RİFAİOĞLU'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

RİFAİOĞLU’NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bu haber 28 Eylül 2018 - 8:16 'de eklendi ve 469 kez görüntülendi.

İlçemizde faaliyet gösteren Özel Güneypark Hastanesi doktorlarından Doç. Dr. Emine Nur Rifaioğlu Lazer Epilasyon cihazları hakkında gazetemiz haber merkezine önemli açıklamalarda bulundu.

Bios Square Epil Laser Sistemi nedir?

Dr. Rifaioğlu;  “İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Bunlar arasında lazer epilasyon ve iğneli epilasyon kılın folikül dediğimiz büyümesini sağlayan yapıyı etkilediği için kalıcı kıl azalması sağlamaktadır. İğneli epilasyon ağrılı olması, zaman kaybına neden olması ve uygulayıcı tecrübesiz ise ciddi skarlara neden olması sebebiyle artık nadiren tercih edilmektedir. Lazer epilasyon ise giderek artan oranlarda tercih edilen bir epilasyon seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kimlere lazer epilasyon yapılabilirin cevabına gelince gebe olmayan, emzirmeyen, ışık hassasiyetine neden olan herhangi bir ilaç kullanmayan, ışık hassasiyeti ile seyreden herhangi bir hastalığı olmayan, 15 yaşından büyükse lazer epilasyon yapılır. Bunlar dışında hastanın epilasyon yapmaya engel bir durumu varsa dermatolog tarafından kontrol edilerek lazer epilasyon için uygun olup olmadığına karar verilir.

İstenmeyen tüylerin tedavisinde kullanılan lazer sistemleri Alexandrite lazer 755 nm, Diod lazer 810 nm ve Nd yag lazer 1064 nm olarak 3 çeşittir. Bir de IPL olarak bilinen yoğunlaştırılmış ışık sistemi vardır ki 500-1200 nm arası yoğunlaştırılmış ışık spektrumunda uygulama yapılabilmektedir. Ancak IPL laser olmadığı için epilasyonda kalıcı olmayan kıl azalması sağlamaktadır.

Dünyada epilasyon lazerleri arasında hala en iyi sistem Alexandrite lazerdir. Ancak koyu tenli kişilerde, bronz ciltte ciddi yanıklara neden olduğundan yaz aylarında ve esmer bireylerde kullanımı sınırlıdır. Diod lazer koyu tenli bireylerde ve yaz aylarında da uygulanabilmekle beraber epilasyon başarısında Alexandite lazer kadar etkili değildir. Koyu tenli bireylerde ve bronz ciltte en güvenilir ve etkili yöntem ND yag lazerdir. Ancak ağrı potansiyeli nedeni ile tek başına kullanımı konforlu değildir.

Alexandrite ve ND yag lazerin her ikisinin etkilerini bir cihazda birleştirmiş olan Bios Square Epil, aynı anda hem 1064 ve 755 nm atış yapabildiği gibi tek başına 1064 veya 755 nm atış da yapabilmektedir. Selektif Fototermoliz lazer cihazlarının etki prensibini oluşturmaktadır. Alexandrite laser 755 nm ile kıla rengini veren melanin pigmentini hedef almaktadır. Bu nedenle açık ten rengi ve koyu kıl yapısında en etkili lazer cihazıdır. ND yag lazer ise 1064 nm ile kılı besleyen damar yumağını hedef almaktadır. Uzun dalga boylu oluşu ve melaninin hedeflememesi nedeni ile yanık riski taşımamaktadır. Bios Square Epil Lazer cihazı bu iki dalga boyunun etkilerini bir arada toplayarak daha az yan etki ile daha etkili bir lazer epilasyon sunmaktadır.”dedi.

Haber- Foto: Ali Doğru