"REİS EL BELED / EMİN EL BELED !" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“REİS EL BELED / EMİN EL BELED !”

Bu haber 07 Temmuz 2017 - 9:30 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, haber merkezimize konuştu. Kamacı sert bir dille eleştirdiği Belediye Reisine seslendi. Kamacı; ‘ Hz.Hızır: kasasından çalınacak malı belki af edebilir. Ancak; Belediye malları ve kasasına dadananların affı yoktur’dedi.

Oda Başkanı Kamacı, “sizlere doğru yönde bilgi aktarmaya çalışan ayrıca halkın ve çocuklarımızın haklarını arayan bir noktada durarak muhalefet eden Belediye’den hesap soran kişilerden rahatsızlık duyan Belediye Başkanı ve ekibi emanetinde olan halkın kasasından beslediği bazı yakınları ile bazı zatları sahte isimler kullanmak sureti ile iftira, yalan, hakaret hatta küfür edebilecek kadar cüretle yıldırmak üzere görevlendirmiş bulunmaktadır.

135 bin kişiyi temsil eden Belediye başkanının sözcüleri, savunucuları ve danışmanları sahte isim kullanan iftiracı, küfürcü, yalan beyan veren, bilgisiz, zavallı zatlardan seçilmesi ve ilçemizin yönetiminde söz sahibi olmaları sizce kabul edilebilir mi?

Başkanın bu zatı danışmanların arzu ve isteği doğrultusunda hareket ederek

Halkı bilgilendiren, aydınlatan, haberdar eden, yerel basını susturmak, yıldırmak, şikayet etmek kabul edilebilir mi?

Samandağ halkını temsil eden ve sosyalist geçinen başkana bunlar yakışır mı?

Başkan NEHİR’in bu kadar miskin ve çaresiz olmasından dolayı kendisine acıyorum.

Değerli Samandağ Halkı

Adı üstünde Belediye Başkanı yani beldenin içinde yaşayan halkın genelinin temsilcisi olmakla beraber o halkın refah seviyesini, gelirini, kültürünü, sosyal yaşantısını yaşam kalitesini arttırmak üzere görev almış kimsedir.

Belediye Başkanı ve meclisi üyesi olmak üzere talepte bulunacak şahıslar kendi, düşünce fikir ve duyguları ile beldeyi yönetemezler kendilerine ve akrabalarına, yakınlarına menfaat sağlayamazlar,

Beldenin genel karakteristik yapısına uyumlu bilimsel ve mantığın kabul edebileceği toplumun geneline fayda sağlayacak kararlar almaları gerekir.

Beldenin imar yapısı ile halkın yaşamına dair olarak ileriye dönük projeler üretmeleri gerekmektedir.

Belde halkının malları, hakları ve beldenin kasası Belediye başkanı ve meclisine emanet edilir.

Belediye Başkanı Ahlaki ve insani olarak harcadığı meblağları halkı ile paylaşmalıdır.

Belediye Başkanına Arapça dilinde Reis el Belde denildiği gibi Emin El Beled de denmektedir.

Kısacası kendinden emin olmayan kişiler emanetin ağırlığını bilmeyen kişiler Belediye yönetiminde yer almamalıdırlar.

Halkın emanetlerine ihanet eden kişiler istisnasız olarak yakınları ile birlikte ihanetlerinin, bencilliklerinin ve haram elde ettikleri malların bedelini kat kat ödemişlerdir.

Hz.Hızır: kasasından çalınacak malı belki af edebilir. Ancak; Belediye malları ve kasasına dadananların affı yoktur” dedi.

Haber- Foto:Ümit Sağaltıcı