PES, DOĞRUSU! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

PES, DOĞRUSU!

Bu haber 30 Nisan 2018 - 11:35 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi.

‘Her şeyi ben bilirim, dediğim dedik, çaldığım düdük; anlayışı ile hizmet olmaz.’

‘Söyleyecek söz bırakmadınız Bay Nehir!’ İlçemizde kısa bir süre sonra başlayacak İpek Baharı Festivaline tepki gösteren vatandaşlar, ‘bu bütçeyle yol yapsaydınız’ dediler.

Vatandaşlar, kimi yerel yöneticilerin bulundukları ilçeyi cennete çevirirken Samandağ Belediye Yönetiminin, ilçeyi cehennem yuvasına çevirdiğini dile getirdiler. Büyükşehir’e bağlandıktan sonra ödenek sıkıntısından, hizmet sınırlamasından dem vuran bir belediyeye sahip olduklarını belirten vatandaşlar, belediye başkanının eğlenceye gelince mangalda kül bırakmadığını iddia ettiler.

Belediye Başkanının düğünlere katılmaya da ihtiyacı olmadığını, düğünlerde taktığı çeyrek altınlarla sokak hayvanlarına yaşam alanı oluşturabileceğini vurgulayan İlçe halkı, “hizmete geldi mi ödenek yok. Sözler askıda kaldı. Biz bu mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz, amacımız; İlçemize hizmet almak. Bunun için gerekirse çalmadık kapı bırakmayacağız.

Cumhuriyet İlköğretime giden yol boyunca görüntü köy yolundan beter. Bugün sizin ödenek bahaneniz varsa, bizim de oy bahanemiz olacak. Sakın kapımızı çalmayın! Hizmetten mahrum bırakıldığımız gibi sizi oysuz bırakacağız. Bırakın boş işlerle uğraşmayı, insanları kandırmayı. Bu memleket kültürünün yaşatılmasını istediği kadar buraya getirdiğiniz insanların da alnımız ak ağırlanmasını istiyor. Misafirlerinizi getirdiğiniz gün, yolunuzu keseceğiz. Mağaracık’a gideceğiniz gün yolu Cumhuriyet İlköğretimin oraya yönlendireceğiz. Bakalım ne yapacaksınız?

Bu sokağa sanki ambargo koyuldu, şu borulara bakın, böyle bir şey olabilir mi?

Seçimlere az bir süre kaldı. Bakalım siyasiler gelip de bizden oy isteme yüzleri olacak mı? Bu ambargodan dolayı biz ilçe sakinleri olarak size oy vermeyeceğiz Bay Nehir…

Siz bize ödenek bahanesinde bulunuyorsanız, biz de size oy bahanesini sunacağız. Bu ilçe halkı bu konuda haklı. Biz festivale değil, yollara hizmet istiyoruz. Bu yoldan İpek Festivaline gidilebilecek mi göreceğiz? Millet açlıktan kırılmış, esnaf kan ağlıyor, yollar berbat, bunlar zevki sefada, pes doğrusu!. Unutmayın Bay Nehir, her şeyi ben bilirim, dediğim dedik, çaldığım düdük; anlayışı ile hizmet olmaz.“dediler.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı