RES EL SENY,  COŞKUYLA KUTLANDI | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

RES EL SENY,  COŞKUYLA KUTLANDI

Bu haber 18 Ocak 2019 - 9:28 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Tekebaşı Mahallesi Sakinlerinden, Eğlenceli Kutlama

İlçemizde geleneksel olarak kutlanan 14 Ocak Res el Seny Tekebaşı mahallesinde coşkuyla kutlandı. Çocuk, genç yaşlı, kadın, erkek demeden herkesin katılım gösterdiği etkinlik Tekebaşı sokaklarını neşelendirdi.

Tekebaşı Gençliği’nin (Şebeb el Cilli) ŞuTaybiy Döner sponsorluğunda düzenlediği etkinlikte halaylar çekildi, şarkılar söylendi, geleneksel yemek gbeybet dağıtıldı.

Yerel Sanatçı Güven Kayıkçı’nın şarkılarını seslendirdiği Res el Seny Sokak etkinliğine Gümüşler Orkestrası Solistlerinden Hakan Gümüş’te şarkılarını seslendirerek destek verdi. Büyük, küçük herkesin şarkılar söyleyerek dans ettiği, doyasıya eğlendiği Res el Seny gününde günün anlam ve önemine değinildi.

   

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Ali Arslan Tekebaşı Gençliği adına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:”Herkesin bayramını kutluyoruz. Büyüklerimiz eskiden bu güzel günü sokaklarda şarkılar söyleyerek, halaylar çekerek, yiyeceklerini paylaşarak ve bayramlaşarak kutlarlarmış bizde eskileri, geleneklerimizi, kültürümüzü yaşatmak adına bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz sokak etkinliğimizde herkesin bayramını kutluyoruz. Tekebaşı, Samandağ gençleri yaşadığı sürece örf ve adetlerimiz, dilimiz geleneklerimiz daima yaşayacaktır. Res el Seny kutlu olsun. Kul 3am İntu Bi Heyr.”

Ardından açıklamada bulunan Mahalle Muhtarı Kenan Elmas:”Herkesin bayramını kutluyorum. Gençlerimize böyle bir etkinliğe vesile oldukları için teşekkür ediyoruz. Tekabaşı Gençleri her zaman örnek bir gençliktir. Böylesine duyarlı gençliğimiz olduğu sürece geleneklerimiz ve değerlerimiz her zaman ayakta kalacaktır” ifadelerine yer verildi.

Haber – Foto: Ali Doğru

 

afdah.info

voir films