Saldırıya Uğrayan Atay'ın İfadesi Ortaya Çıktı: OLAYIN FAİLİ SÜLEYMAN SOYLU'DUR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

Saldırıya Uğrayan Atay’ın İfadesi Ortaya Çıktı: OLAYIN FAİLİ SÜLEYMAN SOYLU’DUR

Bu haber 01 Eylül 2020 - 9:27 'de eklendi ve 652 kez görüntülendi.

Kadıköy’de kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğrayan TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’ın hastanede verdiği ifade ortaya çıktı. Atay, “Bu olayın faili, beni hedef gösteren Süleyman Soylu’dur” dedi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, dün saat 01.00 sıralarında Kadıköy’de kimliği henüz tespit edilemeyen kişilerin saldırısına uğradı. Atay, BASINA VERDİĞİ ifadesinde kendisini hedef gösterenin Süleyman Soylu olduğunu belirtti.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Atay, ifadesinde saldırı anını şöyle anlattı: “31.08.2020 günü arkadaşlarımla birlikte Kadıköy Caferağa Mahallesi’nde bulunan bir mekanda bulunduktan sonra saat 01.00 sıralarında Dr. Esat Işık caddesinde arkadaşımla birlikte yürürken Dalga Sokak’a dönmemizin ardından ayak sesleri duydum. Daha sonra arkamdan gelen bir kişi boynuma atıldı. Bu şahsı savurduktan sonra 3 ya da 4 kişi beni arkamdan yumruklamaya başladı. Ben kendimi savunmaya çalışırken beni yere düşürdüler. Başta kafam olmak üzere vücudumun çeşitli yerlerine vurmaya başladılar. Bu esnada arkadaşımın polisi araması üzerine koşarak kaçmaya başladılar. Bu şahıslar beni darp ederken küfür ederek ‘vatan haini’ diye bağırdı. Hava karanlık olduğu için bu kişilerin eşgallerini net olarak hatırlamıyorm. Beni darp eden ve hakaret eden bu kişilerden şikayetçiyim.”

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak, Hemşerimiz Sayın Atay’a gerçekleştirilen saldırıyı kınar, geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı