PARK VAR, YOL YOK!! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

PARK VAR, YOL YOK!!

Bu haber 15 Şubat 2022 - 10:45 'de eklendi ve 356 kez görüntülendi.


İlçemize bağlı General Şükrü Kanatlı Mahallesinde yapımı tamamlanan ve vatandaşların hizmetine sunulan Samandağ Kent Park’ın yolu akıllara durgunluk verdi. Samandağ’ına bir kent park kazandırma çabası vatandaşları mutlu ederken, “o yoldan nasıl geçeceğiz?” sorusu da yanıt aradı.

‘İlçede yapılan hiçbir hizmete sevinemiyoruz, ne yapılsa yarım kalıyor’ diyen vatandaşlar, HBB’yi göreve davet etti. Vatandaşlar, “Bir park yaptınız bari yolunu da yapsaydınız” diyerek tepki gösterirken, “ilçede yarım yamalak yapılan hizmetleri anlamakta güçlük çekiyoruz. İçme suyu şebekesi döşediler Samandağ, kevgire döndü. Asfalt sözü veril de yollar yamalanıyor. Bu ilçeye bu kadar hizmet yeter mantığı güdülüyor. İlçede hizmete girdi diye duyduğumuz kent park’a gidecek yol yok. Çamur deryası yollar. Tesisi gezin ihtişamlı, nezih bir mekan. Ama yol, berbat. İnsanlara ‘işletme aç denmiş, kira bedeli alınmış ama gerisi koy verilmiş.

İlçe merkezinde de gözümüze soka soka sürdürülen manzaraya ne yazık ki mahallelerde de hakim. Mızraklı, Sutaşı, Karaçay, Çöğürlü ve diğer mahalleler, ilçeden farksız değil!

 

Kıyı turizminin en can alıcı noktası olan Samandağ’a bu garez niye? Biz bizi dinleyen değil, sorunumuzu çözen yöneticiler istiyoruz. Samandağ’ına tepeden tırnağa ayrım yapan zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Laf kalabalığı değil, çözüm istiyoruz” dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı