“PARKIN GERİ KALAN 3600,34 METRE KARESİNE NE OLDU?” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“PARKIN GERİ KALAN 3600,34 METRE KARESİNE NE OLDU?”

Bu haber 22 Temmuz 2022 - 18:45 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

İlçemiz Makine Mühendisi Asaf Hişmi, kent merkezindeki dava konusu parkın alanı 6660,34 metre kare olduğunu ancak bu alanın 3000 metre karesinin betonlaştırıldığını ifade ederek geri kalan alana ne olduğunu sordu.

Konu üzerine açıklamada bulunan Makine Mühendisi Hişmi; “Sayın Başkan; kent merkezindeki dava konusu parkın alanı 6660,34 metre karedir. Bu alanın 3000 metre karesi ucube yer altı katlı oto park yapmak üzere betonlaştırdınız. Geriye kalan 3600,34 metre kare görünmüyor. Parkın geri kalan 3600,34 metre karesine ne oldu? Söyler misiniz?

Herkes gibi bende merak ediyorum.

Bakanlık yazısında ATATÜRK anıtı alanı, park alanı korunacaktır talimatı vardı. Ne oldu?

Atatürk anıtı sırtını kentedönmüş vaziyette yerleştirdiniz bu tasarruf, Atatürk şahsiyetine hakaret sayılmaz mı?

İşin içinde art niyet olmadığını bilmek isterim. Bilindiği gibi yasal dayanağı olmayan yapılar, ruhsata bağlanmaz, ucube parkın yasal dayanağı yok, buna ruhsat verilmez. Siz başkan olarak ucube park için ruhsat imzaladınız mı?

Yasal olmayan bir yapı kiraya verilmez, işletilmez. Siz dava konusu parkın ihalesini yaptınız mı?  Bu saydıklarımızın ayrı ayrı sorumlulukları vardır. Sorumlulukların da cezai müeyyideleri vardır. Sizlerin zor durumda kalmanızı istemem. Yasal gereği ne ise yapmanızı isterim. Çözüm budur” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı