Özel Güneypark Hastanesi Kadrosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor UZMAN DR. KAR, GÖREVİNE BAŞLADI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

Özel Güneypark Hastanesi Kadrosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor UZMAN DR. KAR, GÖREVİNE BAŞLADI

Bu haber 16 Nisan 2021 - 10:09 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

 

İlçemizde faaliyet gösteren Özel Güneypark Hastanesi bünyesine alanında uzman bir doktor daha ekledi. Ortopedi Uzmanı Op. Dr. AdemKar Samandağ Özel Güneypark Hastanesi’nde vatandaşların hizmetine başladığını duyurdu.

Op. Dr. AdemKar’ınİlk ve orta öğrenimini Antakya’da tamamladığını belirten Hastane Yetkilileri; “Doktormuz, Yabancı Dil Ağırlıklı Antakya Lisesi’nde okudu.  Tıp eğitimini Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 2006-2008 yılları arasında Kars Dr. Kırtunç Sağlık Ocağı’nda,  Kars Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görev yaptı. Bu yıllarda yöneticilik dahil birçok görev üstlendi. 2008-2010 yıllarında Hatay Altınözü Boynuyoğun Sağlık ocağı, Hatay Altınözü Devlet Hastanesi’nde görev yaptı.

İhtisasını  2010-2015 yıllarında İzmir Dokuz Eylül Ortopedi Ve Travmatoloji Kliniği’nde tamamladı. Bu yıllarda eklem kıkırdağı hasarları ve tedavisi üzerine biyomekanik çalışmalarda bulundu. Üzerinde çalıştığı bitirme tezi uluslararası 17. ESSKA Kongresinde sözlü sunulmak üzere kabul edildi. Aynı çalışmalar nedeniyle deneysel çalışma dalında 2018 22. Akif Şakir Şakar Bilim Ödülü’ne layık görüldü.

İhtisas yılları sonrası Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi, Özel Karaman Hastanesi, Özel Tatvan Can Hastanesi’nde 5 yıl görev yaptı. Tüm Kas iskelet sistemi hastalıkları, tüm kırık ve çıkıkların tedavisi, diz, kalça, omuz eklem protezleri, spor yaralanmaları ve tedavisi, kas iskelet sistemi tümörleri, sinir sıkışma sendromları, doğumsal kalça çıkığı tanı tedavisi, çarpık ayak tanı tedavisi,  çapraz bağ, menisküs ve kıkırdak hastalıkları tanı tedavisi, kapalı diz, ayak bileği ameliyatları, çocuk felci sekelleri takip tedavisi, el yaralanmaları cerrahisi, diyabetik ayak tedavisi (şeker hastalığına bağlı yaralar), boyun bel fıtıkları teşhis ve tedavisi  ilgi alanlarıdır. ” İfadelerine yer verdiler.

15 yıllık hekimlik tecrübesi olan Op. Dr. AdemKar, Özel Güneypark Hastanesinde görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek; “Sahip olduğum tüm bilgi, beceri, deneyimlerimi başta Samandağ olmak üzere tüm Hatay halkının sağlığı ve yaşam kalitesini arttırmak için kullanmak benim için ayrı bir onur kaynağıdır.” Dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı