SAĞLIĞIMIZ TEHDİT ALTINDA | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

SAĞLIĞIMIZ TEHDİT ALTINDA

Bu haber 16 Ağustos 2016 - 11:16 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

Mina Halkından, Başkan Nehir’e, mahallelerine davet…

İlçemize bağlı Liman(El Mina)  Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl Eylül ayında yerleşim yerlerine yakın bir noktada kurulan arıtma tesisinin ortaya çıkardığı pis kokudan kaynaklı mağduriyetlerini anlatara, pis kokudan kaynaklı mahallelinin hayatının çekilmez hale geldiğini belirttiler.

10 gündür pis kokudan nefes alamayan halk, çözüm istedi…

thumbnail_SAM_1210

Kadınlı erkekli bir araya gelen halk, mahallede toplanarak durumu protesto ettiler. Arıtma tesisinin ilk başlarda çok ta koku yaymadığını dil egetiren mahalleli, son 10 gün içinde mahallede yaşamanın imkansız olduğunu belirterek ‘bu sorun bir halk sağlığı sorunudur’ dediler.

Nefes alırken bile güçlük çektiklerini gözleri dolarak anlatan vatandaşlar, “mahalle sakinleri olarak konunun muhataplarına durumu belirtmemize rağmen bir çözüm üretilmedi ve hatta her geçen gün koku daha da şiddetleniyor.

Yetkililere sesleniyoruz. Bir an önce bu duruma bir çözüm bulunsun. Sağlığımız her gün tehdit ediliyor!”ifadelerine yer verildi.

Alim Okan, ilçe merkezinde ikamet ettiğini belirterek, Böylesine güzel ve turistlik bir yerin düştüğü hale bakın. Babamı görmeye geliyorum bu koku yüzünden artık mahalleye girmek istemiyorum” dedi.

İnekler dışarı, foseptikler içeri…

Mahalle sakinlerinden Bedir Malta, “daha önce biz inek besliyorduk, belediye zabıtası buraya gelip ‘ineklerimizin pis koku yaydığını’ belirterek ineklerimizin buradan çıkarılmasını istediler. Biz ineklerimizi satmak zorunda kaldık. Şimdi onlar gelsin de kendi oluşturdukları pisliği temizlesinler. Belediye başkanının buraya gelip sadece 5 dakika oturmasını istiyoruz. Bakalım ne kadar dayanacak?” ifadelerini kullandı.

afdah.info

voir films