“SAMANDAĞ BAMBAŞKA OLACAK” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“SAMANDAĞ BAMBAŞKA OLACAK”

Bu haber 22 Aralık 2018 - 8:52 'de eklendi ve 283 kez görüntülendi.

AK Parti Samandağ Belediye Başkan Aday Adayı Hikmet Gümüş, Plan ve projelerini Açıkladı…

????????????????????????????????????

AK Parti Samandağ Belediye Başkan Aday Adayı Hikmet Gümüş, Belediye Başkanlık Aday Adaylığı Sürecinde, İlçemiz, İlçe Mahallelerimiz ve köylerimiz için hedefledikleri plan ve projelerini açıkladı. Konu üzerine gazetemiz haber merkezine konuşan Aday Adayı Gümüş, Samandağ’ını bambaşka, refah daha yaşanabilir ve vatandaşların her şeyden memnun olduğu bir yer haline getireceğine dair söz verdiğinin altını çizdi. Plan ve projelerini açıklamadan önce her şeyi İlçemiz vatandaşlarının rahatı için yapacağını belirten Aday Adayı Gümüş, İlçe vatandaşlarının desteğini istedi.

Gazetemize yaptığı açıklamada Samandağ Belediyesi AK Parti Aday Adayı Hikmet Gümüş;

Saygıdeğer Samandağ Halkı, her seçim arifesinde olduğu gibi, şimdide Memleketin sorunlarından çok, aday adaylarının Partiler nezdinde ki, kendi Adaylıklarını garanti altına almak için verilen, hararetli çalışmalarına tanıklık ediyoruz. Şu an itibarı ile aday adaylar, Ankara ile Samandağ arasında mekik dokuyorlar. Allah kolaylık versin diyorum.

Ben ise, siz Samandağ İlçe Sınırları içerisinde yaşayan ve İlçemizin sorunları ile boğuşan seçmenlerimiz ile Vizyonumu, plan veprojelerimi paylaşmak istiyorum. Vizyonumu, plan ve projelerimi okuyan, diğer Partili Aday Adayları örnek alabilirler. Amaçları, millet ve memleket ise, benden yana hiçbir sorun yok. Velakin, Vizyonumunplan veprojeleri, Mega büyüklükte olup, borç batağında yüzdürülen Samandağ Belediyesinin, Hükümetimizin desteğini almadan, hayata geçirilecek Plan ve Projeler olmadığını ifade etmek istiyorum.

Vizyonuma ait, plan ve projelerimi, AK Parti Belediyecilik anlayışı olmadan, Hükümetimizin gerekli desteği alınmadan, hayata geçirilecek bir hali de yoktur. İlçemizin, Hükümetimize ve Devletimize ihtiyacı vardır. Bu gerçeği göremeyenler, sakin bir kafa ile memleketi ve memleketin sahip olduğu, mevcut olan sorunlarını düşünerek, doğru cevabı bulacaklarından eminim. Her kim sizlere, bu plan ve projelerden bahseder ise, AK Partimizin desteği olmadan ve Belediyemizin içinde bulunduğu borç batağını hatırlatarak, doğru cevaplar almaya ve kandırılmamaya özen gösteriniz. Saygılarımla.” Dedi.

Belediye Başkanlık Aday Adaylığı Sürecinde, Samandağ İlçesi, Mahallelerinde ve Köylerinde ki Hedeflerimiz, Plan ve Projelerimiz;

Samandağ İlçesinin kısa Özgeçmişi;

Samandağ İlçesi, köylerinde ve Mahallelerinde, çok dinli ve Milli İnsan Toplulukları birlikte yaşamaktadır. Çok dinli ve Milli İnsan Toplulukları, kendi dini ve Milli bayramlarını beraber kutlamaktadırlar. Herkesin, Dinitoleransın beraberinde getirdiği rahatlık, her hâlükârda ve her alanda kendini göstermektedir.

Şehrimize ait iki Camimiz, olduğugibi, iki tane Kilisemiz ve diğer İbadet yerlerimiz bulunmaktadır.

Samandağ İlçesi, köylerinde ve Mahallelerinde, Alevisi, Sünnisi, Ermenisi, Hiristiyanı, v.s mevcuttur.

Tarihsel bilgilerimizi yoklayacak olursak, Dinlerin bilindiği gibi buralardan yukarılara doğru, yani Avrupa istikametinde yayıldığınıda vurgulayacak olursak, Tarihi Eserler bakımından da, çok zengin bir Kültüre sahibiz.

Plan Ve Projelerimiz;

İlk olarak, ilçemize yakışır, Samandağ’ının da artan potansiyeline cevap verecek, yeni bir Belediye Binasını kurmak olacaktır. Yeni Belediye Hizmet Binası, bizlerinbugününe, yarınına ve geleceğine hitap edecek büyüklükte, bir Projeye sahip olmalıdır. Fakat, şu an inşaatı süren Belediye binası durdurulacak ve yeni Belediye binası da, şimdiki yerinde Merkezi olacak şekilde Dizayn edilecek ve hayata geçirilecektir. Belediyeyi başka bir yere kaydırma planları, Mithat Nehir’in akraba, eş, dost ve ahbaplarıiçin düşünülmüş olup, yeni mağdurlarıda beraberinde getirmektedir. Yeni belediye Binasına olan ulaşımda, başlı başına bir sorun teşkil etmektedir.Yeni Belediye Binasında, herkese açık arşiv salonu hazırlanacak ve halka açık tutulacaktır.Belediyenin her türlü plan ve projelerini, herkes görebilmeli ve bu plan ve projeler dahilinde, yatırımcıların önü açılmalıdır. Kapalı Kapılar ardında, entrikalara yer verilmemelidir.

Daha sonra, ilçemizdehem AK Partiye yakışır, hem de Samandağ’ında artan potansiyele cevap verecek, yeni AK Parti ilçe Binasını kurmak olacaktır. Yeni AK Parti ilçe teşkilat Binası, bizlerinbugününe, yarınına ve geleceğine hitap edecek büyüklükte olmalıdır.

Seçimlerde, Belediye Asil ve Yedek Encümen listemiz oluşturulacak. Asil Encümen listesinde yer alan Arkadaşlarımıza, Belediyenin yürütme organlarında görevler verilerek, halkın adına Siyasetin içinde olmalarına olanak sağlanacaktır. Belediye Başkanı yardımcısı, her İki yılda bir, Encümenler kendi aralarından birini seçerek belirleyeceklerdir. Hedefimiz, bu yol ile farklı kesimleri siyasetten dışlamadan kazanmak olacaktır. Böylece, AK Partimizin nezdinde, başka Partilerde olmayan, AK Siyaseti hayata geçirerek, bir ilke imza atmış olacağız.

Samandağ İlçesi, Mahalleleri ve Köylerinin tüm muhtarları ile birlikte, bir araya gelinerek, temel sorunlar belirlenecek, halka en iyi şekilde hizmet verebilmenin yolları araştırılacak.  Samandağ Belediyesinden bağımsız, Büyük Şehir Belediyesi tarafından gelmesi gereken hizmetler belirlenecek, hızlıca ulaştırılmasında yardımcı olunacak. Samandağ Belediyesinin de vermesi gereken hizmetler, her ne ise, en acil bir şekilde, her yere ve her mekâna ulaştırılacaktır.

İlçemizin Köy ve Mahallelerinde, Müracaatıkabul görmüş ve Hükümetçe Onaylanmış Plan ve Projeler varsa ve bunu Büyük Şehir Belediyesi göz ardı ediyorsa, Onaylanmış Plan ve Projeleri hayata geçirmek üzere, İlçe Belediyesinin imkânlarının elverdiği ölçüde, bütçe ayıracaktır.

Bütün Muhtarlar ile iki Haftada bir, bir araya gelinecek, sorunlar dile getirilecek ve bu sorunları giderecek çalışmalar sergilenecektir.

Şehrimizde ki, tüm Devlet Kurumları ve Devlet Kurumlarındaki Ekabirlerimiz (devlet büyükleri) ile beraber, Devletimize ve Milletimize layık bir çalışma içerisinde olunacaktır. Belediyemiz, Hak ve Adaletin, Din, Dil,Irk gözetmeksizin, dağıtıldığı bir mevkii durumuna getirilecektir.

Mağduriyetler İlkesi

En son olarak da, bugünkü Samandağ Belediyesinin mağdurları kivarsa, mağduriyetler giderilecek.   Davalar düşürülecek. Ve bundan sonraki süreçlerde yürütülecek bütün işlevlerde, öncelikle mağduriyete maruz kalacak vatandaşların, gönülleri alınacak ve varsa, mağduriyetler giderilecek. Benim dönemimdede, Belediyeye ve Şahsiyetime yönelik, hiçbirdavanın açılmasına olanak tanınmayacak.

Gazeteler, İnternet ve Sosyal Medya Aracılığı İle Tanıtım

İlçedeki mevcut Gazeteler, İnternet ve Sosyal Medya aracılığı ile yaptığımız, yapmakta olduğumuz, plan ve projeler, gelecekte yapacağımız mevduatları halka duyuracağız.

Samandağ İlçesi, köylerinde ve Mahallelerinde, Şehirmerkezlerinde, Ana ve Ara yollar, Motorlu araçları park etme şekilleride dâhil olmak üzere, yeniden dizayn edilecek ve yapılandırılacak.

A)Şehrimizde yapılan Parke Taşı çalışmaları esnasında, kaldırımlara önem verilmemiştir. Yayalara ait kaldırımlarda, türlü türlü amaçlar için, kısmideolsa, türlü ve farklı iş yeri sahipleri tarafından işgal edilerek, yayalara ait kanuni haklarda kısıtlamalara sebebiyet verilmiştir. Öncelikle, türlü ve farklı iş yeri sahipleri ile yapılacak toplantılarda, herkesinişhacmi göz önünde bulundurularak, türlü ve farklı İş yerleri, yeniden yapılandırılacaktır. Mekân değişiklikleri sayesinde, halkın (yayaların) kanuni haklarına kavuşmaları sağlanacak ve kaldırım işgallerine bir son verilecektir. Bundan böyle, motorlu taşıtlarında (Araba, Motorv.s)  kaldırımlara park etmelerine, bir son verilecektir.

Bugüne kadar, işlev görmeyen sanayi sitesi yeniden inşa edilecek ve mezbahane dahil olmak üzere, yeniden Yapılandırılacak. Sanayi sitesi ile mezbahanenin çevre düzeni ve buralardaki ulaşım sorunu giderilecektir.

B)İşlev gören sanayi sitesi ve mezbahanenin ardından, Türlü ve farklı İş yeri sahiplerinin, mekândeğişiklikleri dâhilinde boşalan İşyerleri, arz ve talebe göre, ihtiyaç sahiplerine seslenecektir. İlçemizdeki, çok küçük iş hacmine seslenen dükkânların, büyümelerinin önü açılacaktır. Bu vesile ile, küçük iş hacmine sahip vatandaşların büyümeleri ile Bağkur’a ait aidatların ödenebilir bir hal alması sağlanacak.

C)Farklı İş yeri sahipleri, kendi mekânları önlerinde ki devlete ait yolu, el arabası, bidon ve farklı aletlerle, rezerve ederek, bu şehrin ve bu şehre gelen misafirlerin, araçlarını park etme imkânlarını kısıtlayarak engellemeleri, yeni bir sorun teşkil etmektedirler. Bu sorunun önüne geçilecek, yeni düzenlemeler yapılacak.

D)Sabahları çarşı merkezine gidip, akşama kadar araçlarını kötü bir şekilde park edenlerin, yenidüzenlemelerle, aşağıda yazıldığı gibi, önüne geçerek engelleneceklerdir.

Bundan böyle, Çarşı Merkezleri ve belli bir ekseni, ilk Onbeş dakikası ücretsiz, daha sonraki zamanları ise, saat 20’ye kadar, ücrete tabi olacak şekilde düzenlenecektir. Elde edilecek yan gelirler ile, Belediyenin hizmetlerinde kullanılmak üzere, bağımsız yeni bir bütçe sağlanacaktır.

Böylece Adil düzen nezdindeki ihlaller kalkacak, Şehrimizinİlçesi, mahalleleri ve köyleri rahata kavuşacaktır.

E)İlçemizinşehir merkezinin bir kısmı, trafiğe kapatılacak ve sadece halka açık olacak. İlçemizdeki yaya trafiği sıfır aksamında, sorunlu bir şekilde işlevini yapmaktadır. Halkın Şehir Merkezlerinde oturma, buluşma ve yayaların bu durumdayken dolaşma imkânları yoktur. Buradaki pastaneler, kafeler ve lokantalar, işlevlerini tam olarak da yapamamaktadır. O sebepledir ki, şehir merkezinin büyük bir bölümü trafiğe kapatılacaktır. Herkese, (çocuklardâhil olmak üzere) yayaların dolaşma ve biryerlerde dinlenme imkanı yaratılacaktır.

F)İlçemizinşehir merkezinde, şuan çalışması süren, Otopark projesi durdurulacak veyeniden projelendirilecektir. Olabilirliği var ise, merkezdeki eski park alanı ile şu an çalışması süren Otoparkinşaatı, yeniprojelerle birbirlerine Entegre edilecek.Yeni bir Mega-Proje yaratılacak. Mega-Projenin içerisinde, her cinsten ve farklı işyerleri, kafeleri, restoranları işyerlerinden bağımsız dinlenme alanı, oyun alanları, yeşillikler, Sinema salonu, vs. olacaktır.  Mega-Proje kompleksi altıda, AVM’nin kendi müşterisine ve halkın Motorlu taşıtlarına, park imkânı sunulacak ve ücretlendirmeyede bir çözüm bulunacaktır.

Mega-Projenin, şehre ve halka uzun yıllar hitap etmesisağlanarak, şehrin yeni bir yüz kazanmasına olanak tanınacaktır.

G)İlçemizKöyleri ve Mahalleleri arasında, yollar tekrar yeniden dizayn edilecek ve yayalara da kaldırımlar yapılacaktır. Buradaki amaç, yol kenarlarında ki rögar işlevi gören çukurlar kapatılacak ve yolun bir nebzede olsa genişlemesine olanak sağlanacaktır. Hizmet heryerde olacak. Şehrin mahallelerinde ve köylerinde, hiçbir ayırım yapılmaksızın, hertürlü hizmet ulaştırılacaktır.

H)Bu İlçenin sahip olduğu başka bir sorunda, Patpatlardır. Patpatların sorumsuzca büyükler ve küçükler tarafından, kullanım şekillerine müdahale edilecektir. Sadece, tarıma dayalı kullanım müsaadeleri olan patpatlar, Şehir taşımacılığı ile personel Taşımındada kullanıldıklarından dolayı, saçtıklarıtehlikelerde, bir başka Kanun İhlallerine işarettir. Plaka ve Trafik Sigorta Poliçeleri olmadığı gibi, ciddi anlamda mağduriyetlerede sebebiyet vermektedirler. Bu sorunların önüne geçebilmek için, İlçe trafiğinde bulunmalarına ve ana yolları kullanmalarına, caydırıcı cezalarla bir son verilecek.

I)Samandağ İlçesine, bir veya iki tane Kültür Merkezi İnşaatı ve İşlevleri;

İlçemize, bir veya iki tane Kültür Merkezi inşa edilecek. Kültür Merkezlerinde, türlü etkinlikler ile ( Tiyatro, El Sanatları, Mucit arkadaşlara kendi icatlarını hayata geçirme imkânlarv.s) , başıboş gençleri kazanmak olacak. Toplumun her kesimine ve her yaşa uygun, bilinçlibilge insanlarımızın destekleri ile yol almak, hedefimiz olacaktır. Buradaki amaç partizanlıktan uzak, gençlere yönelik bir hizmet sunmak olacaktır. Kültür Merkezinde bir Kütüphaneye de, yer verilecek. Veyahut ta mevcut Kültür Merkezi, bu amaçlar için kullanıma açılacaktır.

Samandağ Şehrinin alt yapısı ve içme suyu boruları;

Samandağ Şehrinin alt yapısı, içme suyu boruları dâhil olmak üzere yenilenecek. Mahalle ve köylerindeki, İlçenin alt yapısına entegreedilmeye çalışılacaktır. İlçenin alt yapısı ve içme suyu boruları, hedeflerimiz arasında olup, AK Parti Hükümetimizin desteği olmadan olacak, bir durum da yoktur.

O sebepledirki, burada ki tek işlev, TabikiAK Parti Hükümetimizin desteği olursa, olur.

Ana Yollara Rögarlar;

Ana Yollar, sürekli yağmur suları altında kaldığından, bu yollara yeniden rögarlar yapılacak. Bu konu ile alakalı, önce Hükümetimiz ve daha sonrada karayolları ile beraber, çözümler üreteceğiz.

İlçe köyleri ve Mahallelerinde, Çöp Adı Altındaki Bütün Sorunlar Giderilecek

A)Samandağ İlçesi, köylerinde ve Mahallelerinde, yollardâhil olmak üzere, çöp toplama ve cadde temizliği sağlanacak. Çöp Konteynerlerinin ve çöp kutularının olmadığı mekân ve caddelerde, sorunlar giderilecek.

