ÜST REKLAM

logo

reklam

RAS EL SENİ ETKİNLİĞİ’NE DAVET

  

  Hatay Büyükşehir ve Samandağ Belediyesi Başkanı Mithat Nehir, Yerel kültürün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hedefiyle faaliyetleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu yılda önemli bir etkinliğe öncülük ediyor.

Etkinlikte Arap Alevilerin geleneksel Ras el seni coşkusu paylaşılarak, halkın bayramı kutlanacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi ortak organizasyonuyla düzenlenecek olan Geleneksel Ras -el seni etkinliği Tolga Antakya ve  Dilek Bostancı’nın sunumuyla12 Ocak Cuma günü saat 19.00’da Samandağ  Belediyesi Yeni Çarşı salonunda Samandağ halkıyla buluşacak olan 17 yerel sanatçı birbirinden değerli Arapça eserler seslendirecekler.

Yerel sanatçılar Nihat Yatkın, Haşim Elataş, Yıldıray Şahutoğlu, Güven Kayıkçı, Fikret Bolat, Filip Cibar, Edip Can, Ali Berrak, Cüneyt Lebelebici, Ceylan Bayır, Çetin Leblebici, Nevzat Bolat, Semir Ray, Ayhan Bağdat, Yılmaz Suadiye, Semir Yalçın, Süleyman Şefikoğulları sahne alacağı etkinlikte geleneksel yöresel ikramların sunulmasıyla bayram tadında kutlanacağı kaydedildi.

Geleneksel Yöresel ikramlar sac oruk, (kbeybet), yağlı simit (keğk bizet), tatlı (fveyşet) ve içecekler ikram edilerek ras el seni çoşkusunun Arapça müzik eşliğinde vatandaşlarla bir araya gelinerek yaşatılacağı ifade edildi.

Bayram Tadında Yılbaşı: Ras El Seni

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir: “Ras el seni rumi –(şemsi) takvime göre kutlanır. O gün insanlar birbirini ziyaret ederek, bu özel günü doyasıya yaşarlar. 12 Ocak’ta festival tadında kutlayacağımız bu etkinliğimizde zengin bir program halkımızı bekliyor. Etkinliğimizde Gelenek ve göreneklerimize uygun yapacağımız ikramlar, sunumlar, Arapça seslendirilecek eserler yer alacaktır.  Samandağ halkı ile daha güzel yarınlara yürümek için, bayramlarımızı doyasıya yaşamak, yaşatmak için, huzur kardeşlik, barışın tesisi ve gelecek kuşakların daha iyi bir dünyada yaşaması için üzerimize düşen sorumluluğu yapmaya, halkımıza en iyisini sunmaya devam edeceğiz.  Halkımın ras el seni ve kıddes bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. “dedi.

Haber-Foto: Haber Merkezi

Share
553 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?