ÜST REKLAM

logo

reklam

SAMANDAĞ ESNAF VE KEFALET KOOPERATİFİ’NDE YENİ BÜTÇE İBRA EDİLDİ

 

DSC_0004 DSC_0009

Samandağ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi, geçtiğimiz Pazar günü Samandağ Yeni Çarşı Konferans Salonunda kooperatif üyeleri ile toplanarak yıllık olağan kongresini gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıda mali gelir giderler oylamaya sunulurken, yapılan oylamada maddelerin tamamı oy çokluğu ile kabul edildi.

SAİT KAHİLOĞULLARI VE YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ

Toplantının gündem maddelerinden bir tanesi başkan ve üyelerinin oylanması oldu. Yapılan oyalamada Kahiloğulları ve yönetimi oy çokluğu ile yeniden güven tazeleyerek yola devam ettiler.

Toplantının açılışında konuşan Kooperatif Başkanı Sait Kahiloğulları, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; ”Sayın Divan, değerli konuklar ve kıymetli  esnafımız; hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Kooperatifimizin 2016 yılı Genel Kuruluna katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi arz ediyor; hoş geldiniz diyorum.

Bana layık gördüğünüz bu görevde, Ben ve çalışma arkadaşlarım, siz değerli esnafımızla omuz omuza, birlik beraberlik ve dostluk ruhuyla hizmet edebilmenin gururunu yaşıyoruz.

Kooperatifimiz, her zaman olduğu gibi bugünün olağanüstü zor zamanlarında siz  esnafımızın yanında olmaya devam etmektedir.”

”KULLANDIRDIĞIMIZ KREDİ İLE ESNAFIMIZI BİR NEBZE DE OLSA RAHATLATTIK”

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahiloğulları, konuşmasını şöyle sürdürdü; ”Geçtiğimiz 2016 yılı içerisinde, gerek ülkemizin gerekse de Hatayımızın içte ve dışta zor süreçler geçirdiği hepinizin malumu. Kooperatifimiz bu zamana kadar 49 Milyon Türk Lirası ve 1 milyon da 30.000.00-tl sıfır faizli ile toplamda 50 milyon kredi kullandırılmış esnafımızın sıkıntılarını biraz olsun hafifletmeye, yükü biraz paylaşmaya çalıştık. Bundan sonra da ben ve ekibim, aynı çalışkanlık ve şevkle siz değerli esnafımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz.

2016 yılı sadece esnafımız için değil aynı zamanda Kooperatifimiz için de çok zor bir yıldı. Yaşadığımız zorluklar, kooperatifin mali sıkıntıları ve karamsar bilançosuna rağmen, tüm ekibimizle büyük bir özveri göstererek esnafımızı mağdur etmeden takibe düşen dosya sayılarının çokluğuna rağmen, gösterdiğimiz  esnek tavırla bu sıkıntıları da çok şükür esnafımıza zarar vermeden atlattık.

Çabalarımız ve siz kıymetli esnafımızın desteği ve sahiplenmesiyle kurumumuzu 7.Gruptan alarak 4.Gruba taşımanın haklı gururunu taşıyoruz. Bu başarı kooperatif idaresiyle birlikte tüm esnafımızın başarısıdır. Bugün itibariyle kooperatifimiz çok daha iyi bir konumdadır. Ben ve ekibim, sizlere daha iyi hizmet için çalışmayı borç biliriz. En iyisini yapacağımıza söz veriyorum.

Birliktelik ruhuyla ortak çalıştığımız, Halk bankası ile uyum içinde  çalışmamız neticesinde dağıttığımız esnaf kredilerinin düzenli ve zamanında ödemeniz, takibe düşmemeniz,kredi değerlendirmeleri ve kredi kulanabilmeniz  ve banka onayı alabilmeniz açısından çok önemli.”

Son olarak katılan ve katılamayan bütün üyelere teşekkür eden Kahiloğulları, konuşmasını ”Bu hususta yardımlarını esirgemeyen, Halk bankası müdürümüz Serdal Kıtoğlu’na ve halk bankası personeline huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Değerli konuklar, Merkez Birlik Başkanımız Abdulkadir Akgül’e, Bölge Birlik Başkanımız İsmail Toklucu’ya, Bölge Birlik Başkan Yardımcımız Nurettin Koyun’a  desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.Değerli konuklarımız, 2017 yılının ülkemiz, halkımız ve esnafımız için hayırlara vesile olmasını; istikrar, bol kazanç, huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Dinlediğiniz için teşekkür ediyor; kendi adıma ve yönetim kurulum adına sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor; saygılarımı sunuyorum.” sözleri ile sonlandırdı.

 Haber-foto:Nazlı hüzmeli

 

Share
681 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?