logo

reklam

PAZARCILAR ŞİKAYETÇİ!

İlçemiz Atatürk Mahallesi Shell petrol arkasında bulunan Semt Pazarında ki pazarcıların her pazartesi günü sabahtan akşama kadar tezgâh arkasında yaşadıkları sorunlar üzerine pazarcılarla küçük bir sohbet gerçekleştirdik.

Pazara giriş çıkışlarda ve yağmur yağdığında su içinde kaldıklarını belirten semt pazarcılarından

Zöhe Teker; “Eski pazarımız kadar memnun değiliz. Bulunduğumuz yerin üstü açık olduğu için yağmur yağdığında oldukça sorun yaşıyoruz.

Yağmur suları bize doğru geliyor. Alt tarafta olduğumuz için sular burada toplanıyor ve ıslanmamak için çizme giymek zorunda kalıyoruz. Bu sıkıntının yanı sıra vatandaşlar fiyat konusunda çok fazla pazarlık yapmaya çalışıyor. Hepimizin bildiği gibi son dönemlerde yaşanan ekonomik sorunlar pazarda satılan ürünleri de vurdu. Haliyle bizde bu duruma ayak uydurmak zorundayız. Vatandaşlar pek memnun değil ama bizim de yapabileceğimiz bir şey yok.

Fiyatlar eskiye oranla çok arttı. Ateş pahası. Biz alırken de sıkıntı çekiyoruz satarken de bu anlamda ne yapabiliriz bilmiyoruz ama inşallah bu durum düzelir.

Semt pazarcılarından Sabit Baydar; Vatandaşlar kış hazırlığı yapmaya başladı. Ama fiyat konusunda biraz sıkıntı yaratıyorlar. Pazarımızın giriş çıkışındaki sıkıntı hariç bir problemimiz yok.

Son dönemlerde yaşanan ekonomik krizden dolayı fiyatlar arttı. Vatandaşlarda bu konuda şikayetçiler.

Semt pazarcılarından İsa Sürgüvenç; “Yaz mevsimine göre biraz daha hareketli ceviz üzüm var.

Yerimizden memnunuz. Hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Sadece yağmur yağdığında sıkıntı yaşıyoruz.  Bu sıkıntımız için Belediyenin önlem almasını bekliyoruz. Vatandaşlar fiyat konusunda biraz sıkıntı çıkarıyorlar. Sonuçta fiyatlar geçen seneye göre %20, %25 oranında arttı. Şikayet etmeleri bu anlamda normal.

 

Yerinden memnun olmadığını ifade eden Ahmet As; “Sokak ortasındayız. Bu anlamda hiç memnun değiliz. Zaten pazara giriş çıkışlarda araçlar yüzünden oldukça sıkıntı çekiyoruz.

İster istemez fiyatlar yükseliyor üretim azlığı var. Bu yüzden vatandaşlar şikayet etmekte haklılar. Neden hak verdiğimi soracak olursanız çünkü bizde bir noktada tüketiciyiz. Bu durum bizi de olduka kötü etkiliyor.

Pazarcılardan Erhan Sağaltıcı; Yerimiz İyi ama iş açısından sorunlarımız var. Her tarafı kriz vurmuş haliyle burayı da kriz vurdu. Pazar yeri iklim koşullarına pek uygun değil. Yağmur yağdığı zaman göletler oluyor bazı yerlerde sebzeciler için kapalı alan yapmışlar.

Vatandaşlarımız geçen yıllara nazaran artış olduğu için oldukça şikayetçi.” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Hasan Dadük

Share
907 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?