B)Belediyenin çöp toplama araçları ve çöp konteynırları da, şimdiki gibi kokmayacak. Halkı bu şekilde rahatsız etme durumu da, alınacak tedbirler aracılığı ile giderilecek. Çöp konteynerlere, yerleşim alanlarında ki kaldırımlarda, çöp atma noktaları kurulacak. Çevre kirliliğine ve trafikte kazalara sebebiyet vermelerinin önüne geçilecektir.

C)Şimdiki gibi, belediyenin çöp toplama aracının, tek yönlü caddelerde ters istikamette ilerleyerek, çöp toplama adı altında, saçmış olduğu tehlikelere de bir son verilecektir. Tek yönlü caddelerde, kanun ihlallerine de izin verilmeyecektir.

D)Samandağ Belediyesinin Sutaşı Mahallesindeki rezilliğe, bir son verilecek. Yani, çöp toplama merkezi olmaktan çıkarılacak, mahalle sakinleri de huzura kavuşturulacak

D)Meydan Köyünden itibaren, Deniz Sitesi ve Çevlik Tatil Köyündeki, çöp ve çevre düzeni yeniden sağlanacak. Seyyar satıcılara, yeni düzenlemeler getirilecek, buralarda oluşan bütün rezilliklere de, bir son verilecektir.

Cenaze kaldırma, Yıkama ve İbadet Kılma yeri;

İlçemizde neredeyse utanç verici olan, cenaze kaldırma ve yıkama yerlerimizin olmayışıdır. İlk olarak, bu sorunu giderici, her büyük mezarlık başına, bir tesis kurularak, bu rezalete bir son vermek olacaktır. Cenazesi olan herkese, siyasi amaç gütmeksizin, bu tesisler açık olacaktır. Ailelere yardımcı olacak bir ekip kurulacak. Aynı yerdede, cenaze namazının kılınmasına olanak sağlanacaktır. Bu Proje eşliğinde, hastanelerde, bir nebzede olsa rahata kavuşacaktır. Cenaze sahiplerine, gerekli yerlerde maddi veya manevi destekler sağlanacak. Ana yollara yakın olan ve zamanla ihtiyaçlara karşılık veremeyecek duruma düşen Mezarlıklar, daha geniş arazilere taşınacak. Eski mezarlıkların küçük olmalarından dolayı, bakım ve onarımlarında sıkıntılar yaşanmaktadır. Oluşturulacak yeni Mezarlıkların, geniş yüzölçümlerinden dolayı, sıkıntılarda ortadan kalkacaktır. Mezarlıklar ışıklandırılacak, korku salan mekân olmalarına izin verilmeyecek ve sıkı denetimler altında tutulacaktır.

Samandağ İlçesinin sınırları içerisinde, geri dönüşüm tesisleri;

İlçemizin sınırları içerisinde, çöp dâhil olmak üzere, geri dönüşüm tesisleri kurulacak. Ve bu geri dönüşüm tesisleri de, Şehrin, Mahallelerin ve Köylerin, genel sorunlarına seslenecek. Geri dönüşüm Tesislerinde, Halkın her türlü atıkları teslim alınacak. Getirme imkânı olmayanlara da, randevu yolu ile yerinden Al-Getir projesi adı altında, hizmet verilecek. Bilhassa tadilatlardan çıkan molozlar toplanacak, beton bloklar yapılacak. Ve bu beton bloklar ile şehrimize hitap edecek, İlk dalga kıran projeleri hayata geçirilecek. Tabi ki, Kanuni İzinlerde göz ardı edilmeyecek.

Asi Nehri Yatağı temizliği ve iki tarafına Duvar örümü;

Asi Nehri Yatağı temizlenecek, iki tarafına duvar örülecek. Bugüne kadar, kış aylarında, Asi Nehri’nin taşması ile yatağı etrafındaki evlere, Meyve Ağaçlarına ve Tarım Arazilerine vermiş olduğu Zarar ve Ziyanın önüne geçilecek. Bu sebeplerden dolayı, Tapu iptallerine maruz kalan Mağdurların, mağduriyetleri Kanun nezdinde ki düzenlemeler ilerde giderilecektir.

