"PROVAKATİF EYLEMLERE VE PLANLARA KANMAYACAKTIR" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“PROVAKATİF EYLEMLERE VE PLANLARA KANMAYACAKTIR”

Bu haber 23 Ekim 2017 - 14:28 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

 

 

 

Alevi inancına sahip ve Alevilik felsefesine saygı duyan herkesin, değer verdiği, saygı duyduğu kanaat önderleri Şeyh Yusuf YILMAZ’a yapılan kabul edilemez çirkin fiziksel saldırıyı kınadılar.

Samandağ Ziraat Odası, Huzurlu Sosyal Yardımlaşma Derneği, Esnaf Ve Sanatkarlar Odası                 Çiğdede Mah. Sosyal Yardımlaşma ve Day.Der., Samandağ Terziler Odası, Kurtderesi Mah. Eğitim Sosyal Tes. Kor.Der., Samandağ  Kuaförler Odası, Mağaracık Sosyal Yard.Ve Dayanışma Der., Samandağ Bakkalar Odası, Yaylıca Sosyal Yardımlaşma Ve Kültür Derneği, Vatan Partisi,  Karaçay Sosyal Ve Kültür Dayanışma Derneği, Adalet Partisi,Samandağ Muhtarlar Derneği, Ulusal Eğitim Derneği, Samandağ Akad ve Kalemder’in imzasını taşıyan açıklamada; “bu tür provakatif içeren saldırıları planlayan gerçekleştiren arkasında duranları şiddetle kınıyoruz.

Yusuf YILMAZ,Şahsiyeti,ahlakı,bilgeliği,sabrı,barışçı kişiliği ile bu değerler üzerinden elde etmiş olduğu ALEVİLİK inancında önemli bir görev  olan ŞEYH’lik mertebesinin RÜTBESİ ve RUMUZU olan sakalları ile birlikte,Alevi inancına sahip,Alevilik felsefesine saygı duyan bütün herkese,herkesime mal olmuş kanaat önderlerimizden ve ŞEYH’lerimizden birisidir.

Dolayısı ile 75 yaşındaki  Kanaat önderlerimizden ŞEYH Yusuf YILMAZ dedemize yapılan insanlık ve ahlaktan yoksun saldırının halkımızın toplumsal barışını zedelemek üzere düzenlenmiş ve planlanmış provokatif bir saldırı olduğunun bilincindeyiz.

Zira;daha önceleri de buna benzer provokatif saldırıların mütaaddid kereler  muhtelif kanaat önderimize karşı gerçekleştirildiğine dair duyumlar almıştık Ancak bu saldırılara maruz kalan,toplumsal barışımıza duyarlı mağdur kanaat önderlerimiz,toplumsal barışımızın korunması amacı ile bu saldırıların  halka  duyurulmaması yönünde tercihte bulunmuşlardır.

Halkın hassasiyetleri üzerinden gerçekleştirilen bu provokatif eylem ve saldırıların bölgemiz ve hususen HATAY üzerine oynanan oyunlar ile yapılan hesapların en üst ve en yoğun seviyelerde olduğu zamanlara denk getirilmesi düşündürücüdür.

Samandağ insanının,düşüncesine yapısına,dokusuna,uyumlu olmayan,düşünceyi taşıyan siyasi teşaronlar İlçemizde kabul görmeyerek yer edinemediler.

Bu sebeple Samandağ insanını birbirine düşürme,bölme ve kavga ettirmeye yönelik plan ve senaryoları üzerinden oluşturacakları kaos ortamından nüfuz ve yer edinmeyi amaçladıkları aşikardır.

Geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın olmak üzere

Samandağ halkı bu ve buna benzer art niyetli senaryolar ile halkı hassasiyetler üzerinden bölme ve kavga ettirmeye yönelik provokatif eylemlere ve planlara kanmayacaktır.

Birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşma, dikkatli, uyanık ve sağduyulu olmaya ihtiyaç duyulan bir süreçten geçmekteyiz.

Zira; Türkiye 60 yıldır kaynaklarını sömüren, Ülkemizi geri koyan, Ülkemizi kuşatmak ve bölmek isteyen,Ülkemizi komşuları ile düşman eden,halkı birbirine düşman eden emperyal vampirlerden kurtulmaya yönelik zorlu bir mücadeleye girmiş bulunmaktadır.

Hükümetler gelip geçicidir, Türkiye Cumhuriyeti devleti Halkı ile dayanışma içerisinde baki kalmalıdır. Kalacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Haber: Ali Doğru

afdah.info

voir films