PARKLAR AÇILDI, ÇOCUKLAR ŞENLENDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

PARKLAR AÇILDI, ÇOCUKLAR ŞENLENDİ

Bu haber 16 Ekim 2020 - 9:48 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.

Türkiye Genelinde Etkisini Gösteren Pandemi Döneminde Çocukların Evlerinde Mahsur Kalması, Oyun Talebi; Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz’ın seçim sürecinde her mahalleye verdiği park sözünü faaliyete geçme sürecini hızlandırdı. İlçemizde Tekebaşı Mahallesi’nde “Mesut Cilli Parkı” ve Yeni Mahalle’de “Yağmur & Gökhan Çobancı Parkının açılışları gerçekleşti.

13 Ekim 2020 Salı günü saat 16.00’da gerçekleşen açılışa Belediye Başkanı Eryılmaz, Samandağ Beleyesi Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleri katıldı.

Önümüzdeki hafta 2 parkın daha açılışının yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacağının müjdesini veren Başkan Eryılmaz, yaptığı açılış konuşmasında; “Her mahallemize bir park ve taziye evi kazandıracağız diye bir sözümüz vardı ve o sözümüzü tutuyoruz. Geçtiğimiz hafta 2 tane taziye evinin açılışını gerçekleştirdik. İlçemize nefes aldıracak alanlar oluşturmak adına önemli çalışmalara imza atıyoruz. İlçemiz, Tekebaşı Mahallesi ‘Mesut Cilli Parkı’ ve Yeni Mahalle “Yağmur & Gökhan Çobancı Parkı’nın açılışını gerçekleştirdik.

Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Önümüzdeki hafta 2 tane parkımızın daha açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yeni parklarımızın mahallelerimize ve tüm Samandağ’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mahallede parklara akın eden çocuklar, parkı yapanlara teşekkür ederken oyun alanına zeka geliştiren oyuncakların eklenmesi talebinde de bulundular. Park alanına eklenecek satranç zemininin okul çağı çocuklarına da fayda sağlayacağına dikkat çektiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı