ÜST REKLAM

logo

reklam

ÖZGÜRLÜĞÜN İÇİN SEN NE YAPTIN!


Hasan Yavaş
deneme02@hotmail.com

ÖZGÜRLÜĞÜN İÇİN SEN NE YAPTIN!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği mücadelenin ve duruşun binde birini yapmayan- yapamayan tipler Kılıçdaroğlu’nu eleştiriyor. Kendi çapsızlıklarını sergiliyorlar… Gülüp geçeceksin…

Memleket ölüm kusuyor,asparagos haberler en yetkili devletin tepesinden atıp tutluyor.

İşçilerin emekçilerin tüm temel hakları hatta yurttaşlık hakları kullanılmaz halde, kullanan yanı eleştirel söz söyleyen her vatandaş için gözaltına alınma, tutuklanma ile baskı altındayken, Alevi yurttaşlar başta olmak üzere mezhep ayrımcılığına varmışken sen ne diyorsun ne?

4 Ocak Çarşamba günü, muhtarlar toplantısında ne dedi?

‘’DEAŞ’ın Gaziantep’te kına töreninde yarıdan fazlası çocuk 56 masum vatandaşımızı bir canlı bomba saldırısı ile her yönüyle profesyonel bir eylem olduğu görülen Ortaköy saldırısı arasında Allah aşkına ne fark var. Şu anda Ortaköy’le ilgili feveran edenler, bu kadar farklı şekilde yazanlar söylemde bulunanalar acaba Gaziantep’teki o 56 kişiyle ilgiline yazdılar, ne söylediler, ne konuştular soruyorum?

O da büyük bir vahşet. Büyük bir katliam değil mıydı? Orada niye sustunuz, orada niye konuşmadınız? Kardeşlerim işte bizim farklılığımız burası….’’ Diye konuştu.

Pes ki pes doğrusu.

Ne demek şimdi ‘’Kardeşlerim işte bizi,m farklılığımız burası.’’ En başta biz sosyalistler tüm terör saldırılarını ‘BİR İNSANLIK SUÇU’ olarak görürüz ve lanetleriz kınarız asla üstünü örtmeyiz. Öldürenden yana taraf olmayız tam tersi öldürülenlere taraf oluruz.

Ve ülkemizde yurtsever ilerici tüm kesimlerde tüm katlıamlara en sert tepkisini ortaya koymuş pek çok eylem de demokratik tepkilerini dile getirmişlerdir.

Sen, ‘Anayasasında, laiklik yazılı bir devletin; yeni yıl kutlandı diye katliam yapılan ülkesinde nefes almaya’ çalışmanın dışında ne yaptın?

Erdoğan, ‘’Benim gibi Karadeniz kökenli, Kasımpaşa’da yetişme, biri bile yasal haklarımı kullanmamın dışında bir yola başvurmadım.

Ya senin her şeyin yasa dışıdır diyeceğim bu sözde yeterli gelmeyecek.

Komada yoğun tedavi altında kanamalı bir ülke, yeni yılın ilk saatlerinde, bu kez gülme, eğlenme, gezme gibi hallerinden oluşan yaşama sevinci hedeflendi sen ne yaptın?

Toplumun güvenliği, siyasi kadroların görev ve sorumluluklarını yapmadığı için,  sorumlu siyasilere karşı, sorumluluğunu hatırlatan ne yaptın?

Halk ölüm korkusu içindeyse yöneticilerden hesap sorar.

‘Ah benim yurdumun eli öpülesi anneleri, insanlığına kast edilen gençleri, Vahabi kırması zorbaların elinde dili, dini, kültürü horlanan, bir damla hürriyetin ve hatta umut etmenin bile çok görüldüğü, bahtsız Samandağ!

Üzerinize zorla giydirilmeye çalışılan (1*)esvaplarını gördükçe, duydukça içim sızlıyor, yüreğim dağlanıyor.’

Kara gözlü yavrum, güzel yüzlü bacım, elleri nasır kardeşim, tıpkı başka memleketlerdeki özgür insanlar gibi senin de yaşamın neşesinde, Dünyanın güzelliğinden payın vardır. Lakin o payı alabilmek için bu ölü esvaplarını yırtıp atman gerekir.

Daha çok hayal etmen,

Daha çok ümit etmen ve direnmen gerekir. Sadece özgürlüğe ve akla secde eden başınla direnmen ve daha çok direnmen…’

Rüyamda adak ağaçları görüyorum, umut ağaçları. Yüz yıllık, bin yıllık ardıçlar. Bizim ağaçlarımız, bizim kuşlarımız, bizim parklarımız, bizim köpeklerimiz, bizim yaşamımız…

Biz direndikçe emin ol, bu yeni başladığımız yılda gelecek yıllarda daha da güzel olacak.

Share
611 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ALLAH’TAN YARDIM DİLE ALİ!

  23 Ekim 2019 Genel, Köşe Yazıları, Yerel

  İlknur Altıntaş Gülümsedi Resul-u Ekrem, “Seni orada gördüğümde o yüzündeki ifade, o an! Hayber’in kapısını tek başına yerinden söktün sen Ali, tek başına...” diyerek gülümsedi, “Allah’ın yardımıyla...” dedi Ali, biraz utandı, yanaklarındaki pembelik bundandı. “Ah, çocuk!” diyerek elini sıktı ve bir anda öksürmeye başladı, o gülümseme eriyip gitti yüzünden, kızıla teslimdi artık teni, “Biliyor musun Hayber’de o yediğim yemeğin acısını hâlâ hissediyorum, şimdi o zehrin etkisinden şahdamarımın koptuğu andır...” “Efendim...” dedi ...
 • MEKSİKA KÖYLÜ DEVRİMİNİN LİDERİ : EMİLİANO ZAPATA

  23 Ekim 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Hazırlayan: Sami ASLAN Meksikalı devrimci Emiliano Zapata’ nın katledilmesinin 100 yılındayız. Katledenler, kurşunlarla delik deşik ettikleri bedeni teşhir için halkın göreceği bir meydana getirirler. Cesedin tanınmaz halde olduğunu gören bir ihtiyar, Zapata’ nın ölmediğini yüksek sesle haykırır. Sonra yanına gelen başka bir köylü ''peki bu Zapata değilse, Zapata nerde'' diye sorar. İhtiyar yüzünü dağlara döner .''Dağlarda ihtiyacımız olduğu zaman geri gelecek'' der. Eski çağlarda dünya halkları kaybettikleri değerli önderleri her z...
 • PUTİN-ERDOĞAN SALI ZİRVESİ BÖLGEMİZİ SALLAR MI?

  21 Ekim 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Mehmet Yuva Bir dostum, “Cinsellik saçma bir eylemdir diyen Tolstoy’un 13 çocuk yaptığını öğrendiğimden beri kimseye güvenim kalmadı” derdi. Ancak İmam’a küserek Cami boykot edilmez. Tolstoy’un sözüne itimat etmeyerek topyekûn güven kaybı yaşanmaz. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarını eleştiren Yılmaz Özdil Barış Pınarı operasyonuna ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdi;  “Başka Türkiye yok. Dik dur, eğilme, yanındayız…Ecevit gibi dirayetli ol canımı ye” mesajıyla taraftar ve muhalif birçok kimseyi şaşırtmayı başardı.&nbs...
 • DÖVME ÇILGINLIĞI

  16 Ekim 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Son yıllarda bir ‘dövme çılgınlığı’ yaşanıyor. Özellikle de kadınların  antik çağlardan beri bilinen bu kendini süslenme sanatı, adeta salgın bir hastalık gibi tüm dünyada hızla yayılıyor. Samandağ’ın bayanları da dövme çılgınlığının önde gidenleri. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine giderek daha çok insan dövme yaptırıyor. Üstelik sadece kol, bacak, omuz, sırt gibi görünen yerleri de değil, vücutların ‘güneş görmeyen’ bölgeleri de nasibini alıyor dövmeden. İyi güzel de, kiminin modaya uymak, kiminin gerçekten süslenmek ve...