RAMAZAN EĞLENCELERİ SAMANDAĞ’I DA SARDI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

RAMAZAN EĞLENCELERİ SAMANDAĞ’I DA SARDI

Bu haber 16 Haziran 2017 - 9:52 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi.

 

 

Her yıl 11 ayın sultanı olarak bildiğimiz mübarek Ramazan ayı ülkemizin her yerinde birbirinden farklı, güzel ve eğlenceli iftar akşamlarına sebep olmakta. İftardan sonra akşam gezmeleri, oyunlar ve eğlencelerle eski Ramazan günlerini yeniden yaşar olduk. Hatay Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı için birbirinden farklı Ramazan eğlencelerini Hatay halkının beğenisine sunmaya devam ediyor.

Antakyalılar Ramazan gecelerinde Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinlikleri ilgiyle takip ediyor.

Hatay halkının birlik, beraberlik ve kardeşliğini pekiştirmeyi hedefleyen Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı boyunca il genelinde vatandaşlarla buluşturduğu Ramazan eğlencelerinin yanı sıra Antakya Atatürk Parkı’nda da birbirinden keyifli etkinliklere imza atıyor.

Çocuklara Yönelik Aktiviteler Düzenleniyor

Ramazan ayının vazgeçilmez eğlencesi olan Hacivat ve Karagöz, meddah, orta oyunu, illüzyon, jonglör gibi gösterilerine kadar birçok eğlenceyle iftar sonrasında buluşan Antakyalılar, gönüllerince eğleniyor. Ayrıca çocukların eğlenmeleri için sandalye kapmaca gibi birbirinden güzle aktiviteler düzenleyen ekip, hokkabaz gösterisiyle çocukların beğenisini kazanıyor.

Etkinliklere gelen vatandaşlar meyan kökü, pamuk şeker ve Osmanlı Macunu alabilirken, ayrıca parkta kurulan yöresel ürün ve hediyelik eşya stantlarını gezerek alışveriş yapabilme imkânı buluyor. Eski Ramazan akşamlarını yaşamak ve yaşatmak adına Samandağ’ında da iftardan sonra böyle güzel etkinlikler yapılmalı. Çünkü herkes gibi Samandağ halkının ve yeni neslin eskiyi unutmama adına insanları birleştiren, kaynaştıran ve ortak güzel anıları yaşatabileceği güzel gecelere ihtiyacımız var.

Haber Merkezi