logo

reklam

“SABENOBA RES’İN KAÇAK HATTINI KALDIRIN”

“Hukukta Hile Tarihine Geçeçek…”

 Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üyesi Mevlüd Oruç, Sebenoba RES şirketinin Gözene Mahallesinde kurnazlıkla,  hileli evraklarla, izinsiz olarak özel mülk (İlhami Dadük ve Kardeşlerine ait)  olan tarlanın içine kurduğu Yüksek gerilim hattı ve direğinin hemen kaldırılmasını beklediklerini belirtti.

Dün haber merkezimize konuşan Dernek Üyesi Oruç, “AKSA Enerji Şirketine ait iken Fernas Enerjiye Satılan “Sebenoba- Gözene RES” Şirketine ait Yüksek Gerilim hattı ve direği hileli evrak ile yasal olmayan bir şekilde İlhami Dadük ve kardeşlerine ait tarlaya yerleştirilmiştir.  Özel mülke hileli evrakla tecavüz edilmiş ve gasp edilmiştir. İlhami Dadük ve kardeşleri kendilerine yapılan temel hak gaspını yargı yoluna başvurarak tespit ve ispat ettiler. İlhami Dadük ve kardeşlerine ait olan tarlaya izinsiz, kamulaştırmasız, yanlış, hileli belgelerle yerleştirilen yüksek gerilim hattı vakit geçirilmeden kaldırılsın.  Vatandaşın tapulu malı, tek geçim kaynağı ve çocuklarının istikbali zorla elinden alınamaz. Mal ve can güvenliği temel haklardandır.  Enerji Şirketlerinin pervasız saldırısı karşısında hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.  Mal ve can güvenliğini sağlamak devlet olmanın en başta yazılan temel ilkedir.  Mal ve Can güvenliğini ortadan kaldıran uygulamalara her ne sebep, bahane veya ad altında olursa olsun güz yummak DEVLET OLMANIN temel nedenini ortadan kaldırır.

Belediye, Kaymakamlık, Jandarma, Valilik, Milletvekili Adayları

Hatay ili, Samandağ ilçesi, Gözene Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar İlhami Dadük Ve kardeşlerine ait tarlaya Samandağ Belediyesine ait Araçlar Jandarma güçleri ile birlikte zorla girmiştir. Yasal hakları olmadığı halde ahırı yıkmış ve ekinleri tahrip etmiş, Yüksek gerilim hattı döşemiştir.  Samandağ belediyesinin araçlarına sayamadığımız kadar çok Jandarma, Uzun namlulu silahlar, Panzer, çipler, askeri taşıtlar vb tam teçhizat savaş vaziyetinde Jandarma güçleri eşlik etmiştir.  Tarlaya zorla girilmiştir. Tarlalarına kanunsuzca girilmesini engellemeye çalışan İlhami Dadük ve eşi jandarma tarafından gözaltına alma tehdidi ile jandarma arabasına bindirilmiştir. Tarlada bulunan Ahır ve zeytinlikler Samandağ Belediyesine ait Araçlar tarafından yıkılmış, sökülmüş ve şirkete kolaylık sağlamıştır. Olay sırasında FERNAS ENERJİ’NİN Belediye Başkanı Sayın Mithat Nehir ile bağlantı kuruldu ve yanlışlık bildirilmiştir.  Fakat Belediye başkanı Şirket yetkililerinin her söylediğini harfi harfine, bire bir, üstüne koyarak şirket lehine tekrarladı.  Olay sırasında Jandarma komutanı ile bağ kuruldu. Jandarma komutanı da şirket yetkililerinin söylediklerini harfi harfine, bire bir, üstüne koyarak şirket lehine tekrarladı.

Fesuphanallah

Samandağ ilçemizin önceki kaymakamı (dinleyenleri ağlatan Şair) Dr Cahit Çelik, Hatay Valiliği, HBB ve Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir bu keyfi uygulamada şirket tarafından aldatılmış (!), yanıltılmış(!) olabilir mi? Başbakanlar, Cumhurbaşkanları vb bile aldatılabiliyor. Fesuphanallah. Olabilir. Belki. Bilemiyoruz ama öyle var sayıyoruz. Neticede hile yapıldığı açıkça ortaya çıkmıştır.  İlhami Dadük ve kardeşlerinin tarlasını, ahırını, zeytinliklerini kendilerine hemen vakit geçirmeden iade edin. Zararlarını karşılayın.

Görevli Ve Yetkili Olmanın Temeli

Sermayenin en yalancı ve hileci olanı enerji sermayesidir.  Enerji Şirketleri zengin, şımarık, rüşvetçi olduklarından çoğu zaman hükümetten, bürokratlardan, yerel yöneticilerden ve güvenlik güçlerinden “Hamili Kart Yakinimdir” vizesi taşıyabilirler.  Emperyalist merkezlerle sıkı ilişki ve ortaklıklar içinde olan enerji şirketleri, ağababaları gibi işgalcidirler. Atanmış ve seçilmiş yetkililerimize açıkça çağrı yapıyoruz. Sizin göreviniz nedir? Acımasızca, insafsızca, Haksızlığa, mağduriyete uğrayan vatandaşı korumak, mağduriyetini gidermek ve hakkın yerini bulmasını sağlamaktır. Şirketin yalanlarına, hilelerine, tuzaklarına kanmayın. Torpilli olmasına, gücüne, parasına, zenginliğine, havasına vb kanmayın. Aldanmayın, aldatmayın,  oyalamayın, uzatmayın. Büyüğün küçüğü yediği,  zengine üstünlük sağlayan, zenginin göz diktiği zayıf vatandaşın malını yuttuğu uygulamalar anayasaya, kanunlara aykırı olduğu gibi SİZİN GÖREV NEDENİNİZİ ve yetkili olma nedeninizi yok eder.

Demokrasinin Temeli

Seçilmiş ve atanmış yetkililer, Belediye başkanı, Aydınlar, Demokratlar, Siyasi partiler, Sivil toplum Kuruluşları, Milletvekili adayları, platformlar, Sanal ve Yazılı Gazeteler, Gruplar, Sayfalar, dergiler vb herkesin kendini sorgulaması dönemidir. Öz eleştirinizi pratikte gösterin. Hepinizin Gözene mahallesinde İlhami Dadük ve kardeşlerine sahip çıkmasını bekliyoruz. Can ve Mal güvenliğinin gaspına sessiz kalmak DEMOKRAT OLMANINtemel nedenini yok eder.

Hukukta Hile Tarihine Geçeçek

İlhami Dadük ve kardeşlerine yapılan hile hukuk tarihe geçecek kadar kurnazca ve tehlikelidir. Artık hiç kimsenin malı ve evi güvencede olmaz. İsim benzerliğinden faydalanarak başka kişiye dava açılmış, başkasının adına kamulaştırma yapılmış, başkasının adına para yatırılmış, başkasının adına tebligat yapılmış ve bütün bu yaşanan süreç ile alakasız olan İlhami Dadük ailesinin arazisi elinden alınmıştır. Ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde orman kanununun uygulanmasına müsaade edemeyiz. Kendimize yüklediğimiz idealleri, Vasıfları, misyonları ve mücadelemizin temelini yok eder.  Kimin gücü kime yeterse zorbalık yapamaz.  Bana dokunmayan yılan bin yaşasın körlüğü kendimize yüklediğimiz misyonun adı ne olursa olsun yok eder. Bunun adı evrakta sahtekarlık hiledir, zorbalıktır vb.  Dar gelirli emekçi çiftçi ile dayanışma ve hak mücadelesi içinde olmak zorundayız. Hukuka, ahlaka, vicdana, inanca vb hiçbir şeye sığmaz bu yapılanlar. İstediği kadar zengin, paralı, torpilli vb olursa olsun hiçbir yetkili bu yapılanlara göz yumamaz. Hiç bir şirket hiçbir şahsın arazisine girmez. Zorla giriyorsa orda hukuk ihlali ve suç vardır.  Bu kadar yalan, talan, hile, kurnazlık üst üste daha görülmemiştir. Önerim bu olayın hukukta hile ve yanıltma tarihine örnek olay olarak geçmesi ve hukuk okullarında öğrencilere öğretilmesidir.

Ey demokrasi güçleri, partiler, adaylar bir zahmet mağdur aile ile dayanışma görevimiz var. İhtiyaçları olduğunda sizi yanlarında görmek isterler”dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?