"PARKOMATINIZI VE PIRTINIZI ALIN DA GİDİN ARTIK!" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“PARKOMATINIZI VE PIRTINIZI ALIN DA GİDİN ARTIK!”

Bu haber 14 Eylül 2018 - 8:29 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

İlçemizde ihalesinin 18 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşmesi beklenen ilçemizin muhtalif yerlerinde  parkomat uygulamasına ilk tepki İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları’ndan geldi. “Pılınızı ve pırtınızı toplayın ve sırtımızdan inin. Yetti artık! “diyen İyi Parti İlçe Başkanı Miçooğulları gazetemize konuştu. Miçooğulları, Samandağ Belediye’sinin    Sorunları eline yüzüne bulaştırmada üstüne olmadığının altını çizdi.

Trafik sorununa çözüm bulamayan Samandağ Belediyesi ve HBB’yi eleştirip çözüm önerisi sunan Başkan Miçooğulları, “tek yön uygulamasından vazgeçilmelidir. Ve Samandağ ilçemizin başına sarılmak istenen “PARKOMAT” (Yolda ücretli park) uygulaması belasında vazgeçilmelidir. Parkomat uygulaması halktan para devşirme ve kendi adamınız olan taşerona para aktarma sistemidir” dedi.

İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Miçooğulları açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Samandağ ilçemizin trafik sorunu kangrenleşerek devam ediyor. Trafik sorununa çözüm üretmekle mükellef olan başta Samandağ belediyesi ve HBB olmak üzere ilgili bütün kurumları sorumlu tutuyoruz. Daha önce uygulamaya başladığınız tek yön uygulaması nasıl çözüm olamadıysa şimdi getirmeye çalıştığınız Parkomat uygulaması da çözüm olamayacaktır. Parkomat uygulamasından ve tek yön uygulamasından hemen vazgeçin.

Yetersiz yollar ve düzensizlik almış başını gidiyor. On yıllardan beri süregelen trafik kargaşası Samandağ Belediyesinin yanlış uygulamaları ile artık içinden çıkılmaz hale gelmiştir. Samandağ Belediye Yönetiminin sorunlar karşısında çözüm üretme kapasitesine sahip olmadığı artık açıkça belli olmuştur. Sorunları eline yüzüne bulaştırmada Samandağ Belediyesinin üstüne yoktur. Sorunlar nasıl çözülmez örneği sergilediği için Samandağ belediye yönetimini tebrik ediyoruz(!).

İYİ PARTİ olarak bizler Samandağ halkımıza çözüm sözü veriyoruz.

ASIRLIK AĞACI TEK YÖNE KURBAN VERDİNİZ

Tek yön uygulamasının başladığı tarihe dikkatinizi çekmek istiyoruz. Tek yön uygulaması “Nefes Almak İstiyorum İnisiyatifinin” Samandağ Belediyesi’nin rant girişimlerini engellemek için eylemlere başladığı tarihte başlaması tesadüf değildir. Samandağ Belediye yönetimi anı kurtarma ve rant pratiği ve dışında becerdiği hiçbir iş yoktur. Samandağ ilçe merkezinde kalabilmiş ender asırlık ağacı tek yön uygulaması bahanesi ile kesen Samandağ belediyesinin çevreye bakış açısı çok ilkeldir. Çevre yolu bahanesi ile kesilen binlerce ağacın hesabını da soracağız haberiniz olsun.

SİZİN UFKUNUZUN MERKEZİNDE HALK YOK

İYİ Parti Samandağ İlçe Teşkilatı olarak Samandağ Belediyesi ve HBB ye sesleniyoruz. Samandağ Halkını merkeze almayan girişimler başarısız olur. Sizin ufkunuzun merkezinde halk yok! Sizin merkeziniz de rant ve taşeronlaşma var. Tek yön uygulaması Samandağ İlçemize olumluluk katmamıştır. Aksine Samandağ ilçemizi küçültmüştür. Esnaf kepenk Kapatma noktasına gelmiştir. Çarşı merkezi yayalar ve taşıtlar için içinden çıkılmaz hale gelmiştir. Tek yön uygulaması mevcut hali ile devam edemez. Tek yön uygulaması yeniden gözden geçirilmeli ve kalıcı çözüme kavuşmalıdır.

Dolmuşlar, otobüsler, Traktör, Kamyon, yük araçları, ağır tonajlı araçlar vb taşıtlar şu an mevcut tek yön güzergâhına devam etsin. Taksiler, özel araçlar vb eski güzergâha geri dönmelidir. HBB ulaşım daire Başkanlığını İYİ PARTİ olarak uyarıyoruz. HBB’yi, Ulaşım Daire Başkanlığını ve bütün kurumları Samandağ ilçemiz ile ilgili bilmediği konularda uyarmak ve vatandaşın hakkını korumak hak ve sorumluluğumuz var.

Samandağ ilçemizde taşeronlaşmaya ve rant girişimlerine artık yeter diyoruz. HBB Samandağ ilçemize şimdiye kadar yaptığı elle tutulur hiçbir faydalı yatırım yoktur. Fakat Samandağ ilçemizden para ve rant elde etmek için her türlü girişime pervasızca giriyor. Önemle uyarıyoruz. PARKOMAT uygulamasını Samandağ ilçemize getirmeyiniz. Samandağ da bu uygulama tutmaz. Samandağ’ın hakkı olan para ve yatırımları yıllardır Samandağ ilçemizden esirgediniz. Ama Samandağ ilçemizden para ve rant devşirme girişimlerine devam ediyorsunuz. Samandağ ilçemizde Parkomat uygulaması istemiyoruz. Uygulandığı yerlerde Parkomat uygulaması trafik sıkışıklığına çare olmamıştır. Parkomat uygulaması Taşeronlaşmaya ve rant’a yol açar. Samandağ toplumunu sömürdüğünüz yeter. Artık geçinemiyoruz. Samandağ halkının sırtından inin, yeter. Çoluk çocuğumuzun geçimini zor sağlarken sizin adamlarınıza para aktarmaya gücümüz yok. Taşeronlarınızı, rant’ınızı, adamcılığınızı, parkomatınızı, pılınızı ve pırtınızı toplayın ve sırtımızdan inin. Yetti artık.”dedi.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı