ÜST REKLAM

logo

reklam
15 Mayıs 2017

PROF.DR. SÜRMELİ İÇİN BİRARAYA GELDİLER

Prof.Dr.Suphi Sürmeli İçin Kur-An’ı Kerim Hatmedildi …

PROF.DR. SÜRMELİ İÇİN BİRARAYA GELDİLER

Kahlioğulları Ailesinden Profesör Dr. Suphi Sürmeli defininin yedinci günü münasebetiyle ruhuna ithafen Samandağ Kültür Merkezi toplantı salonunda 13 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’da Kuran-ı Kerim hatmedildi.

İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik yanısıra Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, İş adamı Ayhan Kara, il dışından çok sayıda vatandaş Kuran-ı kerim hatmine katıldı.

Hatim öncesinde Prof.Dr. Suphi Sürmeli (Kahiloğulları) Amerika’da ve dünya çapında aldığı ödüllerle saygın bir bilim adamı, 1994’de yaptırdığı (Şaban Kahil Sürmeli İlk-ortaokulu) ve eğitime yaptığı desteklerle değerli bir hayırsever olduğuna dikkat çekildi. Hayat hikayesi slayt gösterimi şeklinde sunuldu.

Prof.Dr.Suphi Sürmeli, ABD’de 70’li “yıllarda yabancılara getirilen zorunlu vatandaşlık yasasının” iptali için uğraşmış ve tüm yabancıların kendi kimlikleri ile yaşayabilme özgürlüğüne kavuşturmuştu.

Suriye ve Hatay’ın Fransa Devleti’nin hâkimiyeti altında olduğu devirde ilçemizde doğan eğitim ve yardım sevdalısı Prof. Dr. Suphi Sürmeli, ABD tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

 

Share
797 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?