logo

reklam

PROJE HAREKETLENİYOR

 

Hatay’da Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus+  KA219 (2017-2019) Go For Literacy To Enlighten Your Future Projesinin 2. Öğretmen Hareketliliği(C3) Estonya’nın Parnu şehrinde gerçekleştirildi.

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesinden projenin bu hareketliliğine Müdür Yardımcısı Mehmet Çıkar, Koordinatör Mustafa Akıncı, İngilizce öğretmeni Mehmet Susam ve Almanca öğretmeni Lemia Sert katıldı.

Estonya Hareketliliğinde öğrencilerin “Yazma(writing) Becerilerini” geliştirici yöntem ve yaklaşımların anadil ve yabancı dil derslerinde nasıl kullanıldığı, hangi faaliyetlerin uygulandığı proje ortakları tarafından sunulurken katılımcı öğretmenler Mehmet Susam ve Lemia Sert İngilizce ve Almanca derslerinde uyguladıkları  öğrencilerin “Yazma” becerilerini geliştirici metotları anlattılar.

Proje koordinatörleri Raquel Abad ve Mustafa Akıncı projenin 2.yıl çalışma takvimi ve etkinlikleri, Estonya ve Türkiye hareketlilik tarihleri, Mobility Tool, Twinspace, Proje yaygınlaştırma çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Ev sahibi Paikuse Basic School öğretmenleri tarafından hazırlanan “Flipping”, “Writing” atölye çalışmaları ile katılımcı öğretmenler karışık gruplarla yeni deneyimler elde ederlerken bu atölye çalışmalarında Bilişim araçları (ICT) etkin kullanıldı. Ayrıca İngilizce, Coğrafya gibi farklı derslerin ortak işlendiği de gözlemlenirken bununla birlikte katılımcılar “Estonyaca” ve “Rusça” derslerine katılarak iş-başı gözlem imkanı buldu.

Program kapsamında ev sahibi okulun sınıf, laboratuvar ve diğer bölümleri gezildi ayrıca Pärnumaa Vocational Education Center(Pärnumaa  Mesleki Eğitim Merkezi) ziyaret edilerek Parnu şehir turu, Türi Medya Müzesi, Paide Vallitorni Müzesi, Parnu Müzesi ve Tallinn şehir gezileri gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

 

Share
247 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?