ÜST REKLAM

logo

reklam

ÖZGÜRLÜĞÜN İÇİN SEN NE YAPTIN!


Hasan Yavaş
deneme02@hotmail.com

ÖZGÜRLÜĞÜN İÇİN SEN NE YAPTIN!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği mücadelenin ve duruşun binde birini yapmayan- yapamayan tipler Kılıçdaroğlu’nu eleştiriyor. Kendi çapsızlıklarını sergiliyorlar… Gülüp geçeceksin…

Memleket ölüm kusuyor,asparagos haberler en yetkili devletin tepesinden atıp tutluyor.

İşçilerin emekçilerin tüm temel hakları hatta yurttaşlık hakları kullanılmaz halde, kullanan yanı eleştirel söz söyleyen her vatandaş için gözaltına alınma, tutuklanma ile baskı altındayken, Alevi yurttaşlar başta olmak üzere mezhep ayrımcılığına varmışken sen ne diyorsun ne?

4 Ocak Çarşamba günü, muhtarlar toplantısında ne dedi?

‘’DEAŞ’ın Gaziantep’te kına töreninde yarıdan fazlası çocuk 56 masum vatandaşımızı bir canlı bomba saldırısı ile her yönüyle profesyonel bir eylem olduğu görülen Ortaköy saldırısı arasında Allah aşkına ne fark var. Şu anda Ortaköy’le ilgili feveran edenler, bu kadar farklı şekilde yazanlar söylemde bulunanalar acaba Gaziantep’teki o 56 kişiyle ilgiline yazdılar, ne söylediler, ne konuştular soruyorum?

O da büyük bir vahşet. Büyük bir katliam değil mıydı? Orada niye sustunuz, orada niye konuşmadınız? Kardeşlerim işte bizim farklılığımız burası….’’ Diye konuştu.

Pes ki pes doğrusu.

Ne demek şimdi ‘’Kardeşlerim işte bizi,m farklılığımız burası.’’ En başta biz sosyalistler tüm terör saldırılarını ‘BİR İNSANLIK SUÇU’ olarak görürüz ve lanetleriz kınarız asla üstünü örtmeyiz. Öldürenden yana taraf olmayız tam tersi öldürülenlere taraf oluruz.

Ve ülkemizde yurtsever ilerici tüm kesimlerde tüm katlıamlara en sert tepkisini ortaya koymuş pek çok eylem de demokratik tepkilerini dile getirmişlerdir.

Sen, ‘Anayasasında, laiklik yazılı bir devletin; yeni yıl kutlandı diye katliam yapılan ülkesinde nefes almaya’ çalışmanın dışında ne yaptın?

Erdoğan, ‘’Benim gibi Karadeniz kökenli, Kasımpaşa’da yetişme, biri bile yasal haklarımı kullanmamın dışında bir yola başvurmadım.

Ya senin her şeyin yasa dışıdır diyeceğim bu sözde yeterli gelmeyecek.

Komada yoğun tedavi altında kanamalı bir ülke, yeni yılın ilk saatlerinde, bu kez gülme, eğlenme, gezme gibi hallerinden oluşan yaşama sevinci hedeflendi sen ne yaptın?

Toplumun güvenliği, siyasi kadroların görev ve sorumluluklarını yapmadığı için,  sorumlu siyasilere karşı, sorumluluğunu hatırlatan ne yaptın?

Halk ölüm korkusu içindeyse yöneticilerden hesap sorar.

‘Ah benim yurdumun eli öpülesi anneleri, insanlığına kast edilen gençleri, Vahabi kırması zorbaların elinde dili, dini, kültürü horlanan, bir damla hürriyetin ve hatta umut etmenin bile çok görüldüğü, bahtsız Samandağ!

Üzerinize zorla giydirilmeye çalışılan (1*)esvaplarını gördükçe, duydukça içim sızlıyor, yüreğim dağlanıyor.’

Kara gözlü yavrum, güzel yüzlü bacım, elleri nasır kardeşim, tıpkı başka memleketlerdeki özgür insanlar gibi senin de yaşamın neşesinde, Dünyanın güzelliğinden payın vardır. Lakin o payı alabilmek için bu ölü esvaplarını yırtıp atman gerekir.