Asi Nehrine dökülen, Kanalizasyon Sularına çözüm bulunacak;

Asi Nehrine dökülen, Kanalizasyon Sularının önüne geçilecek. Ya Kanalizasyon Atık Suları, Samandağ İlçesininkilere aktarılıp Entegre edilecek veyahut ta kanalizasyon atık sularının döküldüğü yere, arıtım tesisi kurularak, Asi Nehri’nin kirlerden arındırılmış suya kavuşması sağlanmış olacak. Böylece, arıtım tesisinden çıkacak gübrelerle de, yeni gelirler elde edilmiş olunacaktır.

Samandağ İlçesi, Köylerinde ve Mahallelerinde ilaçlama;

Asi Nehri dahil olmak üzere, bütün kanallar ve açık sularda, haşerelerin üreme yerlerinde, ilaçlamalar yapılacak. Ve bu ilaçlama işlemlerine de, düzenli bir şekilde devam edilme koşulu ile, haşerelerin ve sivrisineklerin üreme yerleri kurutulacak. Samandağ’ındaki bütün binalar kontrol edilecek. Bina sahipleri, boyasız binalar boyatılacak, penceresizlere PVC’ler takılacak. Damlardaki su depoları da kontrol edilerek, sivrisineklerin üreme yerleri olmaktan kurtarılacak. Haşere ve sivrisineklerin üreme yerleri kurutularak, haşerelerle mücadelede başarı sağlanacaktır.

İlçe Belediyesinin Arazilerinde, Kira Usulü Teşvikle;

Halkımıza, Belediyeye ait arsaların içerisinde, tesisler ve iş açma imkanları, kira usulünce sağlanacak ve bu konu ile alakalı destekler, Belediyece hayata geçirilecek. Belediyenin destekleri, projenin büyüklük derecesine göre, değişkenlik sağlayacak. Desteklenen bu Projeler sayesinde ki amaç, Samandağ İlçesi sınırları içerisinde, işsizliği Minimal düzeye indirgemek ve yeni gelir kaynakları sağlamak olacaktır.

Meydan Köyünden, Çevlik istikametine doğru, Kale Köyüne Kadar;

Meydan köyünden itibaren, Çevlik Dâhil, Kale köyüne kadar, sahil yolu yeniden düzenlenecek ve halka açılacak. Sahil yolunun alt yapısı, ışıklandırması, çevre düzeni ve yeşil alanları olacak. Sağlı ve sollu kaldırımlar, araba park alanları yapılacak. Bisiklet yolu düzenlenecek. Çevreye uygun tesislerin kurulmasında, planlamada, düzenlemeler getirilecek. Öncelikle, bütün kurumlar ile birlikte çalışılacak, geniş yelpaze içerisinde, sorunsuz bir proje hayata geçirilecek. Amaç, bu yolların sonradan delik deşik edilmesinin önüne geçmektir.

Kaçak Yapıların önüne geçmek ve engellemek;

Yeni yapılardaki aşırı masrafları, Belediyece yeniden belirleme yolu ile yapılandırılacak, can ve cep yakmayacak duruma getirilecek. Buna rağmen, kaçak inşaat çıkan mal ve mülk sahiplerine, cep yakan cezalar kesilecek. Ve kaçak inşaatlarda yıkılacak.

Samandağ İlçesi, Köyleri ve Mahallelerindeki Akarsulara sahip çıkmak;

Samandağ İlçesi, Köyleri ve Mahallelerindeki, işlevini henüz yitirmemiş akarsular, Belediyenin Himayesi altına alınacak. Yapılacak çalışmalarla ilerde, temizlenecek. Ve bu Akarsuların içerisinde olması gereken, Yaşama alanı( Balıklar v.s gibi) yeniden canlandırılacak. Bu Akarsulara dökülen atık Sular, var ise eğer, kanalizasyonlara aktarılacak. Bu Akarsuların etrafı, aydınlatılacak ve Kamaralar ile de, kontrol edilecektir.

Samandağ İlçesindeki Kanalları, hayatımıza entegre etmek;

Samandağ İlçesindeki Kanallara, yeni düzenlemeler ile yeniden yapılandırılmaları gerek. Yani, Kanal yataklarının kenarlarına duvar örülmeli. Kanal suları temizlenmeli, içerisinde var olması gereken, yaşama alanı( Balıklar v.s ) korunmalı. Çevre düzeni sağlanmalı ve etraf ışıklandırılmalıdır. Veya kanallar kapatılarak, yeni alanlar oluşturulmalıdır.

