Özel Hatay Boğaziçi Koleji’nin düzenlediği ses yarışması gurur verdi; KULAKLARIN PASINI SİLDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

Özel Hatay Boğaziçi Koleji’nin düzenlediği ses yarışması gurur verdi; KULAKLARIN PASINI SİLDİ

Bu haber 10 Ocak 2020 - 12:29 'de eklendi ve 692 kez görüntülendi.

Samandağ Özel Boğaziçi Koleji tarafından düzenlenen İlçe Okullar Arası Türk Halk Müziği Solo Yarışması’nda birbirinden güzel sesler sahne aldı, yarıştı, etkinliği izleyenler ise müziğe doydu. Boğaziçi Koleji Yönetimi adına kaleme alınan değerlendirmede, “Boğaziçi Koleji olarak İlk’leri gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz” vurgusu yapıldı.
Özel Hatay Boğaziçi Koleji’nin, “Sosyal medyadan kurtul, kültür ve sanata sarıl”  şiarıyla yola çıktığı yarışmaya ilçemizin dört yanından genç yetenekler katıldı.

Özel Boğaziçi Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır UZUN, yarışma ile ilgili bilgi verirken kurum çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Özel Boğaziçi Koleji Yönetim Kurulu Başkanı UZUN, “ilimizde 5 yıldır geleceğimizin teminatı olan genç nesillerimizin geleceğe güvenle hazırlanabilmesi için birbirinden deneyimli dev kadromuz, donanımlı okul binamız, kaliteli yayınlarımız ve sınav odaklı eğitim programımızla bölgemiz öğrencilerine kaliteli eğitim fırsatı sunmaya ve her geçen gün en yeni donanımları ve modern eğitim modellerini bünyemize katarak özel okul kalite çıtasını daha yükseklere taşımaya gayret ediyoruz.
Tomruksuyu Mahallesi Batıayaz Kavşağında, şehir gürültüsü ve karmaşasından uzak bulunan okulumuzda bu sene, genç nesillerimizin günden güne sosyal medya bataklığına saplanmasını engellemek ve kendilerine iyi alışkanlıklar edinmesini sağlayarak, kültürümüzü ve geleneklerimizi korumak, yaşatmak ve aynı zamanda “Sosyal medyadan kurtul, kültür ve sanata sarıl.” Sloganıyla, eğitimin sadece masa başı defter kitapla olmadığını, hayatın her noktasında kendini bulabilen, sosyal aktif, özgüvenli bireyler yetiştirebilmek ve bu hususa dikkat çekip, farkındalık yaratmak amacıyla okulumuzda geleneksel hale getireceğimiz Özel Boğaziçi Koleji Ödüllü Geleneksel Solo Halk Müziği yarışmasını düzenledik.
Müzik yarışmamıza ilçemizin dört yanından katılan genç yeteneklerimizi, değerli öğretmen ve idarecilerimizi okulumuzda ağırlamak, performanslarını dinlemek ve güzel heyecanlarına tanıklık etmek çok güzel. Halkımızın ve velilerimizin yoğun katılımı, öğrencilerimizin gözlerindeki heyecanlarına tanıklık etmek ve birbirinden değerli gençlerimizin yeteneklerini keşfetmek farkındalık çalışmamızın ve yarışmamızın verimliliğini bizlere fazlasıyla yaşatmıştır”dedi.

Konuşmasının sonunda katılımcıları tek tek sayarak teşekkür eden Özel Boğaziçi Koleji Yönetim Kurulu Başkanı UZUN, “Müzik yarışmamıza ve heyecanımıza katılım gösteren Samandağ İlçe Kaymakamımız Sayın Murat KÜTÜK beyefendiye, Samandağ Belediye Başkanımız Avukat Sayın Refik ERYILMAZ beyefendiye, Samandağ İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Ramazan ÖĞÜN beyefendiye, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hilmi KAPO beyefendiye, Karaçay Karakol Komutanımız Sayın İzzet Ali ALTINTAŞ beyefendiye, Tomruksuyu Mahalle Muhtarımız Sayın Feray İNCİR hanımefendiye; aynı zamanda,
Yarışmamızın profesyonel ve tarafsız bir şekilde gerçekleşmesinde emeği geçen Onur Konuklarımız, Sevgili Jüri Üyelerimiz; Hatay M.K.Ü Devlet Konservatuarı Müdürü Sayın Dr. Erhan TEKİN beyefendiye, Hatay M.K.Ü. Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Sayın Sezgin SUNA beyefendiye, Antakya Polifonik Korolar Derneği ve Regularis Şefi Sayın Nathalie SOVUKSU hanımefendiye ve Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Defne Halk Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Sayın Yılmaz ÖZFIRAT beyefendiye, proje koordinatörümüz okulumuzun Müzik Öğretmeni Ahmet GÜLTEKİN hocamıza ve katılım gösteren tüm veli, öğrenci, öğretmen ve misafirlerimize, organizasyonda her türlü desteğini esirgemeyen okul yönetim kurulumuza, okul müdürümüze ve öğretmen arkadaşlarımıza en içten şükranlarımızı sunarız” dedi.

İki kategoride düzenlenen yarışmada; lise dalında; 1-Jan ve Suphi Beyluni Lisesi Anadolu Lisesi  Yaren DOĞRU (11. Sınıf), 2-Samandağ Anadolu Lisesi Letisyu Ünsaldı (9. Sınıf), 3-Kuşalanı Anadolu Lisesi Minegül ve Mercek Ok (12. Sınıf)

Ortaokul dalında; dereceye girenler sırasıyla Ulubatlı Hasan Ortaokul Defne Eylül Miçooğulları (8. Sınıf), Fidanlı Atatürk Ortaokulu Kerem Alçun (8. Sınıf), Uzunbağ Orta Okulu Güler Ramazan (8. Sınıf) olurken Bedi Sabuncu Anadolu Lisesinden Sıla Yıldız Jüri Özel Ödülü kazandı.

8 Lise – 12 Ortaokulun katılım gösterdiği yarışmada Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, yarışmanın ana temasından ve ortam ambiyansından duyduğu memnuniyeti ifade edip dereceye giren öğrencilere çeyrek altın sözü verdi.  Her iki kategoride okul tarafından 1. Olanlara 1500’er TL, 2. Olanlara 1000’er tl, 3. olanlara ise 750’şer TL ödül takdim edildi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı