PAZARTESİ, ÇARŞAMBA VE CUMA GÜNLERİ SİZLERLEYİZ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

PAZARTESİ, ÇARŞAMBA VE CUMA GÜNLERİ SİZLERLEYİZ

Bu haber 02 Ocak 2019 - 8:46 'de eklendi ve 216 kez görüntülendi.

Samandağ’ın Ayna’sı, artık haftanın 3 günü sizlerle…

Doların yükselmesi ile beraber ithal ürünlerde alım gücünün düşmesi ülkemizde tüm sektörleri etkilediği gibi basını da zora soktu. ‘Kağıt kalıp, mürekkep yanı sıra SSK, Vergi, Kira ve sayabileceğimiz bir çok kalem basın mensuplarının yükünü doların yükselmesi ile daha da arttırdı’ diyerek yaşadığımız süreci kamu ile paylaşan Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit Sağaltıcı, ‘Samandağ’ın Ayna’sı daha da üreten bir noktadan yayına haftanın 3 günü devam ediyor’ dedi.

Konu İle İlgili Müdür Sağaltıcı, “ilçemizde ayakları üzerinde durmaya çalışan gazetemizin, kağıt fiyatlarında yaşanan artışlardan kaynaklı olarak ülkede şu ana kadar kapanan 300 gazeteden biri daha olmamak adına Basın İlan Kurumunun sunduğu teklife ilçemizin 3 gazetesi ile birlikte haftanın sadece 3 günü yayın yapmaya olur vermiştir. Biz Samandağ’ın Ayna’sı olarak artık PAZARTESİ, ÇARŞAMBA VE CUMA günleri sizlerleyiz…

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır” diyerek basını kale olarak anlatan tutumunun yanında; bugün geldiğimiz noktada kalenin esasında içten fethedilmeye çalışıldığı görülmesi gereken bir hakikattir.

Ulusal basının çoğu kanalında ufak bir inceleme yapılırsa manşetlerin birbirinden farksız olmadığı, sadece kelimelerin yer değiştirdiği kolayca gözlenebilir. Tepeden başlayan bu yıkımın temelinde Cumhuriyet kalesini yıkma hamlesi olduğu bilinmelidir. Özgürlüğünü, Bağımsızlığını ve sorgulama yetisini kaybetmiş bir basın kamuya nasıl bir yarar sağlar gelin siz düşünün!

Türkiye’nin bir ucunda olan küçük güzide ilçemizde özgür-bağımsız yayın yapan kalemiz (gazetemiz Ayna’nın) de farkı ortadadır. Biz kalemizin manevi yönden gücünü sağlamlaştırırken, maddi yönden yıkılmaması adına (ekonomik krizin etkisi ile) bilinçli küçülmeyi tercih ettik. Biz fark yaratmak, hakikati konuşabilmek ve değişimi gerçekleştirebilmek için hiçbir zaman küçük olmadığımız bilinciyle; yine 3 gün yayın yapar, özgür irademizden ödün vermez ve kelebek etkisi ile Türkiye Cumhuriyetine ses oluruz” dedi.

Haber: Aslı Sağaltıcı