YALAN HABERE CEVAP GECİKMEDİ! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

YALAN HABERE CEVAP GECİKMEDİ!

Bu haber 17 Eylül 2020 - 19:10 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz; satış bizle alakalı değil, kasamıza bir lira girmedi…

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, ilçemizde sosyal medya hesaplarında haberi geçen arazi sattığı iddialarına gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit Sağaltıcı’nın sorusu üzerine cevap verdi. Samandağ Belediye Başkanı, ‘kamuoyu kasıtlı yanıtılıyor’ diyerek mevcut yönetimi savundu…

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz’ın kamuoyunu bilgilendirdiği yazısı şöyle; “Son günlerde bazı şahıslarca maksatlı ve kötü niyetle,  kamuoyunu yalan yanlış bilgilerle yanıltmaya çalışarak Belediye tarafından parsel satışı yapıldığı yönünde haberler yayınlanmıştır. Bu haberlerin gerçeği yansıtmamakla birlikte kasıtlı ve kötü niyetle yapıldığı açıktır. Yapılan haberlere istinaden kamuoyuna açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Samandağ Belediyesi’nden alacaklı Şirket tarafından 28.02.2019 tarihinde icra takibi başlatılmıştır. Söz konusu icra takibinde Samandağ İcra Dairesi’nin 2019\147 esas sayılı icra dosyasında Zeytunlu Mahallesi 104 ada 1 parsel sayılı taşınmaz Samandağ İcra Müdürlüğü tarafından satılmıştır. Söz konusu borcun kaynağı bir önceki yönetim döneminde olup, satış kararı da bir önceki yönetim döneminde alınmıştır. Bu satıştan elde edilen gelir belediyemizin kasasına girmemmiş alacaklı şirkete alacağı karşılığında İcra Müdürlüğü tarafından ödenmiştir. Yönetimi devraldığımız tarih itibariyle icra dosyası ve satış kararı kesinleşmiş olup yaptığımız itirazlar İcra Müdürlüğü tarafından red edilmiştir. Hal böyleyken sebebi olmadığımız borçtan yapmadığımız satıştan bizi sorumlu tutmaya çalışan ve buradan siyasi rant elde etmeye çalışanları kamuoyunun takdirine sunar, bu tür haberlere itibar edilmemesini, kamuoyunu yanıltma amaçlı kasıtlı bir şekilde ve sürekli yalan haber yapan bu malum şahısların kamuoyu tarafından tanınmasını; şeffaf belediyecilik, halkçı belediyecilik iddiamızla ilçemize hizmet etmeye devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı