SAHİLLİOĞULLARI, GÜVEN TAZELEDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SAHİLLİOĞULLARI, GÜVEN TAZELEDİ

Bu haber 26 Mart 2018 - 10:50 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

Samandağ Terziler Odası Kongresi Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. İki adayın yarıştığı seçim sonucunda Cuma Sahillioğulları yeniden başkanlığa seçildi.

HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz’ün divan başkanı olduğu kongrede divan üyeliğini Samandağ Esnaf Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu, Serinyol Şoförler Odası Başkanı Ferit Güler, Serdal Kabakçı ve Abdülkerim Karaca yaptı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığından gözlemci olarak Murat Patla ve Zeki Buru katıldı.

Seçim öncesinde katılımcılara hitap eden Başkan Adayı Ali Doğru, “iki adaydan kim seçilirse seçilsin kazanacak olan Oda’dır. Kongreden önce hepinizi ziyaret ettik, yeni tanıştığımız arkadaşlarımız oldu. Yapılacak seçimde vicdanınızı kullanacaksınız. Geldiğiniz için hepinize teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Mevcut Başkan Sahillioğulları, “değerli dostlar demokrasilerde herkesin seçme ve seçilme hakki vardır. Ben bu arkadaşlarımın liste yapıp seçime katılmalarından inanın yerden göğe kadar mutluyum. Değerli meslektaşlarım her insan kendine yakışanı yapar. Çünkü kalite asla tesadüf değildir, işi aynasıdır kişinin. Samandağ’da 5 oda başkanımız var, Hatay’da 70 oda başkanı, bunların lideri çalışkan, esnafını seven esnafı için gece gündüz demeden her konuda yanımızda olan sayın birlik başkanım Abdülkadir Teksöz’ ü huzurunuzda sizler adına selamlıyor, saygılar sunuyorum iyi ki varsınız başkanım. Seçime giren iki liste var, hangi liste kazanırsa kazansın kazanan dostluk olacaktır, çünkü sizlerin kendinize yakışanı seçeceğinizden eminim. Ben bu başkanlığı babamdan almadım, daha önce 23 yıl 7 ay başkanlık yapmış rahmetli Abdo Bujioğlun’dan aldım, Onu rahmetle anıyor mekanı cennet olsun nur içinde yatsın. O kadar şey var ki anlatmaya değmez, ben tekrar sizleri hür düşünce ve vicdanınızla baş başa bırakıyorum. 4 yılda 1 gününüzü bizlere ayırıp buraya teşrif ettiğinizden dolayı şahsım, yönetim ve denetim kurulum adına teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

Konuşmalardan sonra gerçekleşen seçimde 80 ol ile Cuma Sahillioğulları yeniden başkan oldu.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu, Yönetim kurulu Asil üyeler: Mithat Affaroğlu, Mitri Aydın, Ahmet Kara, Serdal Çiçek, Cemil Cemaloğlu, İsmail Doğru. Yedek Üyeler; Nebil Altın, Mehtap Dağ, Linda Deniz, Abdullah Tokgözoğlu, Cuma Genç, Kemal Dağ, Mari Tekbaş. Denetim Kurulu asil Üyeler; Süleyman Zubari, Naime Gümüş, Gökhan Abacı. Yedek Üyeler; Şefik Arat, Seyran Neşe, Şinasi Hancı.

Kongreye Samandağ Şoförler Odası Başkanı Mustafa Terzi, Samandağ Esnaf Kefalet kooperatifi Başkanı Sait Kahiloğulları, Bakkallar Odası Başkanı Nejdet Arslan, Berberler Odası Başkanı Nadir Açıkgöz ve oda üyeleri katıldı.

Haber-Foto: Ali Doğru