ÜST REKLAM

logo

reklam

“SABRIMIZIN DA BİR SINIRI VAR”

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu adına Başkan Atiye Sönmez Erdoğdu, yurdumuzun dört bir yanında, Atatürk Anıtlarına saldırılar izlendiğini ifade ederek bu duruma milletimizin cevabını Büyük Atatürk‘e gösterdiği sarsılmaz bağlılıkla vereceğini ifade etti.

Konu üzerine gazetemiz haber merkezine açıklama yapan Erdoğdu; “Her gün ciddi provokasyonlarla karşılaşmaktayız. Diyanet İşleri Başkanı’nın 10 Kasım arifesinde, çukur ve haysiyetsiz bir kişiliği sözde“insani”(!)nedenlerle ziyaretiyle başlayan süreci yurdumuzun dört bir yanında, ATATÜRK Anıtlarına saldırılar izlemiştir. Peş peşe yapılan saldırılar, tesadüf değildir. Siyasi iktidarın, sessizliği ise olayın başka düşündürücü boyutudur.

15 Kasım 2018 tarihli sözde yeni Akit Gazetesi’nin internet sayfasında; Cumhuriyetimizin Kurucusu, Milletimizin ve Vatanımızın Kurtarıcısı, emperyalizmi yenilgiye uğratan Tek Lider,  Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi ile hain terörist elebaşları; dış mihrakların maşaları Öcalan ve Gülen’in resimlerini aynı karede gösterme hadsizliğine cüret edilmiştir. “Türkiye’nin demir yumruğunu yiyen hainlerin felekleri şaştı. Kemalistler, PKKlılar, Fetöcüler” başlığını yazma densizliği gösterilmiştir.

Öncelikle, bu paçavranın neye hizmet ettiğini çok iyi bilmekteyiz. Demokrasi ve Devrim şehitlerimiz, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı, Doç. Dr. Bahriye Üçok’u ve daha nice aydınlarımızı manşetine, yani, hedefine koyarak, katledilmelerine sinyal veren bu hain zihniyet ve arkasındaki güç odakları olmuştur. yeniakit paçavrasına ve tetikçi güruhuna, Milletimiz cevabını Büyük Atatürk‘e gösterdiği sarsılmaz bağlılıkla vermiştir, verecektir.

Ancak; Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, sabrımızı sınamaya çalışan; milli haysiyet, milli benlik ve insani değerlerden uzak bu aşağılık ve çukur zihniyeti şiddetle kınamakla birlikte suç duyurusunda bulunulmuş olup gerekli tüm hukuksal işlemlerde başlatılmıştır. Bütün yetkilileri bir an önce harekete geçmeye ve gereğini yapmaya çağırıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?