PALMİRA YIKILMASIN | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

PALMİRA YIKILMASIN

Bu haber 20 Ekim 2017 - 9:32 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

 

CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim AYDOĞAN:

CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim AYDOĞAN, ilçe kaymakamına seslendi. CHP Samandağ İlçe Başkanı dün haber merkezimize yolladığı açıklamada ‘Palmira yıkılmasın’ dedi.

CHP Samandağ İlçe Başkanı AYDOĞAN, yayınladığı açıklamada “Sayın kaymakamım,dün sabah canımızı sıkan bir haberle karşılaştık. Gündemimize düşen il haber ve yoğun telefon trafiğinden anladığımız kadarıyla sabahtan iş makineleri ve yıkım ekipleri Palmira tesilerini yıkmak üzere harekete geçmişler. Konunun ne olduğunu anlamaya çalıştım. Ve anladım ki Palmira devletin hazine arazisi üzerine inşaatının bir kısmını kurmuş. Kaymakam bey de belediyeye diyor ki vatandaş benim devletimin hazine arazisini işgal etmiş, üstüne inşaat kurmuş, benim arazimi işgalden kurtar. Buraya kadar her şeyi anladık ve kanuna aykırılık göremedik.

Ancak bundan kısa bir süre önce eski vergi dairesi ile ilgili ‘Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifi’ ile yapılan toplantıda basından bize yansıyan haberlere göre park yapılması kaydıyla maliye hazinesine ait % 18’lik hissenizden feragat edebileceğinizi okuduk. Yaklaşık 40 ailenin ekmek teknesi olan Palmira tesisleri ile ilgili konuda eski vergi dairesinde gösterdiğiniz insiyatifi kullanmanızı istiyoruz. Samandağ’a yakışır, milyonlarca liraya mal olmuş, ilçe dışından buraya gelen insanlar için bir cazibe merkezi olan tesisin yıkılmamasını istiyoruz. Gerekirse uzun vadeli bir kira sözleşmesi ile bu tesisin hayatını sürdürmesi sağlanmalıdır. Hem hizmet edilen hem de ekmek yiyen herkes açısından böyle bir adımınız oldukça takdir toplayacaktır. Ayrıca toplumda belediye ve halkı karşı karşıya getirmeye çalışan bazı kötü niyetli kişilerin varlığı sebebiyle konunun aslının ne olduğu konusunda kamuoyuna bir açıklama yapmanız değerli olacaktır.

Devlet ve halkın birbirlerine karşı hukukunu korurken, daha az kırarak dökerek ilerlemek toplumsal barışın korunmasına katkı sunacaktır. Gereğini yapacağınıza dair inancım tamdır…Saygılar sunar, görevinizde başarılar dilerim” dedi.

Haber:Ümit Sağaltıcı-Foto:Arşiv

afdah.info

voir films