Samandağ Araçları Artık Antakya Minibüs Garajına Girmek Zorunda Değil… | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

Samandağ Araçları Artık Antakya Minibüs Garajına Girmek Zorunda Değil…

Bu haber 24 Haziran 2019 - 9:07 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

UKOME, TOPLANDI

HBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı geçtiğimiz hafta cuma günü gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda İlçemizden gelen kooperatiflerin Antakya Minibüs Garajına girme zorunluluğu kaldırılması kararı oy birliği ile kabul edildi.

HBB Genel Sekreteri Nihat Tazeaslan başkanlığında, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Şevki Serin, Ulaşım Dairesi Başkanı M. İkbal Polat ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek oylamaya sunuldu.

Toplantıda öne çıkan maddeler arasında, Samandağ ilçesinden gelen kooperatiflerin Antakya Minibüs Garajına girme zorunluluğu kaldırılması oybirliği ile kabul edildi. 14.08.2018 tarih ve 2018–203 sayılı UKOME kurul kararında belirlenen Kamera, Kayıt ve Araç Takip Sistemi Şartnamesinde oluşturulan okul servis araçlarında uygulanacak olan araç kamera sayısındaki değişiklik oybirliği ile kabul edildi.

Ayrıca, Hatay İli genelinde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılabilmesi, sorunlara kısa sürede çözüm bulunması ve alınması gereken trafik tedbirleri kapsamında, Dörtyol ilçesi ile Erzin ilçesi arasındaki eski Erzin Yolu ve Altınçağ ile Kuzuculu Yolu olan güzergâhının muhtelif noktalarında, gerekli görülen trafik düzenlemelerinin yapılmasına oybirliği ile karar verildi.

İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik gerçekleştirilen toplantıda 30 ana gündem ve 7 ek gündem olmak üzere toplamda 37 madde görüşüldü.  Toplantıda 27 madde kabul, 7 madde ret ve 3 madde de alt komisyona havale edilmesi yününde karara bağlandı.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films