ÜST REKLAM

logo

reklam

RES’ler belediyelerin izniyle mi dikiliyor?

 

ŞEFFAFLIĞA DAVET!

Yaşam Alanlarına Sahip Çık Platformu, gündemine ilçemizde hayata geçmesi planlanan 1/100.000 lik ve 1/5000’lik ölçekli Çevre Düzeni Planı aldı. İlçemizde 23 Ocak 2018 saat 10.00’da gerçekleşmesi planlanan Hatay İli 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı ile 1/5000 ölçekli  revizyon ve ilave nazım planı bilgilendirme toplantısı öncesinde açıklamada bulundu. Özellikle Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinde yönetimde bulunan CHP’li belediyelere çağrıda bulunuldu. Yaşam Alanlarına Sahip Çık Platformu, ‘büyük mağduriyet yaratan Sera-Mera ve Res projelerini iptal edin’ çağrısı yapıldı.

Yaşam Alanlarına Sahip Çık Platformu adına çağrıda bulunan Dönem Sözcüsü Behzet Can, “Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılı yatırım programında bulunan Hatay İli 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı ile 1/5000 ölçekli revizyon ve ilave nazım planı bilgilendirme toplantısı 23 Ocak 2018 saat 10.00’da Samandağ Belediye Nikah Salonunda yapılacağı ilgililerce açıklanmıştır. Geçtiğimiz yıllarda 1/25000 çevre düzeni planıyla ilgili aynı minvalde bilgilendirme toplantıları ilçemizde yapılmış bu toplantılarda verilen bilgilerin eksik bilgiler olduğu zamanla ortaya çıkmıştır.

KISACA:

1- İlçemizde Rüzgar Türbinlerinin kurulacağı bilgisi verilmemiştir.!

2- İlçemizde yüzlerce dönüm tapulu vatandaş arazisinin MERA alanı olduğu bilgisi verilmemiştir!

3- İlçemizde yüzlerce dönüm tapulu vatandaş arazisinin SERA alanı olduğu bilgisi veri,lmemiştir.

4- Özellikle TEKEBAŞI Mahallesi ile MEYDAN Mahallesi arasında kurulması planlanan (Tekebaşı – Meydan) Rüzgar Enerji Santrali Projesinin detay ve onayları hakkında ilçe halkıyla hiçbir bilgi ve belge paylaşımı yapılmamıştır!

Samandağ İlçe Halkından gizlenen bu plan neticesinde ilçemizde binlerce tapu sahibi vatandaş ifraz yapamaz duruma düşmüştür. Büyük mağduriyetler yaşanmıştır.

Özellikle Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesinde Yönetimde bulunan CHP’li belediyelere çağrımızdır!

İlçemizde büyük mağduriyetler yaratan SERA-MERA ve RES Projelerini iptal edin.

Sizleri şeffaf projelerle yönetmeye davet ediyoruz” ifadesinde bulundu.

 

 

Haber Merkezi

Share
468 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?