“PROJE İLE SAMANDAĞ ARTIK ÜCRA BİR KÖŞE OLMAKTAN ÇIKACAKTIR” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“PROJE İLE SAMANDAĞ ARTIK ÜCRA BİR KÖŞE OLMAKTAN ÇIKACAKTIR”

Bu haber 25 Eylül 2019 - 11:08 'de eklendi ve 329 kez görüntülendi.

Miçooğulları, Samandağ’ın makus talihi Çevlik Arsuz yolunun açılması ve fırtınalar koparan Deniz Çevlik arası projenin hayata geçmesi ile değişebilir.”

Deniz-Çevlik arasındaki çalışmalarda son gelişmeler ile ilgili görüş belirten Muhasebeci Miçooğulları, “böylesine ciddi ve önemli iki proje ile birlikte çevre yolu çalışmalarının tekrar başlamış olmasını da eklersek Samandağ artık ücra bir köşe olmaktan çıkacaktır. Halkımız böylesine önemli 3 devasa çalışmanın keyfini çıkarması gerekirken; Bayram değil seyran değil eniştem niye öptü misali, belli çevrelerin çıkardığı söylentilerle huzursuzluk aşılanıyor. Hemen dibimizde aynı geleneklere sahip Arsuz, hem Hado projesini hem de Expo 21’e ev sahipliğini kapmış mutlu mesut çalışmaları seyrederken bizler hala seçimi atlatamayan kaprislilerin zihnimizi bulandırma seanslarına maruz durumdayız.

Bulandırma işlemlerini sonlandırması gereken makam bizatihi belediye başkanıdır.

1- Öncelikli olarak bu projenin finansmanı nasıl sağlanacaktır?

2- Samandağ belediyesi dışında bu projeye katkı sunan başka kurum var mıdır?

Bu projenin ayrıntılı hali süratle halka izah edilmelidir. Herkes basit bir animasyon gösterisi ile değil bu projede mevki ve metre karesi ile neyin nerede yapılacağını bilme hakkına sahiptir. Mağduriyet meselesi 5-6 vatandaşın olayı yargıya taşıması ve mahkemenin ara karar olarak yürütmeyi durdurma kararı çıkarması ile yeni bir aşamaya geçmiş durumdadır.

Mağduriyet var mı, yapı kayıt belgeleri yasal mı vs vs mahkeme kesin kararını verdikten sonra belli olacaktır.Şikayetçi olmayan vatandaşlar içinde mağdur var mıdır varsa nasıl giderileceği, Belediyenin bundan sonra izleyeceği yol haritası da ayrıntılı bir şekilde izaha muhtaçtır. Vatandaşın kafasında soru işareti kalmaması projeyi daha fazla sahiplenmesine ve çıkarılan safsataları elinin tersiyle itmesine sebep olacaktır” dedi.

Haber-Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı