logo

reklam

PERİNÇEK İÇİN; 100 BİN İMZA

Vatan Partisi Antakya Merkez İlçe Başkanı Avukat Edip Hadimoğulları, günümüzde herkesin üzerinde birleştiği noktanın Türkiye’nin üretim ekonomisine geçmesi gerektiği yönünde olduğuna dikkat çekti. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başlatılan yolculuğu konuşan Başkan Av. Hadimoğulları, YPG, PKK, Suriye, Afrin, BOB Projesi ve Cumhur Başkanı Erdoğan üzerine konuştu.

Yapılan son değişikliklerle Türkiye’de artık Cumhur Başkanlığı sistemine geçilmiş olacak. 2019 seçimlerinden sonra bu şu anlama geliyor; Cumhur Başkanının Türkiye’yi yönetecek olması, anlamına geliyor. Yani, bir Cumhur Başkanının mecliste hiç bir milletvekili olmayabilir,  millet kendi partisinin mecliste temsil edilmesi şansı olmamış bilir. Bu hiçbir şeyi değiştirmez. Çünkü Cumhurbaşkanı dışarıdan atayacağı insanlarla da hükümeti kurabilir ve o şekilde Türkiye’yi yönetecek duruma gelebilir. Bundan dolayı esasında Cumhurbaşkanlığına aday olmak ben Türkiye’yi yöneteceğim, yönetmeye talibimle eş anlamlıdır.

Vatan partisi yıllardır Türkiye’nin kurtuluş reçetesini savunduğu için planlı programlı bir şekilde mücadelesini devam ettire geldiği için bu seçimlerde de Sayın Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’in Cumhur Başkanı Adayı olarak gösterilmesine geçen ay yapılan kongre ile karar verilmiştir. Vatan Partisi’nin mecliste üyeleri yani milletvekili olmadığı için gene son yapılan anayasa değişikliği ile 100 bin imzaya ihtiyaç vardır 100 bin imzanın sağlanması durumunda herhangi bir kişi, herhangi bir Türk vatandaşı seçme ve seçilme yeterliliğine haiz olmak koşuluyla Cumhur Başkanlığı’na aday olabilir.

Vatan Partisi 100 bin değil milyonlarla imza toplayıp Genel Başkanımızı Aday göstermek için yola çıkmıştır.

Bu amaçla İmza Toplama Masaları, ev ziyaretleri, he aklınıza gelebilecek her türlü yolu deneyerek hem propagandamızı yapmış olacağız, hem de bu 100 bini katlayarak toplamaya çalışacağız ve bu hedefe ulaşacağımıza inanıyoruz. Şansımız şudur, Sayın Doğu Perinçek’in karşısına çıkacak olan insanların, durumu ile Doğu Perinçek’in karşılaştırılması durumunda insanların hemen hemen tümünün Doğu Perinçek’in ancak Türkiye’yi yönetebileceğini görmek durumunda olacakları açıktır.

Neden;

1- Sayın Doğu Perinçek, Türkiye’nin başına yıllardır bela olan Ermeni Soykırım Meselesini bitirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümetlerinin hiçbirisinin yapamadığı bunca imkanlara rağmen Sayın Doğu Perinçek’e yardım bile etmedikleri, bir konuda bütün Avrupa’yı, bütün insanları, bütün devletleri bağlayacak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden Ermeni Soy Kırımının emperyalist bir yalan olduğu ve gerçek olmadığını ispatlamıştır ve bu konu günümüzde Üniversitelere ders olarak okutulmaktadır.

2- Sayın Doğu Perinçek, ergene kon davasında içeri alınmasıyla birlikte bu sürecin sadece o zamanın İşçi Partisi bugünkü adıyla Vatan Partisini hedef almadığını Amerika’nın ve onun terör örgütü olan Fetö eliyle ordunun tasfiye edilmesi anlamına geldiğini açıkça ortaya koymuş ve onun mücadelesi neticesinde Ergenekon davaları tersine dönmüş; O davaların iddianamelerini hazırlayan mahkeme hükmünü veren hakim ve savcıların tümü FETÖ bağlantıları nedeni ile şuanda Türkiye dışına kaçmış bulunmaktadırlar.

Bunun yanında Vatan Partisi’nin programı Türkiye’nin çıkış yolunu gösteren bir programdır, Neden?

Günümüzde herkesin üzerinde birleştiği bir nokta Türkiye’nin artık üretim ekonomisine geçmesi gerektiği yönünde olmuştur. Öteden beri Vatan Partisi de üretim ekonomisine geçmenin programını hazırlamış ve kendi programında yer vermiştir.

Neden?

Turgut Özallardan bu yana Türkiye üretmekten ziyade dışardan faizle parabulup gemisini o şekilde yürütmeye çalışmıştır. Ancak günümüzde artık borçla bu ekonomiyi yürütme imkanı kalmamıştır. Neden toprak, işgücü, tohumu varken dışarıya yöneldi? Dış emperyalist güçler kendilerinin ürettiği malları satabilmek için bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin üretime yönelmesini engellediler. Amaç kendi üretim fazlalıklarını bize satmak için. Hatırlarsanız 15 sene evvel Türkiye kendi kendine yeten ülkelerden bir tanesiydi. Ama şuanda samanı bile dışarıdan almak zorunda kalıyoruz.

Bütün bunlardan başka Vatan Partisi Atatürk’ün gerçek 6 okunu savunan tek parti konumundadır. Bundan başka Sayın Doğu Perinçek, 50 ye yakın kitap yazan liderdir. Suriye savaşı ile birlikte Türkiye’nin esas dış politikasının mimarı olmuştur. Ülkede uçak düştüğü sırada Rusya’ya gidip dış ilişkileri iyileştirmiş, çiftçimiz nefes almıştır. Bu sayede Rusya ülkemizden yeniden mal satın almaya başlamıştır. Bütün bunları göz önünde bulundurup diğer adayları göz önünde bulundurmak lazım.

1 Şuan ki Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan; Sayın Erdoğan, kendi ifadesi ile defalarca aldatıldığını, defalarca yanlış yaptığını kendi ifadesiyle ortaya koymuştur. Millet yönetmek aldatılmayı kaldırmaz. Artı BOP Projesinin eş başkanı olduğunu 34 yerde tekrarlamıştır. Büyük Ortadoğu Projesi Batı Asya dediğimiz bölgede var olan 24 Müslüman ülkenin rejimlerinin ve sınırlarının değiştirilmesini amaçlayan emperyalist bir projedir. Sınırların değiştirilmesinin ancak savaşla olduğunu, aklı başında olan herkesin kabul edeceği bir şeydir. Ve Amerika’nın hedefinde esasında şuanda Türkiye vardır ve Suriye’de, Afrin’de, Fırat Kalkanında Türkiye Amerika ile savaşmaktadır. Çünkü YPG ve PKK’nın kendi karagücü olduğunu defalarca ortaya koyduğu gibi, binlerce tırla silah taşımıştır.  PKK’nın, YPG gibi terörist ülkelerin de buna herhangi bir itirazları yoktur.

Onun için esasında bu konuda Hatay’daki duyarlı gençlerimize de seslenmek istiyorum. Bundan bir an önce vazgeçin. Bizim geçmişimiz Atatürkçü bir geçmişe dayanmaktadır. Ve Atatürk’ün değimi ile ‘Bağımsızlık bizim karakterimizdir.’ öyleyse yabancı ve emperyalist bir ülkeden yardım isteyerek yardım alarak herhangi bir yere varamayacağımız açıktır. Dolayısıyla ülkenize ihanet etmeyin diyorum. Yanlış yoldan bir an önce vazgeçin ve Atatürk çizgisinde birleşebilmek için partimize davet ediyorum”dedi.

MHP’nin Cumhur ittifakı üzerine görüş aldığımız Av. Hadimoğulları, “esas Cumhurbaşkanımız Erdoğan yeniden seçilemeyeceğini biliyor. Bütün yaptığı anketler bu gerçeklik üzerine. Bunu sağlayabilmek için sağdan soldan medet umuyor. Esas amaç odur. 2019 senesinden sonra meclisin herhangi bir ehemmiyeti kalmayacak. Sadece 600 kişi maaş alacak o kadar. Ne gen sorusu var ne başka bişey. Meclisin hiçbir hakkı kalmıyor, varla yok arası birşey oluyor. Bu durumda yapılan ittifakların Cumhurbaşkanlığını kazanmayı hedeflediğini gösteriyor. Ancak ilerde göreceğimiz birşey var; ikisinin veya yanlarına alacakları bir partinin oyları 50+1 etmeyecek ve seçim tersyüz olacak Sayın Perinçek seçimi kazanacak dedi. Biz buna inanıyoruz” dedi.

Esas itibari ile Türkiye’de iki cephenin olduğuna dikkat çeken konuşmasında Av. Hadimoğlu, “biri hala emperyalizme medet umarak iktidar olmaya çalışan cephe, biri de Vatan Partisi’nde kendisini bulan bağımsızlıkçı cephe. Vatanı savunan, Türkiye açısından bütün meselelere bakan ve bunları çözmeye halkın refahını gözetmeye çalışan bir siyaset. Bunların içerisinde yalpalayan biraz Türkiye’nin menfaatlerine yaklaşarak bir şeyler yapmaya çalışan, biraz hala Amerikan medet uman, AKP gibi partiler de var. AKP özellikle Fetö kalkışmasından sonra cumhuriyet güçlerinin daha doğrucu Türkiye Cumhuriyetinin mecburiyetlerinden dolayı hem PKK’lı yaptığı açılım, saçılım hikayesini sona erdirmeye çalışmış hem de Türk, Türkiye ifadesini kullanır hale gelmiş, Bağımsızlık bayrağımızın karşısında eğilen hale gelmiş ama beri yandan da hala mesela Suriye’de Beşar Esad’a katil diyen bir konumda. Şimdi bunlar birbiri ile çelişen şeyler. Eğer Türkiye’den yanaysan biran önce Sayın Besar Esadla masaya oturman ve birlikte terör örgütünü kolayca tasfiye etmeye yönelmen lazım. Bu ikilem esasında AKP’nin ve Sayın Cumhurbaşkanının yumuşak karnı diyebileceğimiz bölgesi. Ve göreceğiz, eğer Suriye ile anlaşarak Ortadoğu’daki terör örgütlerini tasfiye yönüne gitmezse Sayın Cumhurbaşkanımız Tayip Erdoğan, artık Cumhuriyeti yönetemeyecektir. ve bu gerçekleşecektir. Çünkü hala Beşar Esad’a katil ve benzeri, Cumhurbaşkanlığı makamına, devlet adamlığı bakımından uygun olmayan şeyler söylemektedir. Halbuki Türkiye ve Suriye’nin ortak menfaati birleşerek yeniden Suriye Devletinn sınırlarına hakim olmasını sağlamak ve bu şekilde Türkiye, Türk halkının menfaatlerini, güvenliğini sağlamaktan geçer. Eğer böyle bir şey olursa, çok az zaaiyat ve masrafla Afrin ve diğer harekatların biteceğini herkes biliyor ve söylemektedir. eninde sonunda Türkiye bu konuma gelecektir. Biz buna inanıyoruz” dedi.

Genel Başkan Perinçek’in düşmanlık politikası gütmediğini belirten konuşmasında Av. Hadimoğulları, ‘Sayın Perinçek Cumhurbaşkanı olması halinde, Türkiye’yi diğer parti Genel Başkanları ile birlikte yönetecektir. Bunu da ifade etmiştir. Bu 7 sene hüküm yaşamış olmasına rağmen belirttiği bir ifadedir. Türkiye’nin önünde Amerika gibi bir bela var bunun bertaraf edilebilmesi için ilk cephenin sağlam tutulması lazım. İlk cephenin parçalanması halinde Amerika’ya karşı başarı sağlama ihtimalimiz çok düşüktür. Dolayısıyla yönetimi hep birlikte gerçekleştirecek. Tabi bu yönetim Atatürk İlke ve Devrimleri temelinde olacak” dedi.

 

 

 

 

 

Share
428 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?