logo

reklam

SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NDEN TARİHE DARBE KARARI

İş Adamı Ayhan Kara’nın restorasyon süresince çevre düzenlemesinden mimarlığına ve mühendisliğine, iç dekorasyonuna kadar her şeyiyle bizzat kendisi ilgilendiği evi zor bir süreçten geçiyor. Son zamanlarda tarihe not düşülecek bir ziyaretçi akınına uğrayan ev Kapısuyu köyüne gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği bir cennet köşesi. Ulusal ve uluslararası misafirleri ağırlayan bu tarihi mekan yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Samandağ Belediyesi’nin mühürleyerek yıkım kararı aldığı tarihi binanın haberini alan herkes sosyal medyadan Ayhan Kara’ya destek mesajları yayınladı.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Üye Fatma Terzi, Üye Ayhan Çapar, Üye Şehiye Fırıncıoğulları, Spor İşleri Müdür V. Ali Yücel, Mali Hizmetler Müdürü Hüsne Dönmez Aydın ve Strateji Geliştirme Müdürü Enver Deniz’in imzasını taşıyan karar metninde “Başkanlık makamından  Encümene havale edilen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 16.04.2018 tarih ve 1345 sayılı yazısı encümende görüşüldü. Buna göre Belediyemiz sınırları dahilinde Kapısuyu Mahallesi’nde Ayhan Kara tarafından yapılan yapıya 14.03.2018 tarihinde Belediyemiz İmar ve Zabıta Ekiplerince mahalinde yapılan incelemede mevcut 29 ada 15,16,17 ve 28 ada 1, 81 nolu parsellerde (3402 Sayılı Kanunun 22/A Maddesi gereğince 168 ada 8,9 ve 171 ada 37, 38 nolu parseller şeklinde değişmiştir.) 3 derece Arkeolojik sit alanı içerisinde herhangi bir izin almaksızın 9 adet yapı yapılmış ve aynı parseller üzerinde muhtelif yerlerde kaçak ve ruhsatsız istinat duvarları yapıldığı tespit edilmiştir. 3194 sayılı imar kanunun 32. maddesine göre durum zaptı düzenlenerek mühürlenmiştir.

3194 sayılı İmar Kanununun 42. maddesine göre III. A ve II. A sınıf grubundaki yapının sahibi Ayhan Kara’nın toplam 67.860, 18 TL ile cezalandırılmasına ve 32. Maddesine göre yıkımına; karar suretinin Mali Hizmetler Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne gönderilmesine Encümenimizce oy birliği ile karar verildi.” ifadeleri yer alıyor.

İŞTE Sosyal Medyadan yağan destek yağmuru…

-Mithat tamam yolun sonu görünüyor mithat varsa CHP ye oy yok.

-Vakıf, dernek veya diger kamu yarari gosteren kuruluslari yikma karari almak belediyeler icin cok hos karsilanan bir tavir değildir, ayrıca tarih kokan samandagda tarihe sahip çıkan bir yapı olduğunu gözlerimle görmüştüm, bu hareket; samandağ belediye başkanına çok şey kaybettirecek diye dusunuyorum, umarım yanlıştan dönerler

-Yıkmak barbarlıktır.Ucubeler yıkılsın. İçinde sanat ve estetik bulunan yapılar izinsiz ve kaçak olsa bile yıkılmamalıdır.

-Şimdi gelde bu zatı muhteremlerin mevcut uygulamalarından dolayı hükümete yaptıkları eleştirileri destekle yalaklık olur kesinlikle.

-Mithat ta Abisine ozenmis yikarim yakarim hukuksuz haksiz kendine gel mithat

– Akp nin faşist ,talancı, yıkımcı zihniyetine ne çok benziyor hiç yabancı gelmemişti zaten, hatta boynuz kulağı geçmiş vaziyette

-Örümcek ağlarıyla dolu kafalarında hayal ettikleri Samandağ’a yakışmayacak nir güzellik olduğu için yok etmeye çalışıyorlar. Sonları olur…

-Sosyalist kılıflarda kılıç bileyenlerde, oraklarıyla sokaklara düşen dalları keserler, dilleriyle adaleti, betonlarıyla topraktaki hürriyeti, … gözlerine batar güzellik… O sahada ter dökülerek ekilen her tohum rüyalarına girer, çiçek, ağaç,… Daha önemlisi ortada kanunsuz bir yapı varsa tapu niçin var? Elektirik ,su bağlanamaz dı….

-Bence bireysel bir tavir davranis kin bu. Cunku koyun tamami sit alani ama evlerin hepsi eski yapi yerlesim alani oralar. Bence boyle bir haklari yok.

-Derebeylik dönemi biteli asırlar oldu.

-Bu mithat nehirden iyice tiksinmeye başladım

-Lanetliyorum böyle karara orayı kimse yıkamaz orası misafirlik bir yer utanmaları gerekiyor

-Ne kincilik,ne bir tahammülsüzlük bu.Yazıklar olsun.Ayhan bey mücadeleni destekliyoruz.Hukuk varsa kesinlikle Zafer senindir.Yoksa zaten durum ortada.

-Farklı mezhepteki insanların yasadigi mozoik tarihi bir ev samandağın turizmine canlılık getirdi bu evi restore edene ödül verilmeli ceza değil

-Samandağ halkına hizmet niteliğindeki bu tesislerin ödüllendirilmesi gerekirken böyle bir karara imza atmak üzücüdür.

-Türkiye’de bunca sit alanında yapılan yapılaşma varken acaba niye Ayhan kara evinin seçilmiş olması ben bir CHPli olarak bir CHP belediye başkanı bunu siyasi rant için yapıyorsa okararı alanlara kınıyorum ve ayıplıyorum

-8 yıldır özenle restore edilen yapıyı yeni mi farketiniz???

-Bizim insanımız bir koltuğa oturdu mu hizmet yapacağına laf yapar sonra çevresindekilere zarar verir maalesef…Evleri değil zihniyeti yıkmak lazım..

-Bu kesinlikle onlara destek vermediğiniz için yapılan bi harekettir çünkü bunların siyasi anlayışı bu ….

-Serkan Refik ve Turgay ın yorumlarını bekliyorum

-Kim gelse çalıyor anlamadım nasıl sosyalist ve Aleviyiz

-Oraları cennet e çeviren Ayhan Kara yalnız değilsinn sen samandağın turizm elçisi olmaya layık bi adamsınn

-Samandağ ın tanıtımı adına turizm adına ve kültür adına Ayhan Kara nın yaptığı hizmet lerin çeyreğini yapmayan bir belediye başkanı ve aldığı saçma sapan bir karar . Neymiş sit alanı ymış .Yahu Antakya nın her tarafı sit alanı . O tarihi binaların altı…

-Üst akılların bir kararıdır. Ayhan Kara’nın suveydiyeye katkıları ortadadır katkıları da her koşulda devam edecektir bu gibi tehditlerle sizleri eleştirmesini önüne geçeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

-Bu başkandan ne köy ne kasaba olur

-Şu bizim samandağ be zamandüzelecek bu zihniyet ne zaman değişecek

-Büyük bir hata yapılmış

-Sayın Ayhan Kara’nın restore ettiği Kapısuyu’ndaki evi ve çevre düzenlemesi, görülmeye değer şahaser bir yer.. Halka açık bırakılmış olması da ayrı bir güzellik… Bu güzellik yok edilmemelidir… Bu vesileyle Belediye yönetiminin almış olduğu yıkım kararını doğru bulmuyorum..

-Abisinin yolunda DEVAM diyor. Abisi gibi gidici olduğuğunun farkında bu yüzden saldırıyor. Hadi bakalım tüm Kapısuyu’nda ki evleri yık.

-Büyük hata.

-Cidden üzüldüm chp birilerinin arka bahçesi olmuş samandağına son 5 yıldır gidip geliyorum her fırsatta çevlige balık tutmaya bir antakyalı olarak gördüğüm şey bugüne kadar hiç bir şey yapilmadiğıdir yol bile yapılmadı sadece akp zihniyeti nin aynısını…

-Cumhurbaşkanı Muharrem incenin Cerrahpaşa dekanını ziyaret ettikten sonra, söz konusu dekanın görevden alınması birden aklıma geldi ..

-Ayhan kara yalnız değildir. Muthat gidicidir. Suç yalnız muthatın deyil,Meclis üyeleri Muthat nehir kadar suçludur.

-Ben bir CHP li olarak mithat nehiri kınıyor ve Samandağ ilçe teşkilatının duyarsız kalışını esefle kınıyorum MİTHAT NEHİR Sizde reco ağa gibi gidicisiniz millet tamam diyorsa TAMAMDIR. AYHAN BEYEDE DESTEĞİMİZ TAMDIR SAYGILAR

– Ne bekliyorsun.tabiki yikacaklar Ayhan Kara. Sen çık rüşvet yeme rüşvet yedirme. Bu namussuzlara karşı dik dur. Onların yolsuzluklarını çıkarmak için uğraş. Siyasetteki kirlenmisligi temizlemeye çalış. Sonra evimi yıkıyorlar de. Ne bekliyorsun ki. Bu mücadelen için madalya verilmesini mi. Despot ve diktatör bir mithat nehir ve ekibi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

Share
616 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?