ÜST REKLAM

logo

reklam

 “PARTİMİZ, İKTİDARIN EN BÜYÜK ADAYIDIR”

İlçemiz Siyaset Bilimcilerinden Bünyamin Reyhanoğulları kongre sürecinin yaklaşması üzerine hiç kimsenin şahsi menfaatlerini parti menfaatleri üstünde tutamayacağını ve partiyi yıpratacak tutum ve davranışlardan uzak durulmalıdır dile getirerek bir açıklamada bulundu.

Siyaset Bilimci Bünyamin Reyhanoğulları açıklamasında; “Kongre sürecine yavaş yavaş girilirken şunu ifade etmeliyim ki hiç kimse ama hiç kimse şahsi menfaatlerini partimiz menfaatleri üstünde tutamaz. Seçilmişler hepimizin seçilmişi olmalıdır. İlçe başkanından milletvekiline… Partili olmanın verdiği görev ve sorumluluklar yerine getirilmeli, partimizi yıpratacak tutum ve davranışlardan uzak durulmalıdır.  Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeyi kuran, demokrasiyi tesis eden ve işleten partidir. İktidarın en büyük adayıdır. Son zamanlarda ilçemizle ilgili yazılı ve görsel medya kanallarıyla bu kadar ucuz tartışmalar içine girilmesi partimizin kurumsal kimliğine zarar veriyor.  Hem yerelde hem genelde iktidar hedefimizden maalesef ki bizleri uzaklaştırıyor.

“Siyaset, Yoğun Duygularla Değil Akıl Ve Mantıkla Yapılmalıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi, Türk siyasal tarihine büyük devrimler sığdıran koca bir çınardır ve o çınarın gölgesi herkese yeterdir. Partide tıkanan diyalog kanallarını açmak ve Türk siyasal yaşamına yeni bir soluk kazandırmak bütün gençliğin görevi olmalıdır.   Birleştirici misyonu artık biz gençler devralmalıyız. Elbette ki yaşlılar arasında dargınlıklar, küskünlükler olağan şeydir çünkü duygusaldırlar. Siyaset, yoğun duygularla değil akıl ve mantıkla yapılmalıdır. Siyasetin çıkarları uzlaştırıcı misyonu göz önünde bulundurulursa; bu kavganın sonuçları ‘bizleri nerelere götürür, nelere yol açar’ diye durup düşünürsek daha aklıselim davranırsak çok daha iyi noktalara ulaşırız. Partimiz üstünde otorite kurmak isteyenleri bertaraf etmek de bizlerin en temel görevi olmalıdır. Biz gençler seçimlerin demokratik, şeffaf ve adaletli olması için elimizden geleni yapmalıyız.

Delege seçimlerinde her bir CHP üyesinin düşünceleri, oy rengi vs. kıymetlidir çünkü yol göstericidir. Kongre sürecine girilirken adayların birbirlerine ya da parti üyelerine medeni insanlara yakışır hal, tutum ve davranış sergilemesini diliyorum. Makam ve mevkiler gelip geçici olduğu gibi hiçbir saltanat da baki kalmayacaktır. Bunu idrak ederek hareket etmek gerekli diye düşünüyorum. Kongre adaylarına şimdiden başarılar diliyorum. Seçim günü parti delegelerinin seçtiği başkan hepimizin başkanı olmalıdır. Gerçek Cumhuriyet Halk Partililerin bunu böyle kabul edeceğine olan inancım tamdır.

“Gençliğin Siyasette Temsiliyeti Çok Az”

Başka bir sorun ise gençliğin siyasette temsiliyetinin az olması, karar süreçlerine pek fazla dâhil edilmemesi. Bu da gençliğin apolitize, gündemden bihaber olmasına ve toplumu ilgilendiren konular hakkında duyarsızlaşmasına yol açıyor.  Apolitize olmuş bir gençlik değil karar alma sürecine dâhil edilmiş hatta dâhil edilmekle kalmamış karar alma süreçlerine öncülük eden bir gençlik oluşturmak elzemdir. Burada partimiz genel merkezinin de her alanda, her seçimde gençlik kotasını savunması ve uygulamaya koyması gerekiyor.

“İktidarın Anahtarı Gençliktedir”

Gençliğin yol haritasında rantçılar, siyasi ikbal peşinde olanlar yok, hele yalancılar, oy hırsızları hiç yok.  Bizim gideceğimiz yol kendine yol yapanların değil gençliğe yol açanların yoludur. Bizim gideceğimiz yol işçiye, emeğe, alın terine zulüm edenlerin değil onları koruyup kollayanların, haklarını gözetenlerin yoludur. Siyaseti birilerini birilerine kırdırmak için yapanların değil insanlar arasında köprü olabilmek için mücadele edenlerin, ortak aklı, huzuru ve demokrasiyi tesis edenlerin yoludur.

Bizim gideceğimiz yol ”Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” diyen Mustafa Kemallerin yoludur. ‘İktidarın anahtarı gençliktedir. ‘ Diyor bu seçim atmosferinin hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.

Foto: Arşiv

Haber-Nazlı Hüzmeli

Share
1184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?