Sokak köpekleri ve sorunları gidermek;

Sokak köpekleri toplatılıp, barınaklarda götürülecek. Fakat mevcut kapasitesi çok sınırlı olan hayvan barınağı genişletilip, dostlarımız için yaşanır hale getirilecek. İlçedeki bütün yemek üreten ve satan İşadamları ile görüşülecek, artan yemeklerde, Belediyenin araçları ile toplatılıp, Hayvan barınağına ulaştırılacak.

Samandağ İlçesi, Köyleri ve Mahallelerindeki Sokak lambalarına ve Elektrik kesintilerine çözüm üretmek;

Samandağ İlçesi, Köyleri ve Mahallelerindeki Sokak lambalarının tümü yeniden dizayn edilerek yenilenecek, her yer aydınlatılacak, gece ve gündüzü tanıyan sensörlerle donatılarak, boş elektrik sarfiyatının önüne geçilecek.

Gerekli yerlerde, elektrik demir direkleri, yeniden yapılandırılacak. Deniz Sitesi, Çevlik Tatil Köyü ve şehrin diğer yerlerindeki, bilhassa akşam vakitlerinde özellikle geceleri meydana gelen, kasıtlı elektrik kesintilerine de, TEDAŞ ile birlikte, bir çözüm bulunacak. TEDAŞ, Para toplamak hariç, bu İlçede üzerine düşen görevleri yapmaması durumunda, kendi elektriğimizi kendimizin üreteceği bir tesis kurmakta, plan ve projelerimiz arasında olacak.

Millet Bahçesi ve Park Alanı;

Samandağ İlçesi, köyleri ve mahallelerine hitap edecek, iki farklı noktada, iki tane büyük Millet Bahçesi (Park) projeleri, hayata geçirilecek. Buralara biyolojik gölet, egzersiz (Fitness) istasyonu, çeşitli yaş guruplarına uygun çocuk oyun alanı, koşu parkuru, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, piknik alanı, yeşil tepeleri, yeşil alan, bay bayan engelli lavaboları, sosyal aktivitelerin yapılabileceği birçok alan yaratılacak.

Nüfusu kat kat büyüyen İlçemizin, sosyal yaşam alanları genişletilerek, yaşanır hale getirilecek.

Temmuz Festivalinin, tanıtım Şekli ve Seyri değiştirilmeli;

Şehirdeki festivaller yeniden yapılandırılacak, konser havası değil, festival havası esecek. Bu festivallerde de, yöremizin tanıtımı, bu güne kadar göz ardı edilmiş olsa da, bundan böyle tarihi geçmişi, yöresel ürünleri ve etkinlikleri ile tanıtılacak, bölgesel bir Festival olması içinde, çaba sarf edilecek. Siyasi amaçlı tüm Aktiviteler yasaklanacak. Her Partinin bir merkezi olduğu düşünülecek olursa, siyaset alanı festivaller olmaktan çıkarılacaktır.

Samandağ İlçesine Ait, Bir Mevye Suyu Fabrikası;

İmkanlar dahilinde Samandağ Şehri, bir meyve suyu fabrikasına kavuşturulacak. İşsizlik giderilmeye çalışılacak. Meyve suyu fabrikası, kendi ürünlerini önce bölgede, daha sonrada da tüm ülkede satacak duruma getirilecek ve bayilikler verecektir.

Kadın girişimciler ve Kadın derneklerine destekler;

Kadın girişimciler ve Kadın dernekleri desteklenecek. Ama gerçek anlamda Faaliyet gösteren ve Siyasi amaç gütmeyen, kadın girişimciler ve kadın dernekleri desteklenecek.

Spor Aktivitelerini geliştirme ve destekleme projeleri;

Bütün spor dalları desteklenecek ve spor okulları teşvik edilecek. Amacımız, gençleri ve çocukları yollarda başıboş görmek değil, onları kazanmak ve topluma kazandırmak olacak. Başarılı genç ve çocuklar da, maddi ve manevi desteklerimizle yükselmeleri ve Kariyer sahibi olmaları da, hedeflerimiz arasında olacaktır.

Samandağ İlçesi, Köylerinde ve Mahallelerinde, Gece Ulaşım Sorunu Giderilecek

Samandağ İlçesi, köylerinde ve Mahallelerinde, gece ulaşım sorunu, giderilecek. Yaz ve Kış Ayların da, bu beldelerde, gecenin belli bir Saatinden sonra, ulaşım felce uğruyor. Müesseseler zarar ederken, sosyal yaşamın bir kısmı da yok oluyor. Belediye üzerine düşen görevi ve sorumluluğu üstlenecek ve bu sorunları giderecektir. Bunlarda, piyasadaki mevcut Vergi Levhalı Araçlar ile yapılacak ortak bir çalışmayla hayata geçirilecektir.

Havalimanı ve Otogara gitme sıkıntıları, ortadan kaldırılacak;

Şu anki mevcut Sistemde var olan, Havalimanına ve Otogara gitme sıkıntıları, alınacak önlemler aracılığı ile ortadan kaldırılacak. Mevcut sisteme ve mevcut sistemde var olan ulaşım araçlarına zarar vermeden, mevcut sistemde var olan ulaşım araçları ile ortak bir çalışma dâhilinde, sorun giderilecektir.

Okullara Altgeçit uygulamaları;

Şehir içindeki bazı Okullara, mümkünatı olmayan Üstgeçit yerine, Altgeçit yapmanın yolları araştırılmalı ve sonuçların elverişli olması durumunda da, altgeçitler hayata geçirilmelidir.

Şikayet Masası ve Denetim gurupları oluşturulacak;

Yukarıda zikredilen vizyonumuza ait sistem içerisinde, denetim mekanizması oluşturulacak. Denetim mekanizmasının ihtiyaç duyduğu dallarda, denetleme faaliyetlerini hayata geçirilebilmesi sağlayacak Guruplar teşkil edilecek. Her denetim Gurubu kendi nezdinde, üç kişiden oluşacak. Her bir denetim gurubunda, gurubundan sorumlu bir Şef belirlenecektir.

Kriz Masası oluşumu ve işlevi;

Samandağ Belediyesinin nezdinde, bir kriz masası oluşturulacak ve acil durumlarda müdahale edilecek. Kriz Masası, Belediye Encümenlerinden, Muhtarlardan ve Halktan oluşacak. Ayda bir toplanacak, varsa bir sorun giderilecek. Acil ihtiyaç duyulması halinde, Kriz Masa üyeleri hemen toplanacak.

Şehir Sakinlerinin Önerileri;

Şehir Sakinleri tarafından, sorun giderici Önerilerin sunulması halinde, öneriler hayata geçirilecek ve öneri sahipleri de ödüllendirilecek.

Kışlık Yüzme Havuzu Projesi;

Kış aylarında da Yüzme olanağı sağlayabilmek için, ılık suyu olan ve her kesime hitap eden, bir yüzme Havuzu, yapılacak. Bu kompleksin içerisinde, çocuklara, gençlere, büyüklere ve engellilere hitap edecek şekilde, dizayn edilecek.

Deniz içerisinde, bir Akvaryum projesi;

Deniz içerisinde, bir Akvaryum projesi düşünülebilir. Araştırılmalı ve bir sonuca bağlanmalıdır.

Belediyece, yarım kalan işleri sonlandırmak;

Belediyenin, mahalle aralarına yapmış olduğu, mini minnacık Park veya çocuk oyun alanlarını, yeni düzenlemelerle kullanır hale getirmek. Bu alanlarda, olmayan çevre düzenine kavuşturmak, yeşillendirmek ve ağaçlandırmaktır. Göremediğimiz diğer eksiklikleri de, halkın ve muhtarların yardımı ile tespit etmek ve gidermek, görevlerimiz arasında olacaktır.

Belediyece Halka Dağıtılacak Hediyeler;

B)Evlenen herkese, önceden belirlediğimiz standart bir düğün hediyesi, Belediyemizce yollanacak. Standart düğün hediyemiz, evlenen herkese, hiçbir ayırım yapmaksızın, Belediyemizce hediye edilecektir.

A)Doğum Yapan Her Anneye, bir Karton Bebek Bakım Seti, yollanacak. Her yılda, Belediyede ki kayıtlar aracılığı ile, yaşa uygun, bu hediye yollanmaya devam edilecek. Belediyemizin bu hediyesi, ilk üç yıl ile sınırlandırılacak. Bu İşlevi yaşatacak ve devam ettirecek, bir Komite ve Organizasyon kurulacak.

A)İlk Okula başlayacak çocuklarımızın, birinci yılına ait okul seti(Belli bir Para miktarı da olabilir) , ayırım yapmaksızın, Belediye tarafından dağıtılacak. Bu vesileyle, İlçe sakinleri ile mahalle bazında bir araya gelinecek ve mevcut sorunlar, var ise giderilecektir.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı