? Belediyenin asıl görevi. Yol sorunu, Otopark sorunu, Esnafımız kan ağlıyor, Trafik sorunu. Park yok. Nefes alacağımız ortam yok. Belediyenin asıl görevi halkın refahını yükseltmek. Bunlar için proje üretmek. Bir belediye düşünün her şeyi var ama mutlu insanları yok? Gençleri yurt dışında, Kültürü unutulmuş dili unutulmuş. Dini unutulmuş. Akrabalık ilişkileri yok. Bunların bütün sebebi işsizlik. Belediye aynı zamanda iş yaratmalı istihdam yaratmalı bunlar için projeler üretelim diyoruz. Proje üretirken gerçekçi olalım. Samandağ’ın da ne var? Samandağ’ın iklimi coğrafyası Tarım için müsait. Tarım en önemli şey. Öncelikle tarımı ihya edelim. Çünkü tarım demek toprak demek üretim demektir. Üretim demek iş imkânı demektir gençlerimize biz diyoruz ki tarım kooperatifleri alın. Kaybedecek bir 5 yılımız daha yok diyoruz. Bu yüzden Samandağ Halkı kendi kaderini kendi belirlemeli. Sizlerle birlikte el ele omuz omuza gönül gönüle verirsek bu Samandağ’ı kalkındırırız. Bu Samandağ’ı cennete çeviririz. Meclis üyelerini belirlerken her mahalleye hitap etmeye çalıştık. Her mahallenin insanına ulaşmaya çalıştık. Samandağ’ın kendisi var. Yeter ki kişiler menfaatlerimiz değil, toplum menfaatlerimiz olsun. Gelin birlik olalım birlikte yönetelim. Bizim derdimiz Samandağ, Varsa Yoksa Samandağ” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı