logo

reklam

“REYTİNG KAYGISIYLA HAREKET EDİP, HATAY’I KURBAN ETMEYİN”

Hatay’da çekimleri tamamlanan ve geçtiğimiz hafta ilk bölümü ile izleyici ile buluşan Nefes Nefese dizisindeki bazı sahnelere vatandaşlardan tepki aldı. 

Dizide senaryo gereği Hatay sokakları teröristlerin kol gezdiği ve Hatay genelinde birçok hücre evi bulunduğu yönündeki sahnelere tepki çığ gibi büyüdü.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında dizinin yayınlandığı Star TV kanalına etiketleme yaparak  “Reyting uğruna Antakya’yı farklı yansıtmayın” dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci dizinin yayınlandığı ilk günden itibaren gerçekleştirdiği mahalle gezilerinden vatandaşlardan Nefes Nefese dizisindeki bazı sahnelere yönelik eleştiri aldığını aktararak şunları söyledi “Star TV’de yeni başlayan ve çekimleri Antakya’da gerçekleştirilen “Nefes Nefese” dizisinin yapım ve senaristlerine sesleniyoruz. Antakya medeniyetler beşiği, barış, kardeşlik ve hoşgörü kentidir. Dizi senaryosunda yansıtıldığı gibi sokakları teröristlerle dolu bir şehir değildir.  Biz şehrimizin tanıtımını yaparak turizmi kalkındırmak için kentin dinamikleri ile hep birlikte teyakkuz halinde iken reyting uğruna lütfen Antakya’mızı farklı yansıtmayın. Bu bir dizi senaryosu olsa da, şehrimizin coğrafi ve insani hassasiyetlerine lütfen özen gösteriniz”.

Nefes Nefese Dizisinin Konusu Ne?

Nefes Nefese dizisi 1 Ağustos 2018 günü Star Tv ekranlarında ilk bölümü ile dizi severlerle buluştu.

Çekimleri Adana ve Antakya’da gerçekleşen Nefes Nefese, Berlin’de, babası Ayaz Kıran’la (Uğur Yücel) sakin bir hayat süren Rüya’nın (Melisa Şenolsun) bir gün hiç görmediği annesinin Suriye’de olduğunu öğrenmesiyle başlıyor. Annesinin hayatta olduğunu öğrenen Rüya için işgal altındaki köye girmenin tek yolu Boran’la (Nick Xhelilaj) sahte bir evlilik yapmak. O güne kadar babasının dizinin dibinden ayrılmayan Rüya bu tehlikeli yolculuğa çıkmayı kafasına koyar. Ve yolu, altı yıl sonra ilk kez evine dönen Yusuf’la (Şükrü Özyıldız) kesişir. Suriye’deki annesini ararken Antakya’da kalabalık bir ailenin ve bambaşka bir maceranın içinde bulur kendini. İçine düştüğü tehlikeli maceranın baş mimarı, karanlık yönünü hiç bilmediği Atmaca lakaplı babasıdır.

Haber Merkezi

Share
312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?