Daha çok hayal etmen,

Daha çok ümit etmen ve direnmen gerekir. Sadece özgürlüğe ve akla secde eden başınla direnmen ve daha çok direnmen…’

Rüyamda adak ağaçları görüyorum, umut ağaçları. Yüz yıllık, bin yıllık ardıçlar. Bizim ağaçlarımız, bizim kuşlarımız, bizim parklarımız, bizim köpeklerimiz, bizim yaşamımız…

Biz direndikçe emin ol, bu yeni başladığımız yılda gelecek yıllarda daha da güzel olacak.

Share
558 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MEMLEKETTE HAK, HUKUK ADALET VAR MI?

  17 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Bu üç kavram varsa, iyi yoldayız, başarı mutlak olacak. Bu kavramları Samandağ ilçesinde arayalım. Bizim ilçede var mı? Varsa, nerede saklanmışlar da bizler göremiyoruz? Ben bu yüce değerleri çok aradım. Merak ediyordum. Bulamadım. Örneğin; Şehir merkezinde bulunan ve davası 1991 yılından beri çözüm bekleyen Park sorununun yasa ve yönetmelik açısından beraber bakalım ‘’İlimiz Samandağ İlçesi Atatürk Mahallesinde kâin 1042,1998 ve 4241 sayılı parseller, Mahkeme kararlarıyla Park olarak ihdas edildi Hatay Valiliğinin 17.10.2018 tarih ...
 • KAPİTALİST SİSTEMDE ONUR, HAYSİYET VE ŞEREF; PARADIR

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan / Sami Aslan İnsanlık Kapitalizm ile birlikte Basit yeniden üretimden (sanayi öncesi antik ve orta çağlardaki tarıma dayanan üretim) Geniş yeniden üretim  ( teknolojik sanayiye dayanan üretim) sistemine geçmiştir. Çok uluslu tekelci şirketler ve Bankalar sistemi olan KAPİTALİST sistem demek, GENİŞ YENİDEN ÜRETİM SİSTEMİ demektir. Geniş yeniden üretim demek yüzbinlerce işçi ile en son teknoloji kullanarak dağlar gibi yığılan matahlar (mallar) üretmek demektir. Dağlar gibi yığılan üretilmiş MATAHLAR’ın milli sınır...
 • ZEYTİNİN TARİHÇESİ VE FAYDALARI

  08 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Zeytin, çok yönlü bir kültür bitkisi olarak, Anadolu mutfak kültüründe binlerce yıldan bu yana birçok alanda kullanılır. Anadolu’da yaşayan eski medeniyetler, zeytin ve zeytinyağını, dini kutsamalarda, nazardan korunmada, birçok hastalığın tedavisinde kullanırlardı. Tüm dinlerde zeytin, bereket, barış, akıl, uzun ömür ve olgunluk gibi simgesel anlamlar taşır. Zeytin ağacı, ağır büyüyen, fakat oldukça uzun yaşayan bir ağaçtır. Gövdesi çürümeye karşı çok dayanıklıdır. Üstelik de ömrünü tamamladığında köklerinden yeni bir ağaç filizlenmekt...
 • YEMEĞİN AZI KARAR ÇOĞU ZARAR

  01 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Hz. Muhammed’in şu sözünü hiç aklımızdan çıkarmayalım: “ sofradan tam doymadan kalkınız.” Bu sözün değerini sağlıkçılar daha iyi bilir. Yemek yemekten anladığımız, karnımızı doyurmak anlamında midemizi doldurmaktır. Midelerimizi bir çöp kutusu gibi dolduruyoruz. Doygunluğa ulaştığında yani tam doluluk sağlandığında “doydum” diyoruz. Maalesef bunu destekleyen diğer olgu ise lezzet adı altında damak tadı dediğimiz, yediklerimizin tatlı, ekşi, acı,tuzlu olmasının ön plana çıkmasıdır.M.Ö.106 –M.Ö.43 yılları arasında yaşamış ...