RİTİM AKADEMİ'DEN DOLU DOLU PERFORMANS - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

RİTİM AKADEMİ’DEN DOLU DOLU PERFORMANS

Bu haber 12 Haziran 2017 - 9:45 'de eklendi ve 265 kez görüntülendi.

 

İlçemizde faaliyet gösteren Ritim Akademi Sanat Merkezi Öğrencileri hafta sonunda Belediye Çarşı Salonunda düzenlenen etkinlikte hünerlerini sergilediler. Ritim akademi kurucusu Nuri Çiçek, ‘coğrafyamız da yaşam koşulları ağır”dedi.

Açılış konuşmasında Çiçek, “Gothe “İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, biraz dans etmeli, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle kurmalı” der. Alman düşünür hayatın gerçekliğinden kopma ama hayattan alınacak tatlarda var diyor.

Coğrafyamız da yaşam koşulları ağır. Hayatın gerçekliğinden kaçmak mümkün değil. Yaşıyoruz tüm ağırlığıyla, ama biraz müzik dinlesek, bu ağır havayı biraz dağıtır, hareketlensek müziğin ritmine bıraksak kendimizi, dans etsek, çok güzel bir şiir okusak ve şöyle bizi sarsan etkili bir kitap okusak, Güzel bir film, iyi bir tiyatro oyunu izlesek. Sanatın her dalını yakınımızda tutsak. Yani hayatı ıskalamasak. Yani hayat akıp giderken ondan tat almayı öğrensek. Hayat daha yaşanır olmaz mı? Aksi halde Albert Kamunun ünlü romanı ‘Yabancı’ da dediği gibi ‘hayat yaşamak zahmetine katlanılmayacak bir şeye dönüşür’

Bizler Ritim Akademi Sanat Merkezi olarak, müzik ve dans ile öğrencilerimizin daha sosyal, kendine güvenli, çevresine duyarlı, yaşama saygılı, üretmekten keyif alan ve ürettiklerini sunmaktan gurur duyan mutlu bireyler olarak yetiştirmek arzusundayız.

Bu amaçlar doğrultusunda çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Çalışmaklarımızın sonucu olarak da bu geceki etkinliğimizle karşınızdayız. Etkinliğimizin gerçekleşmesinde katkısı olan, başta Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’e kurumumuz müzik ve dans eğitmenlerine, sevgili öğrencilerimize ve değerli velilerimize, buraya gelerek bizlere destek veren tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum”dedi.

Program akışında ritim akademi öğrencileri göz dolduran etkinlikler sergilediler. Jimnastik gösterileri, Piyano, gitar, Keman ve  her türlü müzik aletiyle hünerlerini sergileyen öğrenciler izleyenlerden tam not aldı.

Haber-Foto: Gökhan Sağaltıcı