logo

reklam

SAHİLLİ “ARAPÇA BÜTÜN MESLEKLER İÇİN ARTIK BİR ZORUNLULUKTUR”

Samandağ Terziler Odası Başkanı Cuma Sahilli Seçmeli Arapça dersinin çok önemli olduğunu ifade ederek Arapça dersinin seçilmesi hususunda öğretmenleri ve öğrenci velilerini uyardı.

Başkan Sahilli gazetemiz haber merkezine konu ile ilgili bir açıklamada bulunarak “Bütün meslekler için artık Arapça bir zorunluluktur” dedi.

Samandağ Terziler Odası Başkanı Sahilli açıklamasının devamında; “4. 5.6.7.8. Sınıflarda yapılan seçmeli ders tercih listesinde mutlaka seçmeli Arapça dersinin tercih edilmesi gerekiyor.

Sevgili Anneler Babalar, çocuklarınızın geleceği için Anadilimiz Arapça dâhil daha çok dil öğrenmelerine özen gösteriniz. Arapça bütün meslekler için artık bir ihtiyaçtır. Çocuğunuzun ideali doktor, avukat, öğretmen, mühendis, esnaf, terzi, berber veya yurtdışı işçiliği vb. ne olursa olsun Arapça dâhil çok dil bilmesi onun yararınadır. Arapça dilini bilen tükenmez bir geçim kaynağına da sahip olur. İşveren veya çalışan herkes Arapça bilmelidir.

ANNE- BABA VE ÖĞRENCİ VELİLERİNE

Çocuklarımız okullarda zaten Türkçemizi öğrenmek mecburiyetindedir. Çocuklarımız okullarda zaten zorunlu İngilizce dersi almak zorundadır. Çocuklarımızın ek olarak ikinci yabancı ders “Seçmeli Arapça Dersi” seçme ve alma hakları vardır. Çocuklarımıza gelişmiş ülke çocukları gibi ikinci bir yabancı dil olarak seçmeli Arapça ders hakkını ısrarla isteyin. Çünkü çocuklarımıza kendi okullarında Arapça dil öğretimini sağlamalıyız” dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?