RESİTAL HEYECANLANDIRDI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

RESİTAL HEYECANLANDIRDI

Bu haber 28 Haziran 2017 - 9:29 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.

 

 

Samandağ Bale, jimnastik ve Müzik Merkezinin hazırladığı 2016-2017 resitali 24 Haziran Cumartesi günü saat: 17.00’da Kültür Merkezinde gerçekleşti. Öğrenci velilerinin yoğun katılım gösterdiği resital organizasyonu her geçen seneye göre daha dolu daha anlamlı geçiyor. Resital’de program Sunumunu İlayda Yüce yaparken, Merkez kurucusu Songül Yüce, sanatın önemine vurgu yapan konuşmasıyla dikkatleri çekti.    

İlçemizde çeşitli faaliyetlere ev sahipliği yapan ve başarılı organizasyonlara imza atarak öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefleyen Samandağ Bale ve Müzik Eğitim Merkezinin 12. Yılını geride bıraktıklarını, Samandağ’ında sanat merkezini kurarak çocukların eğitimine katkıda bulunduklarını belirtwen konbuşmasında İlayda Yüce, “Fırtına alev alev tutuşur. Işığı aydınlatır mavi göğü, sanat görkemidir bütün insanların. Gözlerindeki kıvılcımıdır halkın.  Samandağ Bale ve Müzik Eğitim Merkezi’nin hersene sonu gerçekleştirdiği 12. resitaline hoş geldiniz. 2005 yılında kurulan Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Merkezi’nde bağlama, keman, gitar, piyano, bateri, bale, jimnastik kursları devam etmektedir. Ayrıca Merkezimizin, Halk Eğitim Merkezine bağlı ücretsiz Plates ve Aerobik dersleri de vardır.

Sanat eğitimi; yaratıcılık yeteneğini, hayal gücünü ve estetik bakış açısını geliştirir. Zamanı iyi değerlendirmeyi öğretir. Zekâyı geliştirir. Çocuğun okuldaki başarısına destek sağlar. Öğrencinin özgüveninin artmasına yardımcı olur. Daha iyi bir eğitim ve başarılı bir gelecek ortaya sunar. Bugün hazırladığımız sanatın her kanalını kucaklayan resitelimizin sizleri mutlu etmesini temenni ederek sözü kurucumuz Songül Yüce’ye bırakıyorum” dedi.

Merkez Kurucusu Yüce, katılımcıları selamlayan konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüne yer vererek -Efendiler; hepiniz milletvekili olabilirsiniz; bakan olabilirsiniz; dahası, Cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Ama sanatçı olamazsınız- sanatın önemine vurgu yaptı.

Çeşitli etkinliklerin yer aldığı program Bale gösterisi, Keman, gitar, Bateri ve daha bir çok dinleti sonrasında büyük alkışlarla sona erdi.

Haber-Foto:Gökhan Sağaltıcı