ÜST REKLAM

logo

reklam
01 Mayıs 2017

“SADECE SUÇLULAR ELEŞTİRİLERİ BİR TEHDİT OLARAK GÖRÜRLER”

 

Sovtna Gazetesi Kurucusu Yazı İşleri Müdürü Ali Arslan, basın büromuzu ziyaret ederek destek mesajı verdi. Arslan, ‘geldiğimiz süreçte maalesef Samandağ tarihinde görülmemiş utanç verici olaylarla karşı karşıyayız’ ifadeleri ile Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ümit Sağaltıcı, hakkında yapılan suç duyurusunu kınadığını belirtti.

Basın halkın sesidir. Halkın sesi olmak, Halka gerçekleri aktarmak basının en kutsal görevidir.

Konunun nasıl geliştiği ile ilgili Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ümit Sağaltıcı’yı dinleyen Gazeteci Arslan, “Samandağ Belediyesi’nin yandaş olmak istemeyen basın mensuplarına karşı tutumu asla kabul edilemez! ‘Ya benden olursun ya da yok olursun’ gibi faşizan bir anlayışla hareket eden belediye yönetimi halkın kendisine verdiği yetkiyi kötüye kullanmaktadır. Halkımız Sn. Mithat Nehir’e bu ilçeye hizmet etmesi, bu ilçeye güzellikler katması için oy vermiştir. Eleştiriler; insanın kendisini geliştirmesi, hatalarını görmesi, doğru yola itmesi için önemlidir ama bir belediye yönetimi hiçbir eleştiriyi kabul etmiyor ve hemen saldırı pozisyonuna geçiyorsa ve özellikle basına karşı saldırılarını arttırıyorsa bu da net bir şekilde Halka karşı bir suçluluk psikolojisi içinde olduklarını ortaya koymaktadır.

Çünkü sadece suçlular eleştirileri bir tehdit olarak görürler. Doğru yolda yürüyenler eleştirilerden bu kadar korkmazlar. Sn. Nehir basına karşı Erdoğan’ı örnek alayım derken iyice çizgiyi aşmıştır. Erdoğan’ın toplantılarında bile hiçbir basın mensubu şiddete maruz kalmamıştır.

Daha önce ilçemizde bu anlayışla hareket eden geçmiş belediye başkanları tarihin çöplüğüne adlarını nasıl paslanmış harflerle yazdırdılarsa, şuan ki yönetim görevini henüz tamamlamadan tarihin çöplüğüne adını yazdırmayı başarmıştır. Basın halkın sesidir. Halkın sesi olmak, Halka gerçekleri aktarmak basının en kutsal görevidir. Biz Sovtna Gazetesi olarak halkçı basın mensupları ile dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz. Samandağ Ayna Gazetesi’ne yapılan baskıları kınıyoruz. Ayna Gazetesi’nin yanındayız”dedi.

Destek ziyareti için Gazeteci Arslan’a teşekkür eden Sağaltıcı, ilçemizde kangrenleşen sorunların çözümü için bu çabanın gerçekleşmesi temennisinde bulundu.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
910 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?