"Prensler dahi film çekiyor" MİLLETVEKİLİ TOPAL: VATANDAŞLARIMIZIN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ NE GİBİ ÖNLEMLER ALINDI? - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“Prensler dahi film çekiyor” MİLLETVEKİLİ TOPAL: VATANDAŞLARIMIZIN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ NE GİBİ ÖNLEMLER ALINDI?

Bu haber 21 Ekim 2020 - 17:23 'de eklendi ve 359 kez görüntülendi.


CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan hükümetinin Türk mallarına ilişkin 1 Ekimde yürürlüğe koyduğu ambargo kararını TBMM gündemine taşıdı.
Meclis Genel Kurulu’nda söz alan Serkan Topal, Suudi Arabistan’da yaşayan çok sayıda Türk vatandaşının bulunduğunu ifade ederek Dışişleri Bakanlığının bir an önce girişimde bulunmasını istedi.

Serkan Topal konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “3 milyar dolarlık ihracat pazarımız olan Suudi Arabistan 1 Ekim 2020 tarihi itibarıyla Türk mallarına ambargo uygulamaya başladı. Bununla yetinmeyen Suudi devleti, Türkiye dışından ülkelerine gelse dahi Türk mallarının alınmaması ve tüketilmemesi konusunda en üst düzeyden devlet kampanyası başlattı. Öyle ki Suudi prensleri kampanyaya katılarak tanıtım filmleri dahi çekmektedirler. Suudi Arabistan’da çoğunluğu Hataylı hemşerilerimiz olmak üzere çok sayıda işçimiz ve çok sayıda iş yeri sahibi vatandaşımız da bulunmaktadır. Geldiğimiz noktada vatandaşlarının çalışma özgürlükleri tehdit altında olmakla birlikte, can ve mal güvenlikleri de büyük oranda tehlikeye girmiştir.
Sayın Dışişleri Bakanına sesleniyorum: Suudi Arabistan Hükûmeti nezdinde bir girişimde bulunuldu mu? Vatandaşlarımızın güvenliğiyle ilgili ne gibi önlemler alındı? Bu konuda vatandaşlarımıza neden bir an önce bir açıklama yapmıyorsunuz? Bu konu derhâl çözülmelidir.”
Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı