PANEL 16 EKİM’DE… - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

PANEL 16 EKİM’DE…

Bu haber 12 Ekim 2017 - 9:43 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü personeli kahvaltılı ortamda buluştu ve ruh sağlığının tüm insanlar için geçerli olduğu mesajı verildi.

Her meslek ve işin zorluk derecesi olduğu, güçlüklerle baş edemeyenlerin ruh sağlığı sorunu yaşadıkları mesaj verilen İl Sağlık Müdürlüğü personeli toplantısında, Ekim ayı boyunca personele ve halka yönelik ruh sağlığı konusunda farkındalık çalışmaları planlandığı, Müdürlüğe bağlı Antakya ve İskenderun Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları, üyeleri ve aileleri ile birlikte bu nedenle dün saat 10.30 da Şenköy Mahallesinde kahvaltı etkinliği gerçekleştirildiği kaydedildi.

Sağlıkçılar,16 Ekim Pazartesi günü saat 14.00 te Antakya Kültür Merkezi’nde halkı bilgilendirme, farkındalık yaratma ve damgalama karşıtı kamu kurum ve kuruluşları ile halkın katılacağı Uzm. Dr. Emine Yıldızgören tarafından Ağır Ruhsal Bozukluk

( Şizofreni, Bipolar bozukluk) konusunu içeren konferans verileceği bilgisini de verdi.

Bu arada 16 Ekim Pazartesi günkü konferans bitiminde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi üyelerinin yaptıkları çalışmaların sergileneceği duyuruldu.

Yapılan açılamada, bu etkinliğe tüm sağlık çalışanları ve halkın davetli olduğu bildirildi.

Haber: Ali Doğru Foto: Haber Merkezi

afdah.info

voir films