ÜST REKLAM

logo

reklam
25 Eylül 2017

‘PIRTLATAN BAL’ PRÖMİYERE HAZIR

 

Aziz Nesin’in kaleme aldığı ‘Pırtlatan Bal’ adlı çocuk oyunu ile çocuklar sahne alacak.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yaz aylarında hayata geçirdiği çocuk tiyatrosu, 24 Eylül Pazar günü saat 13.00’de HATMEK Konferans Salonu’nda ‘Pırtlatan Bal’ adlı çocuk oyunu izleyenlerin beğenisine sunulacak.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğu ilk günden bu yana Hatay halkının sanatla olan ilişkisini güçlü kılmak amacıyla sayısız oyuna imza atan HBB Şehir Tiyatrosu, 8-13 yaş arası tiyatroya ilgisi olan çocuklara verdiği kursun meyvelerini almaya başlıyor.

Şehir Tiyatrosu’nun çocuk kursiyerleri ‘Aziz Nesin’in kaleme aldığı, Şehir Tiyatrosu’nun başarılı oyuncularından Atilla Yaprak ve Sertaç Demir’in proje sorumluluğunu üstlendiği; Sevda Atakan ve Tugay Uğurlu’nun yönetmenliğini yaptığı ‘Pırtlatan Bal’ isimli iyi-kötü, doğru-yanlış, haklı-haksız kazanç kavramlarına doğrudan vurgu yapan harika bir çocuk oyunu ile sahne alacak.

Amaçlarının atölyeye katılan birbirinden farklı çocukları ortak bir amaç uğruna bir araya getirerek, sanatsal algılarını geliştirmek ve Hatay’da bir çocuk tiyatrosu oluşturmak olduğunun altını çizen yetkililer; ücretsiz olarak sahnelenecek oyuna tüm Hatay halkının davetli olduğunu belirtti.

Haber Merkezi

 

Share
509 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?