ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Mart 2017

“REFERANDUMDA “HAYIR” İÇİN KILLARINI KIPIRDATMAYACAKLAR”

 

İlçemiz ve ilimiz de CHP’nin birçok kademesinde aktif çalışan İnşaat Mühendisi Abdullah Cabbaroğulları, Parti Meclis üyesi Muharrem İnce’nin ilimiz ziyareti ile ilgili açıklamada bulundu. Parti Meclis üyesi Muharrem İnce’nin ziyaret programına ilçemizin zayıf katılımını eleştiren konuşmasında Cabbaroğulları, ‘Her şeyiyle Tayyip beyin minyatürü olanlar Tayyip beyin istediğine niye “Hayır” desin ki?’ sorusunu kamuoyuna yöneltti.    

Sevgili Samandağlılar, değerli gerçek CHP liler!

Cabbaroğulları, “geçen hafta sonu Saygıdeğer Parti Meclis üyesi Muharrem İnce referandum çalışmaları kapsamında “Hayır” demek için Antakya ya geldi. Ancak ne hikmetse bu partili dostumuzun Antakya’ya gelişi münasebetiyle Samandağı’nda partinin hiç bir duyurusu, çalışması olmadı. İnsan sormadan edemiyor. Böylesi önemli bir gündemle yapılacak açık hava toplantısına Parti, neden bir ön çalışma yapma ihtiyacı duymadı?

Parti ilçe başkanı, belediye başkanı, milletvekili, yönetim kurulu, meclis üyeleri… Yani, Muharrem Beyin Antakya’ya geleceği bilgisine sahip olan herkes neden bu açık hava toplantısına katılımı artırmak için bir çalışma yapmadı?

Sizlerin veya partinin “Hayır” oyu vermek gibi bir amacı varsa bu toplantının geniş katılımlı olması bir anlam taşımaz mı?

Anlaşılan sizler için taşımıyor!

Peki, neden taşımıyor?

Çünkü Samandağı’da siyaseti bir şey olma maksadıyla yapanlar bu partide ne olunacaksa Muharrem İnce’nin kapısını aşındırılarak olmayacaklar da ondan!

Çünkü Milyarlarca lira masraf yapıp Muharrem İnce’nin düzenlediği mitinge Samandağı’dan adam taşımanın onlar için bir faydası yok. Ondandır ki Hatay’a geliş sebebi ne olursa olsun, Muharrem Beyin cafcaflı bir karşılama töreniyle karşılanması için Parti Genel Başkanı olacağı dönemi beklemesi lazım!

Peki ya referandum?

Peki ya “Hayır”?

O kimin umurunda?

Bu ilçe de zaten Samandağ halkının bazı hassasiyetleri neticesinde ağırlıklı olarak “Hayır” oyu verecek. Onlar da bu süreci her halukarda referandum sonrasında sahiplenecekler olacak olan bu. Bir de bunun için masraf yapıp Muharem Beyi karşılamanın ne manası var ki!?

Ya referandumun genel sonucu?

Ya referandum sonrası?

Ya Referandum sonucu Evet çıkarsa?

Çıksın efendim çıksın!

En nihayetinde onların istedikleri milletvekilliği ya da belediye başkanlığıdır! Onların Cumhurbaşkanlığına aday olacak halleri yok ya! Varsın referandum sonucu ne çıkarsa çıksın. Çokta tın yani!

Baksanıza! Bu hususta ne parti, ne de belediye de bulunan zat kılını dahi kıpırdatmıyor!

Niye ki?

Kim bilir? Belki bu durum kendi; kendi küçük çapında bir başkan özentisine sahip olduğundan kaynaklı da olabilir! Yani “Evet sonucu” kendi tabiatına uygundur. Her şeyiyle Tayyip beyin minyatürü olanlar Tayyip beyin istediğine niye “Hayır” desin ki? Kendince bir sebep yokken Tayyip Bey ve partisini niye karşısına alsın ki? Bu güne kadar AKP hangi istediğine hayır dedi ki?

Yaratılışı gereği zaten korkak olan bu şahıs, bir sürü ihale açığı, birçok usulsüz satış, hamurlaştırma vb. dosyaları başında giyotin gibi tutanların kimler olduğunu ve gerektiğinde ne yapabileceğini bilmeyecek kadar cahil mi? Siz bu şahsın yaptığı bunca usulsüzlüğü AKP den habersiz mi yapıldı sanmaktasınız?

Hiç kuşkunuz olmasın. Referandumda “Hayır” için kıllarını kıpırdatmayacaklar. Bir şey yapma ihtiyacı duyarlarsa da bunu Muharrem İncenin toplantısında yaptıkları gibi halkın gözünü boyamak için isteksizce yapacaklar. Yoksa onlar da ben de biliyorum ki birileri onların, o olmayan kıblelerini şaşırtır Alimallah !” dedi.

 Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

 

Share
723 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?