PARK PROJESİ VE HIDIR (AS) MAKAMI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

PARK PROJESİ VE HIDIR (AS) MAKAMI

Bu haber 27 Eylül 2019 - 8:55 'de eklendi ve 349 kez görüntülendi.

Belediyenin yapmak istediği ve bize göre Hıdır (as) park harabesinden farklı olmayacak yeni park projesi; toplumumuzu bir anda park sevenler ve Hıdır makamını sevenler ile gelişmeleri izleyenler olarak üçe böldü.

Hıdır makamı yıkılıyor üzerinden siyasi kariyer edinmeye çalışanlar ve belediye yönetine projelerle muhalefet etmek yerine popilizmi benimseyenler ile halka hizmet alanında hiç bir şey yapamadığı için park projesini yüz görümlülüğü gören belediye yönetimi arasında soğuk bir savaş…

Beyler! Orası mahkeme süreci bitmiş ve kesinleşmiş kıyı kenar çizgisidir; yani kamusal alandır mülkiyete konu olamaz, kıyı kenar çizgisi içinde kalan tapulu alanlar, tapu iptal kapsamındadır hazine arazileri ise otomatikmen kıyı kenar çizgisi adına düşmüştür ve üzerine bina yapılamaz.

-Kıyı kenar çizgisinin tespitinden sonra yapılan binalar kaçak yapı kapsamındadır ve kamusal alan adına yıkılır kimse de itiraz edemez çünkü o alanda her canlının eşit hakları var ve kişiye tahsis edilemez.

-Hıdır makamına gelince! İslam ilminde Hıdır (as) kadim zamandan beri Hay olan, muhtaçlara yardıma gelen ölümsüz ilahi bir şahsiyet; biz Alevilerde ise Ali’nin kendisidir, dünyada yılın gün sayısına eşit makamları vardır ve o makamların adı teşrifedir Zuhur değildir.

-Hıdır teşrifeleri restore edilebilir; kamu yararı söz konusu olduğunda istenilen yöne doğru taşınabilir çünkü mezar değildir ama yok edilemez bu konuda konuşması gereken şeylerimiz neden suskun?

-Hıdır makamı teşrifeleri; adaba aykırı olmamak üzere herkese açık kamusal alanlardır kişi ve ya kişiler tarafından sahiplenilemez, bu duruma bütün ziyaretlerimiz dahil.

Park alanına gelince! Kıyı kenar çizgisi; tüm canlıların yararlanması gereken özgün bir ekosistemdir ve içinde sadece tuzlu su nem dalgasına adapte olabilmiş nebatlar yaşar; park adına kağıt üzerinde çizilenlerin yaşama şansı yoktur, israf ve ölü bir proje. Kıyı kenar çizgisinde park yapmaya çalışanlar; Hıdır (as) parkını örnek alsın.

Kısacası: ne birileri kişisel çıkarlarını Hıdır (as) teşrifesinin arkasına saklasın nede belediye vaad ettiği projelerdeki başarısızlığını yaşama şansı olmayan bir parkın arkasınde gizlesin gelin halkla iş birliği içinde Süveydiyenin öncelikli sorunlarını tartışın ve her sorunun kaynagı olan işsizliğe, ürünlerin dalında çürümeye bırakılmasına çözüm olabilecek projeler üretin.

Hıdır (as) parkından fotoğraflar.

S.Güzel

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN