"SAĞI SOLU SUÇLAYIP İFTİRA ATACAĞINIZA…." | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“SAĞI SOLU SUÇLAYIP İFTİRA ATACAĞINIZA….”

Bu haber 02 Aralık 2019 - 10:29 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz’dan, Eski Belediye Başkanı Mithat Nehir’e sert çıkış. Başkan Eryılmaz, ‘Rantın kitabını yazanlar, memleketi haraç mezat yandaşlarına peşkeş çekenler bize ahlak dersi veremezler’ dedi.

Samandağ Belediyesi Başkanı Refik Eryılmaz, geçmiş dönem Belediye Başkanı Mithat Nehir’in Revize imar planı ile ilgili kamuoyuna yapmış olduğu açıklamada şuan ki Belediye yönetime bir takım suçlama ve iftiralarda bulunduğunu ifade ederek konu üzerine iddialarını ispat etmeye davet etti.

‘Eski Belediye Başkanı Sayın Mithat Nehir’in Revize imar planı ile ilgili kamuoyuna yapmış olduğu açıklamada bize yönelik bir takım suçlama ve iftiralarda bulunmuştur’ diyen Başkan Eryılmaz, ‘Sayın Nehir açıklamalarında; Yeni gelen yönetim ilk iş olarak planı geri çağırdı ve 4 ay boyunca inceleme gerekçesi ile Kişiye Özel, Rant Kokan, Kişi Mağduriyetleri Yaratan Uygulamalar Yaptığımız yönünde suçlamalarda bulunmuştur.

Sayın Nehir’i Kişiye Özel, Rant Kokan, Kişi Mağduriyetleri Yaratan Uygulamalar Yaptığımız” yönündeki iddialarını ispat etmeye davet ediyorum!

Sayın Nehir, parsel numaralarını belirtmek suretiyle hangi vatandaşımızı Mağdur Ettiğimizi ve hangi vatandaşımıza nerede ve nasıl bir Rant sağladığımızı kamuoyuna açıklamak ve bunu ispat etmek zorundadır.

Belediye adına kayıtlı ve kendileri döneminde “Kültür Alanı” olarak tahsis edilmiş bir alanın adının “Gastronomi” olarak değiştirilmesini talep etmek nasıl bir mağduriyet yaratmış ve kime rant sağlamıştır açıklasın.

Rantın kitabını yazanlar, memleketi haraç mezat yandaşlarına peşkeş çekenler bize ahlak dersi veremezler.

Hukukta temel bir ilke vardır, “İddia eden iddiasını ispat etmekle yükümlüdür.”

Benim nacizane tavsiyem, sağı solu suçlayıp iftira atacağınıza kendi döneminizde yaptığınız ve 2017 yılında Bakanlığa teslim ettiğiniz plan değişikliklerini adam gibi sahiplenmeniz.

Benim tarafından bir tek vatandaşımızı mağdur edecek ya da bir tek vatandaşımıza rant sağlayacak kişiye özel bir değişiklik yaptığımı ispat etsinler gereğini yapacağım. Aksi takdirde kendilerini müfteri ve yalancı ilan ediyor ve halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum.

Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi konusunda İtiraz süresi bitiminde yetkili olan Turizm Bakanlığı nezdinde her türlü girişimde bulunacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

afdah.info

voir films