SAHİLDE GECE HAREKETLİLİĞİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SAHİLDE GECE HAREKETLİLİĞİ

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 14:51 'de eklendi ve 392 kez görüntülendi.

İlçemiz sahiline akın eden caretta carettalar her sene olduğu gibi bu sene de yumurta bırakmaya başladı. Samandağ sahilinde geçtiğimiz yıllarda 69 caretta caretta yuva yaparken bu yıl kısa sürede yuva sayısının beklenenden daha yüksek olduğu belirtildi.

Dünyanın en yoğun yuvalama kumsalına akın eden caretta carettalar birçok üniversite öğrenci ve öğretim görevlisinin ilgi odağı oldu. Öğretmen ve öğrenciler araştırmalarını gerçekleştirmek için ilçemize gelirken, bu yılkı popülasyonun geçen yıla oranla çok sevindirici olduğu belirtildi.

14 kilometrelik sahilin ev sahibi olduğu yeşil deniz kaplumbağaları ve Caretta Carettalar, gece mesaisini gündüz terk ediyor.

Çevre bilinciyle hareket etmeye çalışan gönüllü araştırmacılar, 6 yıldır gözlemlediklerini kamuoyuyla paylaşırken, ilçemizde ağırlıklı yeşil kaplumbağaların yumurta bıraktığına dikkat çektiler. Gece çok keyif veren bir o kadar da kaygı veren bir çalışma içinde olan ekip, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı