ŞAHUTOĞLU, TEŞEKKÜR ETTİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ŞAHUTOĞLU, TEŞEKKÜR ETTİ

Bu haber 31 Mayıs 2018 - 10:29 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

  

Sulama Birliği Başkanı Devrim Şahutoğlu, Sulama Birliklerinin feshedildiğini duyurdu…

Devrim Şahutoğlu, dün haber merkezimize yaptığı açıklamada Sulama Birliklerinin tekrar DSİ uhdesine verildiğini duyurdu.

Birlik Başkanı Şahutoğlu açıklamasında, “08.06.2009 yılında seçilerek başına geldiğim ve bu güne dek yürütmekte olduğum Samandağ Sulama Birliği Başkanlığını, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair 7139 sayılı kanun gereği Türkiye’nin her bir bölgesinde hizmet veren sulama Birlikleri Başkanlık ve Meclis organları, DSİ’nin tekrar hizmeti devir almasıyla son bulmuştur.

İyisiyle, kötüsüyle ama daha çok başarılarla dolu 10 yılı karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde geride bırakmış bulunmaktayız. Çiftçilerimize bu süre zarfında mevcut bütün kötü koşullara rağmen elimden geldiğince mevcut olanaklarımızı zorlayarak sistemli bir şekilde sulama yaptırmaya gayret ettik. Aldığımız olumlu neticeler sayesinde 3. Dönemde de halkımızın tercihi olduk.

Sulama Birlikleri, devlet bütçesinden destek almayan bir kuruluş olup hizmetlerini sulama ücretinden elde edilen gelirle yürüten bir kurumdur. 10 yılık süre zarfında özellikle sula sezonu döneminde yaşanan sıkıntılara rağmen birliğin başkanı olarak kendi imkanlarımı da kullanarak elimden geldiğince çiftçilerimizi sulama açısından zor duruma düşmemeleri için çalışmış, bir o kadar da kendilerinden destek görmüş bulunmaktayım.

Özellikle göreve geldiğim günden bu güne kadar yanımda duran desteklerini esirgemeyen değerli meclis üyelerime ve birlik çalışanlarına da sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bundan sonraki süreçte yeni kanunun Samandağ halkı için olumlu olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum”dedi.

Haber-Foto: Hasan Dadük

afdah.info

voir films