SADECE  İŞLETME DEĞİL, BİR DÜNYA... - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

 SADECE  İŞLETME DEĞİL, BİR DÜNYA…

Bu haber 31 Aralık 2018 - 8:30 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

Orijinal Görüntüsü İle Farklılık Yaratan İşletme Aynı Zamanda Bir Kütüphane

İlçemiz Tekebaşı mahallesinde ikamet eden ve giyimcilik sektörü ile ilgilenen Deniz Dönmez’in işletmesi kendi el emeği ile yaptığı birbirinden güzel ve anlamlı resimlerle mahalle sakinlerinin oldukça ilgisini çekiyor. Orijinal görüntüsü ile farklılık yaratan Dönmez ile küçük bir sohbet gerçekleştirdik.  Dönmez birbirinden güzel resimlerin olduğu işletmede mahallenin de yararlanabileceği bir kütüphane kurduğunu belirtti.

Sohbetimiz sırasında durumu izah eden işletme sahibi Deniz Dönmez, kurduğu kütüphanenin halkın kütüphanesi olduğunu ve kütüphanenin yanı sıra mahalle öğrencilerine ücretsiz resim dersi verdiğini ifade etti. Dönmez kitap okumanın yaralarına insanı nasıl geliştirdiğine dikkat çekerek mahalle sakinlerinden kütüphane için kitap bağışı yapmak isteyen vatandaşlardan destek beklediğini ifade etti.

Konu üzerine Dönmez konuşmasında; “Benim işletmem sadece bir işletme değil. Bir dünya. Ben bu anlamda elimden geldiğim kadar burayı zenginleştirmeye çalışıyorum. Birbirinden farklı tablolarla, kendi yaptığım resimlerle buraya daha da farklı bir ortama çevirmeye çalışıyorum. Yaptığım resimlerin hepsi toplumsal anlamda mesajlar içeriyor. Burada bir kütüphane açmamın sebebi vatandaşlarımızın

yararlanabilmesini ve kitaplara daha kolay şekilde ulaşabilmelerini sağlamak ve kitap sevgisini çocuklarımıza, gençlerimize ve vatandaşlarımıza aşılamak.  Vatandaşlarımızın ileri görüşlü, daha kapsamlı ve eğitme önem veren bireyler olması noktasında kitap okumalarının faydalı olacağını düşünüyorum. Bu anlamda elimden ne gelirse yapmaya hazırım ancak vatandaşlarımızın da desteğin istiyoruz. Ellerinde bulunan ve okudukları kitapları kütüphanemize bağış yapmak ve eğitim noktasında çorbada bizim de tuzumuz olsun demek isteyen vatandaşlar için kapımız her zaman açık.

Bu noktada kitaplarını bağışlayacak olan arkadaşlar bizi çok mutlu edecektir” ifadelerine yer verdi.

Haber: Aslı Sağaltıcı – Foto: Ali Doğru